miawallacova miawallacova komentáře u knih

Polednice Polednice Julia Franck

přečetla jsem tedy ledasco, ale tohle jsem nedokázala. Knize jsem dala několikrát šanci, snažila se začíst, ale nešlo to.
Zvláštní je, že knihu četly 4 moje přítelkyně a ani jedna ji nedočetla. Pro mě je to nejpřeceňovanější kniha, která se tváří jako bestseller, ale je to jen celer.

09.10.2013 1 z 5

Náklonnost Náklonnost Sarah Waters

opět skvěle napsáno, avšak bezprostředně po přečtení Zlodějky mě Affinity moc neohromilo. Čekala jsem něco víc, ale i tak toho bylo dost na to aby mě Sarah dokázala uspokojit. Možná jsem od vězeňského prostředí čekala více surovosti?!

29.07.2013 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Krásná kniha, krásné pasáže, krásné popisy....Jedinečný styl, který Vám ukáže Dolores, Lolitu, Lo, její svůdný a hořko-sladký život. Po dočtení jsem měla chuť začíst se znovu.

16.04.2013 5 z 5

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Svatava Antošová

četla jsem to před čtyřmi roky, není to sice nejlepší lesbická kniha v této galaxii, ale v období rozchodu mi zvedla naladu

14.03.2013 3 z 5

Pábitelé Pábitelé Bohumil Hrabal

Moje první, ale dozajista ne poslední kniha od pana Hrabala. Teď už vím proč se o něm říká "génius krátké, české prózy" stálo to za to.

04.03.2013 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

já ani nevím. chvílemi zklamání, jindy jsem si trhala vlasy jak jsem byla napnutá...

19.01.2013 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

moje srdcová záležitost, bála jsem se, že film knihu překonal, ale opět mi bylo dokázáno, že film se knize nevyrovná. Nelze se do těch žen nezamilovat.

19.01.2013 5 z 5

Škvár Škvár Charles Bukowski

"cítil sem dopadat jeho trus. nebyl to moc dobrý den. Ne pro mě."
Vážně moc dobré. Můj první Bukowski.

15.01.2013 5 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

výborné, čtivé, chytré a vtipné

10.01.2013 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

:D moć dobré. ovšem audio nedoporučuji

10.01.2013

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

List od Nimrala je pro mne ta nejkrásnější Tolkienova pvídka

27.08.2012 5 z 5

Bachovy esence od A do Z - 38 esencí k harmonizaci těla i duše Bachovy esence od A do Z - 38 esencí k harmonizaci těla i duše Katarina Michel

Pro běžné uživatelné - dostačující

24.11.2015 3 z 5

O(byčejný) život O(byčejný) život Jaroslav Irovský

Trochu jsem se bála, že po Příbězích sráče bude další kniha o něco slabší, ale opak je pravdou a Obyčejný život mě bavil ještě víc. Super, extra speciál!

24.11.2015 5 z 5

Transformace vědomí 2 Transformace vědomí 2 Tomáš Keltner

Stejně jako první díl je i tato kniha skvělá, skvělá, skvělá. Není co vytknout.

24.11.2015

Transformace vědomí Transformace vědomí Tomáš Keltner

Není nejjednodušší tuhle knihu přečíst, ale čím více jí čtu, tím více chápu a tím jsem šťastnější, že mi padla do rukou. Nelze než se nad sebou hluboce zamyslet a přijmout to, co je v knize napsáno.

24.11.2015

Intuice – Vědění, jež přesahuje logiku Intuice – Vědění, jež přesahuje logiku Osho

Okolnosti mě zavedly k této knize a ta mě naprosto odzbrojila. Díky

15.08.2014 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sarah Waters

Není to tak dobré jako Špičkou jazyka. Není to tak špatné jako Malý vetřelec :) Je pravdou, že jsem ze začátku knihy měla problém utřídit si kdo je kdo a pár postav bych vyškrtla, ale i tak to má tu správnou jiskru. Velmi povedený román.

28.02.2014 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

jedna z mých nejoblíbenějších Kingovek. Konec byl na mě. jako vždy, moc mysteriózní, ale jinak to byla opravdová lahůdečka. Lidská mysl, závist, strach... Kniha, nad kterou se čtenář opravdu zamyslí

09.10.2013 5 z 5

Kdo se bojí Virginie Woolfové? Kdo se bojí Virginie Woolfové? Edward Albee

špičkové, ráda se k ní vracím a vždy najdu něco nového, co jsem předtím neviděla

27.08.2013 5 z 5

Mám z toho takové smíšené pocity. Velmi zajímavý námět i zpracování, fotografie a odkazy na skutečné lidi dávají knize nádech ještě většího tajemna, ale nějak tomu chyběly koule. Kniha není ani horor, ani pohádka, ale některé detaily nejsou tak docela vysvětleny, takže pozornější čtenář, který prahne po tom, pochopit jak vše funguje se toho moc nedozví což je opravdu škoda. Určitě si přečtu i další díl.

26.08.2013 3 z 5