Husákovy děti aneb Mistrovství světa ve lhaní

Husákovy děti aneb Mistrovství světa ve lhaní https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198731/bmid_husakovy-deti-aneb-mistrovstvi-svet-aAF-198731.png 5 71 12

Humoristická retronovela odehrávající se koncem osmdesátých let v pohraničním městě Děčíně. Realita osmdesátých let viděná optikou kluka na hranici puberty. Dvanáctiletý městský kluk Marek vypráví o své rodině, přátelích, škole, učitelkách a hlavně o tom, jak je důležité správně lhát, protože jen tak se můžete stát mistrem světa ve lhaní!... celý text

Humor , Novely , Literatura česká

Vydáno: ekniha , e-bohém

PéEm
19.01.2021 5 z 5

Skvělé oddychové počtení. Tím, že je děj zasazen do města, kde žiju, to bylo ještě o kousek lepší. Doporučuju.

michaela2173
15.01.2021 5 z 5

Autora znám osobně a jsem ráda, že jsem se konečně dostala k jeho knize. Kniha vyprávějící o partě kluků z Děčína, plná vtipu a vzpomínek na léta ne až tak vzdálená. Čte se jedním dechem a současným čtyřicátníkům definitivně umožní návrat do dětství.

deniska2
26.07.2020 5 z 5

Super jsem se u čtení pobavila a odreagovala a zavzpominala na své retro dětství .Zasmala jsem se i a na konci i ukapla slza:-)Za mně 5 hvězdiček za příjemný strávený večer z knihou.

petrzel
24.07.2020 5 z 5

Skvělá kniha ,připomnělo mi to dětství.

JosefPluhař
20.08.2017 4 z 5

Celkem zábavné čtení pro dnešní čtyřicátníky. Zasmál jsem se, někdy i nahlas. Příjemné...

Knižní střípky
20.02.2016 5 z 5

Tak toto byla moc příjemná vzpomínková sonda do mého dětství, jelikož také patřím ke generaci tzv. " Husákových dětí", bylo to jako přes kopírák s mými vzpomínkami....když jsem četla o branném cvičení, plynových maskách, pracovních sobotách, mávátkách na prvomájových průvodech a to vše viděno očima dvanáctiletého městského kluka z Děčína, neubránila jsem se úsměvu na rtech....ale na pozadí toho všeho milého povídání vyplouvají na povrch i ty méně příjemné vzpomínky z té doby, na které nesmíme zapomínat....

egoalterego
27.01.2016 5 z 5

Inteligentní humor. Skvěle se čte. Nádherná práce s jazykem. Jen je mi líto, že kniha není i v hmatatelném, papírovém vydání.

Janek
05.12.2015 5 z 5

Skvělý text, pro mě ještě lepší než Hrdý Budžes.

MartaDankov
28.09.2015 5 z 5

Nemám ve zvyku psát komentáře, ale nyní prostě musím. V poslední době vychází hodně málo humoristických titulů. A když už, tak jsou psané jako deníčky bez začátku a konce. Tohle je skutečná knížka, která mě rozesmála a má hlavu a patu. Vtipy jsou neotřelé a originální a co je hlavní-neopakují se! Mám ráda knížky pana Šabacha, ale někdy mi v nich vadí (i když chápu, že to tam patří) jistá míra vulgarit. Pan Deli se bez toho obejde a je to taky super. Husákovy děti jsou kousek, který si může číst jak dítě, tak i jeho rodiče, kteří tu dobu pamatují.
Jediné, co mě rozesmutnilo bylo to, že knížka neexistuje v tištěné podobě a pak, že je poměrně krátká.

Zdery
25.08.2015 5 z 5

Tahle knížka mě hodila do dětství. Prvomájový průvod a branné cvičení - to mě totálně dostalo.Už mi chyběl jen lampionový průvod a pokládaní věnců.

Zorka
12.05.2015 4 z 5

Trošku pelíškovské dílko, u kterého se člověk zasměje, sentimentálně zavzpomíná a ve finále si oddychne, že už si nemusí přelepit nášivku na džínách izolepou a hlídat, aby dětem nedal do školy tričko s anglickými nápisy.

radka73
31.03.2015 5 z 5

Bezva knížka. Hodila mě pár desítek let nazpátek :-) Bylo super znovu prožít dětská léta a zavzpomínat si na tehdejší dobu. Dávám plný počet bodů, za vtipnost, perfektní podání a čtivost. Škoda jen, že neměla více stránek.

humor dětství normalizace (1969-1989) škola retro

Marcel Deli