Mia... Mia... komentáře u knih

Alef Alef Paulo Coelho

Paulo má i lepší knihy, ale i tahle stála za to. Myslím, že ve velké míře ukazuje možnosti, potenciál a sílu každého z nás...Děkuji :)

15.04.2016 4 z 5

Rukopis nalezený v Akkonu Rukopis nalezený v Akkonu Paulo Coelho

Alchymista se mi líbil více, ale i tak zůstane Paulo mou jedničkou. Krásná kniha to byla, to je nesporné :-) Rozhodně je to cenná sbírka do mé knihovny.

02.10.2013 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tahle kniha i audio nahrávka na kazetě mě provázela celým dětstvím. Od té doby mám vždy chuť vytrhnout bratrovi zub pomocí šňůrky a pověsit ho na lustr :-D.

22.07.2013 5 z 5

Sedm Tibeťanek - Tajemství chuti do života Sedm Tibeťanek - Tajemství chuti do života Gerti Samel

Zajímavé čtení. Dozvěděla jsem se spoustu překvapujících informací o buddhistickém léčení. Poté následuje test, díky kterému zjistíte, kterými energiemi vládnete a co k vám sedí.

30.06.2013 4 z 5

Tajemství lidského osudu Tajemství lidského osudu Edgar Cayce

Tahle kniha mě dostala už od asi třetí stránky ... Páni, Edgar byl úžasným člověkem, se kterým bych se rozhodně chtěla setkat. Musím říci, že toto dílo ovšem není psané jím, ale o něm. Každopádně jeho život je neskutečně fascinující. Vše je to jeden velký zázrak a přitom hluboká pravda. Vždy jsem v takové věci věřila, ale on toho byl živoucím důkazem.
V této knize je popsáno spousty příkladů jeho léčení pomocí hypnózy, popisy minulých životů, putování duše, důvody proč se nám dějí dobré i zlé věci, co si karmicky přenášíme a jak se to dá ovlivnit. Perfektní kniha. Vřele všem doporučuji.

17.05.2013 5 z 5

Živý Buddha, živý Kristus Živý Buddha, živý Kristus Thich Nhat Hanh

Trvalo mi celkem dlouho, než jsem se tím prokousala. Ale jsou tam krásné věci, které za to rozhodně stály. Rozhodně je třeba zůstat otevřen a nelpět jen na svých názorech a jiné nevyslechnout. Krásná ukázka jak si dvě různá náboženství nejsou vzdálena ani zdaleka tolik jak si všichni myslí.

19.04.2013 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

"Ale jeho mlčení bylo plné sebejistoty"

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ .. zamilovala jsem se věčnou láskou. Myslím, že se to i zlehka zvrhlo v posedlost. Kdo naslouchá, uslyší. Kdo hledá, najde. Pravdou je, že asi ne každý, kdo si oblíbil tuto knihu, ji zcela chápe. Kdyby ano, svět by byl někde jinde. Nejkrásnější na ni je to, že ať to čtu, poslouchám nebo se na to dívám znovu a znovu, vždy najdu nová moudra, nové krásy a znovu se zamiluji ještě víc než předtím. Tak moc bych si přála, aby lidé naslouchali a řídili se těmi krásnými větami. Ale občas mám pocit, že toto dílo obdivují jen proto, že to dělají jiní. Krásná záležitost! :-)

01.03.2013 5 z 5

Průvodce usoužených puberťáků láskou Průvodce usoužených puberťáků láskou Ros Asquith

Tohle bych si velmi ráda znovu přečetla. Tu knihu jsem jako náctiletá milovala a pak jsem ji někde asi ztratila, jelikož od té doby jsem ji nenašla. Pamatuji si, že jsem se u toho neskutečně smála a určité definice různých cizích jmen jsem si četla pořád dokola. Byl to krásný průvdce určitých slov a zárověň prolínající příběh o zamilované Letty.

Začni znovu, Katko Začni znovu, Katko Zuzana Francková

Četla jsem ji asi ve čtrnácti letech a pamatuji si, že to byla první kniha, co jsem přečetla za den a já z toho byla celá nadšená. Myslím, že pro náctileté holky v pubertě je to dobré čtení, v tom věku se mi to líbilo. Dnes už bych po ní nesáhla.

