Micandy Micandy komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kniha je plná bolestí, strachu ale také naděje a bojování za život. Syrový příběh dvou rozdílných sester v období války. Někdy jsem se musela zastavit při čtení, abych se mohla nadechnout. Na tuhle knihu nikdy nezapomenu, vryla se mi pod kůži. Teď si asi budu muset přečíst něco optimističtějšího.
Každopádně doporučuji.

01.01.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Když čtu autorčiny knihy,buď mě chytnou nebo mě nebaví. Její klidné příběhy někdy vyhledávám a vím do čeho jdu,takže žádný drive.Tenhle příběh se mi libil a četl se mi dobře. Zaujala mě jedna pasáž...my lidé jsme ochotní utratit majlant za oblečení,make up, kosmetiku, ale dobré kvalitní jídlo ne,cpeme se jedy a Fast foodem.

27.12.2022 4 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Tahle bláznivá komedie pro mě byla jak ušitá. Bavila mě od začátku až do konce, vůbec jsem se ani na chvíli nenudila, právě naopak jsem se furt usmívala. Zvládla jsem ji za dva dny, byla strašně moc čtivá. Evana jsem si zamilovala ,Emilin slovnik mi nevadil,prostě to k ní patřilo. Líbili se mi jejich bláznivé rozhovory a vyvíjející se vztah. Doporučuji.

23.12.2022 5 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Skvělá oddechovka pro vánoční čas. Viola mi byla sympatická a Nate taky. Jasně že víte, jak to dopadne,ale děj je čtivý a snadno jsem si tuhle knihu představila jako film. Některé pasáže mě dohnaly k slzám.

21.12.2022 4 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

První díl byl dobrý,ale tenhle? Wau...byl naprosto skvělý, akční,tajemný, erotický a pěkně zamotaný. Musím pochválit autorčin cit pro detaily, popis pekla byl famózní, úplně jsem se v něm procházela. Chemie mezi Irou a Emily byla pěkně jiskřivá.
Tuhle knihu jen tak neodložíte , nedá vám spát.Doporučuji všemi deseti, pro mě je autorka zárukou skvělého čtení.

14.12.2022 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

První díl je takové nakousnutí, odkrývá se nám jen část pravdy a co je vůbec skutečné?Je Ira opravdu tak špatný démon ? Fantasy prvky se mi líbily, příběh hezky plyne.Malinko bych vytkla opakované myšlenky Emilie.Kam až daleko zajde Emilie ,aby pomstila smrt své sestry?O tom už další díl,který jsem už začala číst a začátek je naprosto skvělý. Asi začnu číst více fantasy!doporučuji.

11.12.2022 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Autorka píše opravdu šílenosti a je to fantasy takže realitu tu nehledejte. Sama sobě bych lhala, kdybych řekla že mě to nebavilo. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a hltala jsem ji jak šílená :-). Prostě vás to nutí pořád číst, určitě se najdou tací, co jim tenhle Amo styl zvrhlostí nevyhovuje, ale je to prostě únikovka od reality a tak proč ne? Tahle kniha mě zatím bavila nejvíc a pokud chcete něco neobvyklého a šíleného tak doporučuji.

29.11.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Kodaň mě moc nezaujala, měla jsem problém ji dočíst,ale tenhle díl jsem si naplno užívala. Příběh mě donutil zpomalit a vychutnat si japonskou kulturu,jejich zvyky a tradice. Během čtení jsem často googlila,abych mohla obdivovat japonské stavby atd, bylo to i poučné a romantická linka hezky plynula. Velmi milé čtení.

28.11.2022 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Nejlepší thriller, který jsem četla, mimo detektivky. Děj je místy mrazivý, ale autorka ho doplňuje krásnými popisy přírody a romantickou linkou. Moc čtivý a zajímavý příběh. Zpočátku tam je dost jmen ,ale všechno se vyjasní ke konci, to propojení mezi postavami jsem odhalila brzy,ale nevadí i tak doporučuji.

22.11.2022 5 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

Silný příběh dvou lidí, kteří to v životě neměli jednoduché a po odloučení se zvonu setkají po 5 letech. Je to syrový příběh plný emocí. Autorka píše z pohledu Alyssy a Logana , příběh z obou pohledů je pro mě vždycky zajímavější. Navíc styl psaní je chytlavý a knihu jen tak neodložíte.
Pro mě první seznámení se spisovatelkou a rozhodně ne poslední. Knihu doporučuji, jen tak na ni nezapomenu.

13.11.2022 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Recenzi jsem ani nechtěla psát, ale nějak mi to nedalo. V téhle knize se dozvíte , co obnáší život s cystickou fibrózou. Autorka na jednu stranu líčí Alicin život , její komplikace, její chuť a hlavně touhu žit a být milována i s touto nemocí. Na druhou stranu je zde i pohled Toma.
Na konci je info , že je příběh fikce, ale je ispirován skutečnou Alici. Vadilo mi někdy uvažování a chování Alice vzhledem k věku (29) se někdy chovala jako 17 letá. Bohužel styl psaní mě moc nechytl a celkově dávám 3*. Znova určitě číst nebudu.

