Setkání s Michaelou

Setkání s Michaelou https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25891/setkani-s-michaelou-25891.jpg 4 57 13

Novela o citových problémech dospívajícího chlapce, studenta gymnázia, o jeho vztahu ke spolužačce Aleně a dívce Michaele, se kterou se sbližuje o prázdninách.

TynaBehuncikova
22.09.2023 5 z 5

Ach jak já to miluju! Tuto knížku jsem zbožnovala jako teenager, pamatuju si, že jsem ji četla snad 5x. Teď v dospělosti jsem se zamilovala do detektivek Michaely Klevisové a když jsem zjistila, že její tatínek byl TENTO Vladimír Klevis a že ona sama se vlastně jmenuje po Michaele z této knihy, tak jsem si ji musela najít a znovu přečíst. A bylo to skvělé čtení. Krásně vystihuje strasti mládí, ale je to podáno tak humorně! Současně postupná proměna Petra z kluka v muže je prostě super. A korunu tomu dodává babi. I když jsem si toho spoustu pamatovala z toho opakovaného čtení v teen letech, tak jsem si to užila na 100%. Bavilo mě to moc.

georginaa
06.09.2022 3 z 5

Vladimír Klevis byl můj oblíbený spisovatel v mládí. Hltala jsem jeho knihy a sháněla v knihovně všechny jeho díla. Po letech je pohled trochu již jiný, ale to je věkem. Člověk má už jiný nadhled, ale můžu říct, že pro náctileté to má stále svoje kouzlo.

Amneris
23.03.2021 5 z 5

Knihu jsem našla u mamky v knihovně a jako náctiletá jsem jí přečetla několikrát. Příběh o Petrovi, jehož rodiče koupí chalupu na vesnici a kde se setká s trochu záhadnou dívkou Michaelou mě moc bavil. Krásné a pohodové čtení :-)

JancaMia
22.04.2020 4 z 5

návrat do dětství

Radka1911
03.04.2020 4 z 5

Vladimír Klevis byl mým oblíbeným spisovatelem a knížka Michaela v období mého dospívání, mnou byla několikrát přečtena a velice oblíbena. Teď to tak vidím, že ji vezmu znovu do ruky abych posoudila, jestli jí čas něco z jejího kouzla neubral, a pevně věřím tomu že ne. Pro Vladimíra Klevise mám slabost už od mládí.

SSTknihy
14.08.2018 4 z 5

Pro mne hodně oblíbená kniha o prázdninovém dobrodružství dospívajícího kluka Petra. Snad právě díky tomu, že hlavní postavou je kluk, má příběh větší šmrnc, je vtipný, zábavný, a přesto v něm nechybí nic, co by měl správný dívčí román obsahovat – trampoty s první láskou, blbosti zamilovaných a samozřejmě happyend.

Snehulajn
25.03.2018

Všichni z moji rodiny ji už několikrát přečetli a jsem ráda, že jsem se mohla připojit. Rozhodně doporučuji všem dívkám.

4listku
24.11.2017 5 z 5

Se všemi souhlasím a doporučuji nejen dospívajícím dívkám. Příjemné čtení i děj. Jako dívka jsem jí četla opakovaně. Stále si jí pamatuji a možná opět přečtu :-)

Michla76
08.12.2015 5 z 5

Moc hezky a zajímavě napsáno. Dodnes si pamatuji, jak mi cca ve třinácti došlo, že asi budu někdy dospělá, nebo co.

anezkaoup
21.09.2013

Když jsem knížku viděla v krabici dívčích románů po mamče , hned jsem po ní ''skočila'' ! JE to úžasná knížka !! DOPORUČUJI!! ;-)

alenecka
04.03.2013

taky jedna vzpomínkovááá !!

Mia...
01.03.2013 5 z 5

Moje mamka to četla v patnácti letech a od Té doby věděla, že se budu jmenovat Michaela ... a tak i já jsem si musela přečíst knihu, díky které mám své jméno a musím říct, že ač mám radši hlubší knížky, tak tahle mě nadchla a potěšila. Moc krásné dílo.

elis0207
29.02.2012 5 z 5

Jedna z knížek, které mi utkvěly v paměti a i po letech si pamatuji děj a příběh. Četla se jedním dechem, děj se překvapivě rozvíjel a naplnil očekávání dospívající dívky. U mě jednička :-)