01.03.2013 3 z 5

Cesta k plnohodnotnému životu Cesta k plnohodnotnému životu Jeffrey Hopkins

Co je to vlastně inteligence, že? Četla jsem to, když mi bylo šestnáct a myslela si, že tomu z velké části rozumím. Brala jsem to jako vysvětlení, co přesně je Buddhismus a co obsahuje. A pak jsem se začala časem zajímat o spousty nových a zajímavých věcí a číst spousty zajímavých knih a došla jsem k názoru, že je načase si tento skvost přečíst znovu s vyvinutější myslí a rozdílným přístupem. Najednou jsem zjistila, že to nejsou prosté definice, ale úžasná moudra a pravdy života. Líbí se mi, jak obecně je to pojaté. Ale to celkový Buddhismus je takový, nikdy nikoho nenutí k ničemu ... (wow, to byla pěkně negativní věta). Když člověk chce vidět, tak zrovna tady uvidí spousty krásných věcí a rad, které se dají příjemně využít k reálnému životu a vytvořit tak úsměv na našich tvářích.

Tajemství přitažlivosti srdce Tajemství přitažlivosti srdce Ruediger Schache

Tahle kniha není nějak moc v ničem o nic více zvláštní ani lepší než ostatní knihy tohoto typu, je perfektní jako spousty dalších takto zaměřených. Pro mě je ovšem výjimečná tím, že byla první a pomohla mi změnit život. Od té doby je vše jinak, vše lepší, ba naopak skvělé. Protože tohle úžasné dílko dokáže pomoci lidem pochopit, že můžeme být šťastní a můžeme mít, co chceme. Jen je třeba vědět jak na to. Tak do toho :)

01.03.2013 5 z 5

Sametová píseň Sametová píseň Jude Deveraux (p)

Všechny samety a jejich šarmantní bratři Montgomeryové jsou krásným čtením, když si člověk chce odpočinout.

01.03.2013 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Rytíř je rozhodně nejlepší knihou Jude :) Ona je lehce nevyzpytatelná a nikdy člověk neví, jestli tahle kniha bude zaručeně dobrá a nebo naopak. Ale rytíř a všechny samety jsou krásnou červenou knihovnou pro snění a odpočinek mysli. Ne vždy se dají číst jen těžké knihy, někdy si člověk potřebuje oddychnout a uvolnit se a k tomu mi slouží Jude ..

Setkání s Michaelou Setkání s Michaelou Vladimír Klevis

Moje mamka to četla v patnácti letech a od Té doby věděla, že se budu jmenovat Michaela ... a tak i já jsem si musela přečíst knihu, díky které mám své jméno a musím říct, že ač mám radši hlubší knížky, tak tahle mě nadchla a potěšila. Moc krásné dílo.

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Tohle je velmi zvláštní kniha, která rozhodně není pro každého. Paolo si tímto nabíhá zabedněným kritikům, kteří nedokáží a nechtějí chápat i jiné způsoby života. Takovýmto lidem je pak těžké vysvětlovat, že vše, co se v této knize píše může být a je pravdou. Svět ukrývá neskýtané možnosti, jen lidé z krysího závodu je nikdy nebudou moci spatřit, dokud neuvěří. Ano, pak je jednoduché kritizovat, když člověk sám je přesvědčen, že je to nemožné. Ale co ti ostatní, co už vědí, že to vše možné je? Ti totiž už i chápou, že nemá cenu někoho přesvědčovat. Užívají si tu krásu, co je potkala, plnými doušky. A zároveň vědí, že u některých ten správný čas probuzení jednou přijde tak jako tak, ať už někdo někoho přesvědčuje nebo ne .. :)

01.03.2013 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nejlepší kniha, co jsem kdy vůbec četla. Celé je to tak pravdivé, až to bolí. Když člověk věří a žije takto, ví, o čem Paolo hovoří. Ostatní se budou nudit. To je pochopitelné. Celé dílo je psané velmi lehce až pohádkově, a proto se právě dobře a jednoduše čte. Kdo chce a má zájem, dozví se spousty věcí a velká moudra, která může zužitkovat v reálném životě, kdo nechce, zůstane navždy zabedněn ve své bedýnce strachu poznávat nové věci.