Živý Buddha, živý Kristus

Živý Buddha, živý Kristus https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120088/zivy-buddha-zivy-kri.jpg 4 12 12

Buddha a Kristus, patrně dvě nejvýznamnější postavy v dějinách lidstva... Každý z nich po sobě zanechal, v podobě učení a praktik, bohaté dědictví, které formovalo životy milionů lidí po dvě tisíciletí. Kdyby se byli dnes potkali na cestě, jak by asi smýšleli o způsobu duchovního zření a praktického učení toho druhého? Thich Nhat Hanh, vietnamský mnich, učenec a mírový aktivista, jeden z nejoblíbenějších buddhistických učitelů na Západě, ale také básník, zenový mistr a autor 25 knih, se po desetiletí podílí na dialogu mezi těmito dvěma největšími živými duchovními tradicemi, a v křesťanství objevuje krásu, kterou může ocenit jen člověk stojící vně této tradice. V čisté, meditativní próze odkrývá styčné body soucítění a lásky, v nichž se tyto tradice setkávají, a oživuje pro nás jejich poselství. „Když se dívám na vyobrazení Buddhy a Ježíše na oltáři v mé svatyni,“ říká, „vnímám je oba jako své duchovní předky.“... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Pragma

Living Buddha, Living Christ , 1995

Mia...
19.04.2013 4 z 5

Trvalo mi celkem dlouho, než jsem se tím prokousala. Ale jsou tam krásné věci, které za to rozhodně stály. Rozhodně je třeba zůstat otevřen a nelpět jen na svých názorech a jiné nevyslechnout. Krásná ukázka jak si dvě různá náboženství nejsou vzdálena ani zdaleka tolik jak si všichni myslí.

CruSoe_028
08.12.2012

Pro mne je klíčové poselství knihy: Nelpi slepě na dosavadních názorech, buď otevřen.

buddhismus křesťanství

Thich Nhat Hanh