Messilina Messilina komentáře u knih

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Přiznávám, že tato knížka byla trochu moc dlouhá. Půlku bych vynechala v zájmu čtivosti.

05.04.2019 2 z 5

555 památek lidové architektury České republiky 555 památek lidové architektury České republiky Petr David

Někdy ani nevíme kolem jakých skvostů chodíme. Kniha, která ukazuje, že ČR se nemusí chlubit jen hrady a zámky, ale i zachovalou lidovou architekturou, o kterou její majitelé mnohdy s láskou pečují, protože si uvědomují, že je to naše dědictví. A troufám si říct, že lidová architektura může vypovídat o národě více, než šlechtická sídla, která podléhala zahraničním vlivům, módě atp. Čímž nechci říci, že lidová architektura se neřídila módou, nebo je zcela domácí, ale je pestřejší a původnější. Tato knížka je krásný průvodce po naší krajině.

05.04.2019 5 z 5

Blanický rytíř Blanický rytíř Jan Cimický

Bohužel mám z knihy trochu dojem, že pan doktor by se měl věnovat své profesi a neplést se spisovatelům do řemesla. Knížka se mi nelíbila. Prostě nemůžeme umět všichni všechno.

04.04.2019 1 z 5

Paměti Paměti Paul von Hindenburg

Komentář: pan Hindenburg byl jistě skvělý voják. Jeho militantní uvažování z celé knihy doslova čiší. Jako žena jsem byla chvílemi velmi překvapená tím, jaké mohou být názory někoho, kdo vojenstvím žije. Rozhodně to není kniha pro pravověrné pacifisty.

04.04.2019 3 z 5

Michael Schumacher: Cesta na vrchol Michael Schumacher: Cesta na vrchol James Allen

Domnívám se, že tato knížka je lepší, než stejné dílo od Karin Sturm. Allenova kniha je objektivnější. Přeci jen není psaná v německém prostředí.

04.04.2019 5 z 5

Encyklopedie Formule 1 Encyklopedie Formule 1 Bruce Jones

Velmi pěkně udělaná knížka. Pokud se člověk zajímá o F1, ani nemusí být přímo erudovaný fanoušek. V knize je vše hezky popsané a vysvětlené a celé je to doplněno fotografiemi. Knížka končí sedmým titulem Michaela Schumachera, takže doporučuji jí doplnit další literaturou. Ročenky vycházejí pravidelně a na internetu je samozřejmě také hodně informací.

04.04.2019 5 z 5

Tajné životy slavných umělců Tajné životy slavných umělců Elizabeth Lunday

Takový knižní bulvár. Kromě pobavení si z knihy nic jiného neodnáším.

03.04.2019 1 z 5

Kalevala Kalevala Elias Lönnrot

,,Do Pohjoly mrakotemné, do soumračné Sarioly..." člověk úplně vidí polární záři. Přesto, že je ve střední evropě a venku je červencové odpoledne. Na této knize je sympatické ještě i to, že vznikla v době finského národního obrození. Ostatně dějiny Finska, okupovaného Rusy, nebo Švédy, se velmi podobají dějinám Československa v Rakousku-Uhersku. Jejich boj za nezávislost byl podobný jako náš a skončil ve stejné době, svobodou. I finové si museli znovu objevit jazyk, kulturu, dějiny a zvyky. Kalevala jsou finské Staré pověsti české od Jiráska.

Zpověď dítěte svého věku Zpověď dítěte svého věku Alfred de Musset

Trochu problém této knihy je v tom, že není příliš originální. Miláček, nebo Červený a černý, je v podstatě o tomtéž. Respektive hlavní hrdinové si jsou v jistém smyslu podobní.
Kniha se dá číst, ale nezaujalo mě to.

03.04.2019 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu jsem četla kdysi dávno, v poměrně útlém dětství. Asi v sedmi letech. Pamatuji se, že jsem jí tenkrát nedočetla, protože jsem jí vůbec nepochopila, nebavila mě. Podruhé jsem jí četla až v dospělosti, byť jsem jí měla celou dobu v knihovně. A to už se mi líbila. Nevím, buď jsem byla zaostalé dítě, anebo je to knížka spíše pro starší čtenáře.
Mimochodem, co se beránka týče, tak ten můj vypadá také nejlépe v krabici.

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Věčná Ambra se mi moc líbila. Všechny tři díly. Je to sice taková typická červená knihovna, ale je to hezké.Taková anglická Angelika. Člověk občas potřebuje i takovéto knihy. Já jim říkám pohádky pro dospělé ženy. Je to takové příjemné, chvilkové odpoutání se od reality všedních dní.

03.04.2019 5 z 5

Tajné společnosti Tajné společnosti kolektiv autorů

Kniha je to hezká a zajímavá. Pravda, veze se na momentálně módní vlně. Ale to jí neškodí. Popis netřeba doplňovat, tak jen osobní hodnocení. Přečetla jsem jí a líbila se.

31.03.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

U prvního dílu jsem se ohromně bavila. Příjemné čtení na dovolenou. Bohužel s těmi dalšími díly jsem čím dál tím víc získávala pocit, že čtu stále to samé dokola. Fakt je, že Deniky nejsou vymyšlené jako kniha, kterou čtete na jeden zátah. Původně to byl internetový deník.

Pstruh Pstruh Roger Vailland

Největší plus této knihy je něco, co bych nazvala francouzská atmosféra. Jinak, ale je to kniha pro velmi pokročilé čtenáře. Anebo lépe velmi specifické čtenáře. Já sama jsem si z knihy vzala jen tu atmosféru, děj sám nic moc.

31.03.2019 2 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Asi už nejsem ta správná cílová skupina pro tuto knihu. Harryho Pottera jsem nečetla, ani jsem neviděla žádný film. Nějak se o to nezajímám. Tato kniha se mi dostala do ruky náhodou díky čtenářské výzvě. Nebyla špatná, ale není to můj šálek kávy. Ale byla to nová zkušenost s novým žánrem, ke kterému bych se běžně nedostala a to je asi smysl čtenářské výzvy. Takže v tom splnila kniha svůj účel.

31.03.2019 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Zajímavý příběh z neobvyklého prostředí. Klasika mafiánské literatury.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Výborná kniha. Jako historický román patří k top. Jako detektivka je opravdu velmi kvalitní.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Neruda už je bohužel překonaný. Jeho styl psaní byl velmi dobrý v devatenáctém století. Dnes už není tak zajímavý.

31.03.2019 2 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Velmi pěkná a kvalitní kniha. V tehdejším československu rozhodně výjimečná.

Cesta bílým tichem Cesta bílým tichem Knud Rasmussen

Zajímavý, dnes už sám o sobě historický cestopis.
Rasmussen píše knihu se zřejmou úctou k eskymákům. Ale nevím proč, na svoje poměry jsem knihu četla dost dlouho, proto jí dávám jen tři hvězdičky.

31.03.2019 3 z 5