Sedm Tibeťanek - Tajemství chuti do života

Sedm Tibeťanek - Tajemství chuti do života https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62051/bmid_sedm-tibetanek-tajemstvi-chuti-do-z-32C-62051.png 4 44 12

Autorka rozebírá charakteristiky jednotlivých osobností, uvádí vhodná tělesná a meditační cvičení, alternativní léčebné postupy a také základní rady pro každý typ. Zajímavým prvkem je propojení principu jang a jin s odpovídajícím tibetským pojetím. Vydání první.

Duchovní literatura

Vydáno: , Ikar (ČR)

Die sieben Tibeterinnen , 2001

KleaM
21.11.2022 3 z 5

tibetská medicína je prostě zázrak a řídit se jejím doporučením mi vyhovuje. Popis typu pro mě sedí na 100 %, stejně tak, jako v jiných knihách s tímto tématem

DominaCZ
21.12.2021 1 z 5

Blbost. Sedí na mě prý to co přesně nesnáším

RendyaDav
17.01.2020 3 z 5

Autorka tu rozebírá charakteristiky jednotlivých osobností, doporučuje vhodná tělesná a meditační cvičení ...atd...

nicoolka25
02.11.2019 2 z 5

Knížka mě moc neoslovila

Chytuš
04.01.2019 2 z 5

Nemám ráda škatulkování, takže při pohledu zpět vlastně nevím, proč jsem si knížku půjčila... Už při zařazovacím testu jsem si div neukroutila krk, některé otázky na mě byly opravdu neuvěřitelné:
Ranní vstávání: různé - vstávám obtížně - vstávám často jen s velkou námahou (krom toho, že 99% určitě dá variantu "různé", další dvě varianty jsou od sebe nerozlišitelné)
Jsem spíše: starostlivý - odvážný - stabilní - po dalších pár řádcích následuje obětavý - egoistický - starostlivý - přičemž starostlivý vás jednou zařadí do kategorie LUNG, podruhé do kategorie BEKAN. V otázce Mám sklon k: jsem si prostě nebyla schopná vybrat, vždy část z uvedeného ano, část ne... No ale nakonec jsem všechno nějak prošla a skončila s poměrně vyrovnanými výsledky u dvou kategorií (34-37) a s 29 body u třetí kategorie kategorie. Jenže ouha - na smíšenou osobnost 3 typů je potřeba nejméně 30 bodů. Takže Zamyšlená, ale pokud bych se ještě chvilku trápila s testem, tak tam třeba ještě ten jeden ohnivý bod na úkor těch ostatních dvou najdu a rázem už nebudu Zamyšlená, ale Šťastná :-D
Další potíž nastala v pročítání kategorie Zamyšlená - něco sedí 100%, něco vůbec. Problém je v tom, že stejně to tak může být i u jiných typů - třeba stavba těla a vzhled jsem Impulzivní (našla jsem i další 100 % shody u tohoto typu, něco ale znovu vůbec)... Takže znovu končím u stejné myšlenky - na co podobné škatulky vlastně potřebujeme? Vždyť do takové míry, do jaké jsou jednotlivé typy popsané, se přece každá z nás musí znát...
Dvě hvězdičky za přínosné informace o tibetské akupresurní masáži.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

K této knize jsem se poprvé dostala v roce 2003 a ta Impulzivní na mne sedí jak prdelka na hrnec..

Shui-Xian
30.12.2016 4 z 5

Pro čtenáře, který má alespoň základní povědomí o ajurvédě, nebude představovaná typologie až takovou neznámou: tibetská medicína a zmíněná indická nauka mají zjevně velmi mnoho společného. Přesto není od věci doplnit si znalost právě s touto příručkou. Je čtivá, komplexní a její doporučení (byť jsou mnohdy poměrně povšechnostní - typu: "vyhněte se stresu", "dělejte, co vás baví") mají východisko v podložených zásadách. Výchozí test je poměrně zevrubný - jeho nevýhoda je v tom, že je nutné se přiklonit vždy k 1 možnosti ze 3 a neposkytuje prostor pro méně výrazné přechody mezi eventualitami, což může vést v důsledku k nepřesnému zařazení do osobnostního typu. Věřím ale, že výsledné popisy sedmi Tibeťanek poskytují dostatečná vodítka pro to, aby se v příručce našel správně každý.
Osobně se mi zamlouval nedirektivní přístup - autorka pouze předkládá doporučení a poukazuje na vhodné úpravy životního stylu. Její kniha je spíše optimistická, nápomocná, než striktní a fatální, což z ní dělá i příjemnou oddychovou literaturu...

HannyC
06.01.2016 5 z 5

... pro ty co si neví rady :) ... s váhou, s partnery, se sebou samými ... dobrá nápověda ... nicméně ... NIC není špatné a NIC není to pravé ... neboť všichni jsme konec konců ORIGINÁLNÍ ÚŽASNÉ BYTOSTI, které sice tápou, ale vnitřně vědí SAMI NEJLÉPE jakým směrem vede cesta :) ... a hlad duše je ten pravý lék pro každého z nás ...

Arianne
04.06.2014 3 z 5

Celkem prijemna knizka o zivotnim stylu, kde se dozvime o komplexnosti tibetske mediciny, kde se vsechno resi v celistvosti a nikdy se nezaobira jen dilcim problemem. Je pravda, ze ve finale se o nasem konkretnim zdravem zivotnim stylu nedozvime vic, nez uz vime, ale zasadni je zde opravdu dukladny predel mezi tipy. Pocatecni test je velmi konkretni, zameruje se na fyzickou stavbu, fyzioloficke projevy, charakter i reakce na ruzne situace. Odevsud se na nas vali privaly informaci o tom, jaky je ten "spravny zivotni styl",ale tyto rady jsou usite na miru presne podle toho, jaky clovek jako celek je. Kdo tape a nevi presne, cemu verit, potrebuje se zorientovat v dzungli informaci nebo jen stravit odpoledne se zajimavym ctivem, rozhodne doporucuju.

Mia...
30.06.2013 4 z 5

Zajímavé čtení. Dozvěděla jsem se spoustu překvapujících informací o buddhistickém léčení. Poté následuje test, díky kterému zjistíte, kterými energiemi vládnete a co k vám sedí.

Lusssiana
01.04.2012

Knížka dobrá, ale není tam nic, co by člověk sám v podstatě nevěděl:-)

vesirena
18.03.2012 5 z 5

Tato kniha je první knihou, která vysvětluje tibetskou konstituční typologii...autorka při psaní vycházela z překladu 1300 let starých záznamů tibetské moudré medicíny. Kniha velice podmětná a zajímavá.

meditace

Kniha Sedm Tibeťanek - Tajemství chuti do života je v