Cesta k plnohodnotnému životu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dalajlamových knih již bylo vydáno nespočet, málokterá z nich je však tak dalece praktická pro každodenní život jako tato.

Ke každému probíranému tématu najdete totiž na konci kapitoly souhrn cvičení, nad kterými je vhodné se zamyslet.

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97938/cesta-k-plnohodnotnemu-zivotu-guq-97938.jpg 3.918
Žánr
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

How to Practice The Way to a Meaningful Life, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Cesta k plnohodnotnému životu

Přidat komentář
Jeronym
30.11.2017

Pokusím se to říct krátce a ne moc negativně.
Nelíbila se mi.
Přesto v ní je spousta pozitivních myšlenek a rad a jak autor sám na konci uvedl: "Jste-li stoupenci jiného náboženství, přizpůsobte si, prosím, cokoli vám může být ku prospěchu. A pokud si nemyslíte, že by to mohlo pomoci, prostě to nechte plavat."

Peleus
25.09.2015

„Chcete štěstí a nechcete trpět, a jestliže projevujete jiným lidem laskavost, lásku a úctu, budou vám odpovídat stejně. Tak bude vaše štěstí vzrůstat. Dáváte-li druhým najevo hněv a nenávist, jsou vůči vám stejní a vy své štěstí ztrácíte. Proto říkám, že když jste sobečtí, měli byste být moudře sobečtí. Jste-li normálně sobečtí, soustřeďujete se jenom na své vlastní potřeby, ale jste-li moudře sobečtí, jednáte s druhými stejně jako jednáte s těmi, kdo jsou vám blízcí. Tato strategie vytvoří nakonec větší uspokojení, víc štěstí.Takže i ze sobeckého hlediska dosáhnete lepších výsledků respektováním druhých, službou druhým a omezováním zaměřenosti na sebe.“


Mia...
01.03.2013

Co je to vlastně inteligence, že? Četla jsem to, když mi bylo šestnáct a myslela si, že tomu z velké části rozumím. Brala jsem to jako vysvětlení, co přesně je Buddhismus a co obsahuje. A pak jsem se začala časem zajímat o spousty nových a zajímavých věcí a číst spousty zajímavých knih a došla jsem k názoru, že je načase si tento skvost přečíst znovu s vyvinutější myslí a rozdílným přístupem. Najednou jsem zjistila, že to nejsou prosté definice, ale úžasná moudra a pravdy života. Líbí se mi, jak obecně je to pojaté. Ale to celkový Buddhismus je takový, nikdy nikoho nenutí k ničemu ... (wow, to byla pěkně negativní věta). Když člověk chce vidět, tak zrovna tady uvidí spousty krásných věcí a rad, které se dají příjemně využít k reálnému životu a vytvořit tak úsměv na našich tvářích.

LordSnape
13.11.2012

Podobně laděná příručka v duchu publikace "Jak šířit lásku" od Jeho svatosti. V této je vše, ale více volně uchopeno a hlavně komplexněji. Na začátku Dalajlama vystětluje určité pojmy a způsoby chování, či řešení různých životních situací. Svým způsobem, je to takový, lehký úvod do buddhismu a představení jeho základních principů a učení. Vše je velmi dobře vysvětleno, takže i laik pochopí o co jde. Cvičení a meditací není tolik a kromě jedné meditace, je vše dosti nenáročné. Ke zklidnění vlastní mysli určitě mohu jen doporučit!

Doporučujeme

Andělé v mých vlasech
Andělé v mých vlasech
Nevyžádané rady mládeži
Nevyžádané rady mládeži
Láska, vztahy a přátelství
Láska, vztahy a přátelství
Celestinské proroctví
Celestinské proroctví

Štítky

tibetská literatura

Autoři knihy

Jeffrey Hopkins
americká, 1940
Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)
tibetská, 1935

Kniha Cesta k plnohodnotnému životu je v

Přečtených35x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených3x
Knihotéce11x
Chystám se číst36x
Chci si koupit14x