michaela2173 michaela2173 komentáře u knih

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Na knihách Jamese Herriota jsem vyrůstala a dodnes se k nim ráda vracím. Herriot dokázal popsat těžký život zvěrolékaře s takovým humorem, že si při čtení jeho knih jeden vždycky krásně odpočine, pobaví se.

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Kniha bez jakékoli hloubky. Cílem bylo pravděpodobně přiblížit téma komukoli, ale absolutně nepostihuje ty hrůzy, ke kterým docházelo. Není divu, že pak mnozí toto téma zlehčují.

11.03.2020 1 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Moje první kniha od Zibury, a rozhodně ne poslední. Úplně jsem se sama viděla s batohem na zádech a zavzpomínala na staré časy.

14.06.2020 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Přečteno za jeden den, nemohla jsem se od ní odtrhnout, a to nejen proto, že se odehrávala v jednom z mých oblíbených měst. Děj měl spád a nahlédnutí do světa tatérů vůbec nebylo špatné.

14.06.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další skvělý příběh Eriky Fosterové.

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak při popisu některých scén mi brutálně běhal mráz po zádech. A vzhledem k tomu, že si často beru knížku k jídlu, tak tentokrát jsem to neriskovala. Drsná, čtivá, napínavá, ale rozhodně ne pro slabé povahy. Prostě typický Carter.

15.01.2021 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Po naprosto skvělém Budžesovi a trošku slabším Oněginovi je tohle opravdu slabota. Kam se poděla ta bojovnice, která v Helence trůnila? Chvílema, mít tuhle novou Helenu po ruce, bych jí i jednu vystřihla. Taková beznaděj, sebelítost, ponižování...Hodně velké zklamání.

11.03.2020 2 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Moje srdcová záležitost. Skvělá je i v divadelním provedení skvělé Báry Hrzánové.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Viděla jsem divadelní hru, která byla příšerná. Ale protože kolegyně tvrdila, že kniha je jiná, dala jsem jí šanci a vůbec nelitovala. Přečetla jsem ji jedním dechem.

11.03.2020 4 z 5

Rande naslepo Rande naslepo Saliya Kahawatte

Film jsem neviděla, ale podle obálky jsem čekala úplně něco jiného - nenáročnou oddechovku. Nakonec to bylo celkem náročné čtení. Hrdina sice ve svém životě a se svými handicapy hodně dokázal, ale jako člověk mi moc nesedl. Sebestředný, sobecký, sice občas jen tak mimochodem poděkoval lidem, kteří mu v jeho cestě životem pomáhali, ale celkově jejich pomoc bral jako samozřejmost. Špatná nebyla, ale podruhé bych po ní nesáhla.

17.09.2020 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Jak u Medvědína, tak u pokračování mi chvilku trvalo, než jsem se začetla. Ale jak jsem jednou byla zatažená do děje, nemohla jsem přestat a přečetla celou knihu na jeden zátah. Obě knihy jsou totálně nabouchané emocemi - láskou, nenávistí, odvahou, strachem, obětavostí, sobectvím...jestli na světě existuje nějaká vlastnost, tady jí najdete. Chvílemi se chcete smát, pak zas pláčete... A v mnohých postavách poznáte jak sebe, tak lidi ze svého okolí. Lidi jsou prostě všude stejní

28.09.2020 5 z 5

Co to bude? Co to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Docela příjemná oddychovka, která rychle odsejpala. Jana mě trochu štvala tou svou povahou, kdy chtěla spasit celý svět, trochu moc uspěchaný konec, ale jinak poměrně čtivá záležitost.

14.06.2020 3 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

První kniha od Vondrušky, ke které jsem se dostala na doporučení své letité knihovnice. Během čtení mne napadla jediná výstižná definice: historická satira popisující současnou politickou situaci. Kniha pobavila, pokud si jeden ovšem uvědomí, co přesně popisuje, je z toho občas pěkně smutno.

09.03.2015 5 z 5

Setkání v soumraku Setkání v soumraku Renáta Navrátilová

Dočetla jsem jí, ale místy mi přišla dost přitažená za vlasy. Víc se k ní asi rozepisovat nebudu, není o čem.

15.01.2021 2 z 5

Deník uštvané matky Deník uštvané matky Suzy K. Quinn

Místy sice zdlouhavá, ale celkově vtipná oddechovka, na odreagování super a čte se jedním dechem.

15.01.2021 4 z 5

Střepiny ticha Střepiny ticha Val McDermid

McDermidová mě zatím ještě nikdy nezklamala. Ani tentokrát.

17.09.2020 5 z 5

Kam čert nemůže…nastrčí manžela Kam čert nemůže…nastrčí manžela Alena Jakoubková

První kniha od téhle autorky, a nejspíš rovněž poslední. Dějová linie nebyla nejhorší, ale ty dialogy byly příšerné. Nepřirozené, umělé, takhle prostě normální lidi nemluví. Na začátku, kdy se Zuzana sezanmuje s Dušanem a on zjistí, jak je mladá, jsou ty dialogy ažslizce úchylné (lepší přirovnání mě nenapadá). Autorku jsem neznala a myslela, jsem, že to je nějaká prvotina, takže jsem byla hodně překvapená, když jsem zjistila, že těch knih má na kontě celkem dost. Jestli jsou všechny takhle špatné, tak jí víc ani poznat nechci.

07.06.2020 odpad!

Husákovy děti aneb Mistrovství světa ve lhaní Husákovy děti aneb Mistrovství světa ve lhaní Marcel Deli

Autora znám osobně a jsem ráda, že jsem se konečně dostala k jeho knize. Kniha vyprávějící o partě kluků z Děčína, plná vtipu a vzpomínek na léta ne až tak vzdálená. Čte se jedním dechem a současným čtyřicátníkům definitivně umožní návrat do dětství.

15.01.2021 5 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Knihu jsem si půjčila kvůli splnění čtenářské výzvy, ale rozhodně nelituji. Je celá o mých dvou velkých láskách - Anglii a učitelské profesi. Připomíná mi doby, kdy jsem tam sama žila, zároveň mohu srovnávat britské se současným českým školstvím. Vtipná oddechovka a určitě si přečtu i další knihy autorky.

06.12.2020 4 z 5