Cesta k plnohodnotnému životu

Dalajlamových knih již bylo vydáno nespočet, málokterá z nich je však tak dalece praktická pro každodenní život jako tato.

Ke každému probíranému tématu najdete totiž na konci kapitoly souhrn cvičení, nad kterými je vhodné se zamyslet.

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97938/cesta-k-plnohodnotnemu-zivotu-guq-97938.jpg 3.916
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, Knižní klub

How to Practice The Way to a Meaningful Life, 2002

Kniha Cesta k plnohodnotnému životu

Jeronym
30.11.2017

Pokusím se to říct krátce a ne moc negativně.
Nelíbila se mi.
Přesto v ní je spousta pozitivních myšlenek a rad a jak autor sám na konci uvedl: "Jste-li stoupenci jiného náboženství, přizpůsobte si, prosím, cokoli vám může být ku prospěchu. A pokud si nemyslíte, že by to mohlo pomoci, prostě to nechte plavat."

Peleus
25.09.2015

„Chcete štěstí a nechcete trpět, a jestliže projevujete jiným lidem laskavost, lásku a úctu, budou vám odpovídat stejně. Tak bude vaše štěstí vzrůstat. Dáváte-li druhým najevo hněv a nenávist, jsou vůči vám stejní a vy své štěstí ztrácíte. Proto říkám, že když jste sobečtí, měli byste být moudře sobečtí. Jste-li normálně sobečtí, soustřeďujete se jenom na své vlastní potřeby, ale jste-li moudře sobečtí, jednáte s druhými stejně jako jednáte s těmi, kdo jsou vám blízcí. Tato strategie vytvoří nakonec větší uspokojení, víc štěstí.Takže i ze sobeckého hlediska dosáhnete lepších výsledků respektováním druhých, službou druhým a omezováním zaměřenosti na sebe.“

Mia...
01.03.2013

Co je to vlastně inteligence, že? Četla jsem to, když mi bylo šestnáct a myslela si, že tomu z velké části rozumím. Brala jsem to jako vysvětlení, co přesně je Buddhismus a co obsahuje. A pak jsem se začala časem zajímat o spousty nových a zajímavých věcí a číst spousty zajímavých knih a došla jsem k názoru, že je načase si tento skvost přečíst znovu s vyvinutější myslí a rozdílným přístupem. Najednou jsem zjistila, že to nejsou prosté definice, ale úžasná moudra a pravdy života. Líbí se mi, jak obecně je to pojaté. Ale to celkový Buddhismus je takový, nikdy nikoho nenutí k ničemu ... (wow, to byla pěkně negativní věta). Když člověk chce vidět, tak zrovna tady uvidí spousty krásných věcí a rad, které se dají příjemně využít k reálnému životu a vytvořit tak úsměv na našich tvářích.

LordSnape
13.11.2012

Podobně laděná příručka v duchu publikace "Jak šířit lásku" od Jeho svatosti. V této je vše, ale více volně uchopeno a hlavně komplexněji. Na začátku Dalajlama vystětluje určité pojmy a způsoby chování, či řešení různých životních situací. Svým způsobem, je to takový, lehký úvod do buddhismu a představení jeho základních principů a učení. Vše je velmi dobře vysvětleno, takže i laik pochopí o co jde. Cvičení a meditací není tolik a kromě jedné meditace, je vše dosti nenáročné. Ke zklidnění vlastní mysli určitě mohu jen doporučit!

tibetská literatura

Autoři knihy

Jeffrey Hopkins
americká, 1940
Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)
tibetská, 1935

Kniha Cesta k plnohodnotnému životu je v

Právě čtených1x