Návraty české šlechty

Návraty české šlechty

Ve volném pokračování Příběhů české šlechty se autor zaměřil na příběhy šlechticů, kteří v poúnorovém období dříve či později odešli do exilu a domů se vrátili až po roce 1989. Volně pokračuje knihou "Paradoxy české šlechty".

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25587/navraty-ceske-slecht-25587.jpg 417
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Paseka

Lenka4
04.07.2016

Přístup autora k problematice se mi zdá poněkud nevyvážený. Pracuje s informacemi pouze z jedné strany a navíc ještě jen z jedné její části. Evidentně žádní šlechtici či jejich potomci, kteří přijeli, získali v restituci majetek, obratem ho prodali a opět odjeli, mu rozhovor neposkytli. Nicméně představuje některé natolik barvité a spletité životní osudy, že stojí za to si knihu přečíst.

Henriette
28.03.2015

Stejně jako ostatní díly - fascinující vyprávějí a vzpomínky šlechty, na jejich situaci před válkou, za války, po válce a především bolestné návraty na restituovaná sídla mnohdy zdevastovaná díky komunistickému režimu a jeho laxnímu přístupu.

maryzka
06.05.2012

Aristokrati se přijeli podívat do ČECH na majetky a i když byli zničeny tak si je vzali zpátky díky povaze, kterou já nepochopím ai když to do mě babička snažila vtlouct.