Messilina Messilina komentáře u knih

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Skvělá kniha, ale fuj. Tohle bych vážně nechtěla zažít. V době kdy jsem knihu četla, jsem se budila se strachem jestli nejsem náhodou na ulici. Považuji tuto knihu za Orwellovo nejsilnější dílo.

27.03.2019 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Jedna z těch knih, ke kterým se občas vracím. Zlatý fond naší literatury.

27.03.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Prase vládnoucí farmě.
Prase vládnoucí čemukoliv.
Krásná představa, že?
Orwell napsal bajku, zajímalo by mě, kolik pohlavárů se v ní poznalo. Asi žádní. Škoda.
Zato já poznávám pár prasat.
Bohužel se nedá říct, že by kniha nebyla aktuální. Snad ne v České republice, ale v některých částech světa je aktuální stále. Bohužel.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Velmi dobrá kniha. Čtivá i po letech uplynulých od jejího vzniku.

Mlhy na Blatech Mlhy na Blatech Karel Klostermann

Četla jsem v době, kdy jsem si potřebovala odpočinout. Není to veledílo s filozofickým obsahem, ale to snad od červené knihovny, nebo co to je, nikdo nečeká.

27.03.2019 3 z 5

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Nietzschemu jeho součastníci neporozuměli a jeho následovníci asi také ne. Já jsem jednou z nich. Čteno, dočteno a nepochopeno.

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Knihu jsem četla v létě na dovolené na chatě (ne v Provenci, ale v severních čechách) a líbila se mi. Ale přiznávám, že to opravdu mohlo být prostě tou dovolenou.

27.03.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Co říci o této knize? Výborná. Naprosto přelomové dílo. O, bohužel, v některých částech světa stále aktuální situaci. Osobní poznámka: po čtení knihy jsem mívala cukání kontrolovat jestli nemám doma nějaké sledovací zařízení. Co když se Velký bratr dívá.

27.03.2019

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Výborná kniha o velmi zvláštním člověku. Van Gogh byl velmi, velmi jiný. Vím, že byl nemocný, ale ani tak jsem si k němu v průběhu četby nedokázala najít pozitivní vztah.

27.03.2019 4 z 5

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Výborná kniha, ale po dočtení jsem si říkala, že jsem ráda, že nejsem učitelka.

27.03.2019 5 z 5

Bohové, hroby a učenci Bohové, hroby a učenci C.W. Ceram (p)

Skvělá kniha, i když dnes už překonaná.

Žert Žert Milan Kundera

Já jsem věděla, co budu zhruba číst už když jsem knihu otevírala, takže jsem na to čekala, a trochu mi to čekání přišlo dlouhé. Začátek bych asi zkrátila.

27.03.2019 3 z 5

Mefisto Mefisto Klaus Mann

Velmi zajímavá kniha. Klasická ukázka toho, že věta, chceš-li se mít jako prase v žitě musíš býti svině, platí v každé době.

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Ruská literatura je trochu jiná než evropská. Je to asi dané tou širokou a smutnou ruskou duší.

Zajat ve Stalingradu Zajat ve Stalingradu Franz Sapp

Velmi zajímavá kniha napsaná z té ,,druhé strany". Samozřejmě, že autor si asi pár věcí upravil, tak aby vyzněl v příznivějším světle. Ale ruku na srdce, kdo by si ve své vlastní knize záměrně škodil.

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Klasika a čtivá k tomu.

Rasputin Rasputin Edvard Stanislavovič Radzinskij

Velmi pěkné čtení. Rasputin byl nepochybně zvláštní člověk a velmi dobrý manipulátor. Na první pohled může být člověku divné, že se mu podařilo získat takový vliv, ale na straně druhé i dnes se můžeme setkat s různými sektáři a jinými podivíny, kteří manipulují s ostatními a to jsme o víc jak sto let chytřejší.

27.03.2019 5 z 5

Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů Luděk Václav Wellner

Pokud se člověk zajímá o Egypt, o historii, o dobu Alexandra Makedonského atp. tak je to dobrá kniha.

Odysseus Odysseus James Joyce

Přiznávám, že vůbec nevím o čem to bylo. Tohle jsem nějak nepobrala.

27.03.2019 1 z 5

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Toto je přelomová kniha v tématu posmrtný život. Myslím, že vše co vyšlo po ní tuto knihu nějakým způsobem kopíruje.