Blanický rytíř

Doktor Kvokanda je klinický psycholog na sklonku odborné kariéry, krátce před penzí. Začíná na sobě pozorovat příznaky, s nimiž často přicházejí lidé za ním. Přestává vnímat emoce i zájem o vlastní práci, kterou měl dříve rád. Sám sebe diagnostikuje jako „vyhořelého“. Těší se stále více na důchod a na aktivity, na které bude mít spoustu času... Je sám, klasický „ singl“, bez závazků, bez rodiny. A když se konečně dočká důchodu, začne naplňovat svůj sen, svůj nový život: hledá podobnou hrobku, jakou objevili v Číně, v Xianu, s hliněnými bojovníky. Mohl by to být v Čechách třeba legendami opředený Blaník? Tady se začíná odvíjet řetěz nepochopitelných situací a dějů, v nichž se Kvokanda ocitá. Je to sen? Skutečnost? Je uvnitř Blaníku opravdu jiný svět? V konfrontaci s reálným světem se Kvokanda dostává do celé řady nesnází a marně se snaží pochopit, co se s ním děje. V dramatickém sledu událostí je obviněn z vraždy, zkoumán znalcem a dostává se i na druhou stranu „barikády“ jako pacient na psychiatrii. S napětím sledujeme jeho životní osud až do překvapivého vyvrcholení. Román Blanický rytíř je naplněn vzpomínáním a prožitky člověka, který se snaží porozumět světu a jeho vlastní život se přitom dramaticky změní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325701/big_blanicky-rytir-pY2-325701.jpg 2.318

Kniha Blanický rytíř

viva71
04.04.2020

Tohle se tedy moc nepovedlo. Takový to mohl být pěkný příběh o stárnoucím psychologovi a jeho vzpomínkách, ale "mystický prvek" to pro mě absolutně znehodnotil. Zkusím ještě jinou knihu od pana Cimického a snad si u mě trochu napraví reputaci.

orinka3
28.11.2019

Z úcty k panu Cimickému to do odpadu nehodím. Doufám, že se při psaní bavil aspoň on. Já při čtení vůbec. Co to mělo být? Vzpomínky na mládí, kritika současného života u nás anebo sci fi? Detektivka - ani omylem! Tohle beru spíš jako pokus, co ještě čtenář vydrží.

jprst
07.06.2019

Po delší době jsem se zase pustil do knihy tohoto autora, ale zase jsem neměl šťastnou ruku - špatný výběr a asi varování, abych se těm jeho novějším knihám vyhýbal.

Messilina
04.04.2019

Bohužel mám z knihy trochu dojem, že pan doktor by se měl věnovat své profesi a neplést se spisovatelům do řemesla. Knížka se mi nelíbila. Prostě nemůžeme umět všichni všechno.

pagac17
19.03.2018

Zajímavá detektivka, hlavní osobou je doktor Kvokanda, z obsahu se dovídám, že pan doktor je ze smíšeného manželství, z Armenie. Ze začátku je děj celkem napínavý, závěr se zabývá spíše pro psychiatra. Nejsem odborník, abych to posoudil.

ViolettaCh.
04.03.2018

Zdá se mi, že to jde s panem doktorem nějak z kopce! Opět takový nijaký, nedotažený, nevěrohodný příběh, i nyní hutně prošpikovaný různými sny. No nevím, nevím. Pan doktor chrlí tak 3 knihy ročně. Myslím, že by bylo lepší dát přednost kvalitě nad kvantitou.

Pav
23.09.2017

Jsem docela zklamaná. Hlavní linie příběhu s detektivní zápletkou se mi líbila, ale dlouhé pasáže vzpomínek, historických faktů a fantasmagorií mě nebavily. Připadá mi jako by autor potřeboval sdílet různé halabala vzpomínky a úvahy ze svého osobního života, které by se spíš hodily do nějakých pamětí. Tři hvězdičky dávám především ze sympatie k panu doktorovi.

alnahu
19.07.2017

Tuto knihu jsem se velmi těšila, ale zklamala mě. Příběh vyhořelého stárnoucího doktora Kvokandy, který by rád našel pod Blaníkem poklad, ale místo hledání pokladu je vyšetřován ze zabití. Musím se přiznat ,že jsem v této knize některé stránky přeskočila ,kniha na mě působila dost chaoticky.