13.11.2022 3 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

První seznámení s autorkou a já jsem moc milé překvapená. Je to skvělá oddechovka typu slow to burn. Obálka je velmi trefná,po dočtení pochopíte proč.
Skvělé prostředí, banda správných chlapů a do toho blonďatá fyzioterapeutka. Příběh byl pro mě reálný, postavy hezky vykreslené. Alex byl svalovec s laskavým srdcem a Lily správná holka ,která hledala znovu sama sebe. Ti dva prostě k sobě neskutečně pasovali,protože idiot Ben si ji nezasloužil. Ben byl fakt na facku. Taky stojí za zmínku Jack, vtipálek a správný parťák.
Tuhle knihu jsem si zamilovala a jsem ráda, že ji napsala česká autorka. Těším se na pokračování,už aby bylo.

29.10.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Kniha se mi četla dobře, jen v polovině jsem si říkala že to je těžko uvěřitelné. Trochu mi vadilo ,že jsem se nedozvěděli téměř nic o Fallon v NY, nic dopodrobna. Vždycky to bylo jen o jejich setkání a kolik jich bylo. Poslední třetina knihy to určitě zachránila, bylo to emotivní až mi ukápla slza. Zajímavý příběh, ale ne tolik, abych dala 5 hvězd.

26.10.2022 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Mám přečteno 6 dílů a tenhle mi chyběl,takže mohu s jistotou říct, že další díly jsou skvělé. V druhém díle se opět máte na co těšit, děj graduje, nic není jednoduché jak se zdá. Vyvraždit celou rodinu Amišů dost zvráceným způsobem to Vás nenechá klidnými. Budete chtít vědět kdo, proč.

Postava Kate se vyvíjí a vyšetřovací tým si potrpí na sarkastický humor,což je fajn pro odlehčení vražd a temnoty v knize. Doporučuji, nudit se nebudete.

22.10.2022 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Od téhle knihy jsem moc nečekala, půjčila jsem si ji ze zvědavosti. Jak jsem byla překvapená jejím obsahem. Nebyla to pro mě úplně oddychovka, celkem jsem ji prožívala, jak bylo zmíněno, probírá se zdá vážné téma.

Kate jsem si hned oblíbila i prostředí kavárny a knihkupectví. Pokud milujete knihy, kávu a k tomu něco sladkého, tak si oblíbíte příběh plný emocí, který vás pohltí.Těším se na další díly této mladičké autorky,která má bezpochyby talent.

15.10.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Je to teda bichle, ALE moc dobře se to četlo. Autorka Vás přenese na francouzské pobřeží, kde vás čeká ráj i když Xavier někdy dělal peklíčko. Josii si oblíbíte i partu na jachtě. Mě příběh pohltil, zapomněla jsem na starosti a užívala si každou stránku, když tady máme ten deštivý podzim. Zkrátka, hezká romanťárna, které vás zahřeje.

12.10.2022 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Knihu jsem měla přečtenou za tři dny, dokonce jsem ji četla v práci o pauze, což normálně nedělám. Prvně musím pochválit obálku, ta se opravdu povedla, jsem strašně kritická vůči obálkám erotických románu. Co se týče obsahu ten mě rozhodně nezklamal, Aiden byl nevyzpytatelný, majetnický, ale když oslovoval Elsu miláčku, bylo to jako pohlazení. Chemie mezi Aidenem a Elsou doslova jiskřila, prostě tahle kniha vás pohltí. Je to návykovka.
Další díl má vyjít v březnu 2023, tak snad to uteče :-).

07.10.2022 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Moje nejoblíbenější detektivní série. Je to napínavé,vtipné a dobře promyšlené, vraha jsem teda neodhadla. Vyšetřovací tým bezkonkurenční. Už se těším na další díl,který už vyšel !

05.10.2022 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Když jsem tuhle knihu dočetla, měla jsem úsměv na tváři a takový ten hřejivý pocit, že tahle kniha byla skvělá. Jsem nadmíru spokojená. Autorka si mě naprosto získala, její styl psaní mi sedí, knihy nejsou jen erotické, je v nich něco hlubšího.
Tenhle díl se mi líbil nejvíc a já nelituji koupi této knihy i když běžně chodím do knihovny. Elliot byl romantik, vztekloun, alfa samec a farmář :-), prostě toho si musíte zamilovat a Kate se mu jen tak lehce nepodvolila, byla sama sebou ,což se mi líbilo, nemusím hrdinky typu naivek, co se furt koušou do rtů a mají nízké sebevědomí-- těch tu bylo dost.
Každý díl je originální a já se moc těším na další.

27.09.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí kniha mě tolik nechytla jako druhá, prostě mi tam něco chybělo. Nepřišlo mi to tak uvěřitelné a Kim mě svým chováním vůči týmu štvala, chvílemi mi byla až nesympatická. Vím, je to její minulostí, ale jestli mě naštve i v dalším díle, tak s touto sérií si dám pauzu.
Ale, abych jen nekřivdila, krátké kapitoly jsou super a napětí se stupňovalo.

26.09.2022