Michael Schumacher: Cesta na vrchol

Michael Schumacher: Cesta na vrchol https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114886/bmid_michael-schumacher-cesta-na-vrchol-114886.jpg 4 23 10

Kniha známého britského komentátora F1 Jamese Allena přináší pohled na celosvětově známou a také komplikovanou osobnost závodníka Michaela Schumachera, sedminásobného mistra světa. Schumacher se během své dlouholeté sportovní kariéry stal držitelem mnoha titulů, vítězství, nejrychlejších kol, pole position a nejvyšší počet výher v jedné sezoně. V sezoně 2002 se stal jediným jezdcem v historii, který se umístil na stupních vítězů.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Sport

Vydáno: , XYZ (ČR)

Micheal Schumacher: The Edge of Greatness , 2011

Corso
27.09.2021 5 z 5

Netflix pred par tyzdnami vypustil dokument o Michaelovi. Vsade vladne nadsenie takze som si to hned aj ja pozrel. Akoze nejak zvlast nadseny z toho som nebol ale pripomenulo mi to ze mam tuto knihu, a ze mozno si to precitam znova. Predtym sa mi celkom pacila. Fakt je, ze tento zivotopis je na urovni. Nezastiera ani negativne a kontroverzne stranky Michaelovej povahy, a ze ich teda mal pozehnane. Mozno si poviete ze nejaky novinar sa chcel prizivit na bulvarnych momentoch. Nie. Fakt je tento text na urovni. Mozes MS nenavidiet, mozes ho milovat, ale musis respektovat jeho pristup a sposob ako vlastne pomohol zmenit F1. Cita sa to aj ako vyborny pribeh. Ak dokazete tuto knihu zohnat, a aspon trosku mate radi biografie, F1, sport, Schumiho, neurobite zle ak ju precitate. Bol to predsa len jeden z najvacsich kralov formule 1. Vzhladom na to kedy kniha bola napisana, este je neovplyvnena tym falosnym patosom co vznikol po jeho zraneni na zjazdovke.
PS: O tom ako sa mi kniha pacila svedci aj to, ze najprv som ju kedysi kupil bratovi pod stromcek. A ked som ju precital, bezal som si rychlo kupit este jednu aj pre seba. Proste som ju chcel mat aj ja a nepoziciavat si ju az na mna pride chut.

MilanCFC
20.09.2021 5 z 5

Ačkoliv je to vlastně oslava Schumacherovy rychlosti, z dnešního pohledu je to vcelku pochopitelně smutnější čtení. A to jsem to dočtení trefil přesně do doby, kdy o něm vyšel dlouho očekávaný dokument. Nicméně... kniha je to skvělá, nezaujatá a plná i poměrně překvapujících informací, třeba o tom, jak se ve stáji choval ke kolegům a kolegyním. A samozřejmě nechybí ani ta jeho kontroverznější stránka. Autor to vše dal dohromady opravdu výborně. Dokonale sedí mimo jiné i jedna věta v komentářích pode mnou - knihu doporučuji všem fanouškům i jeho zarytým odpůrcům. Inu, nyní na Netflix...

Messilina
04.04.2019 5 z 5

Domnívám se, že tato knížka je lepší, než stejné dílo od Karin Sturm. Allenova kniha je objektivnější. Přeci jen není psaná v německém prostředí.

rubik1
24.08.2018 5 z 5

Absolútne strhujúca kniha plná zaujímavých informácií zo zákulisia a z paddocku F1. Povinné čítanie pre každého fanúšika F1 a Michaela zvlášť. Kniha je navyše písaná bez osobných sympatií/antipatií a je veľmi objektívna, čiže si ju radi prečítajú aj tí, čo Schumachera moc nemusia. Skrátka pekná dávka zaujímavých faktov. Pre mňa TOP kniha o formuli 1

buchio
31.01.2017 4 z 5

Konecne jsem se dozvedel podrobne info a nahledl do zivota i zavodu a bavilo me to co vse musel udelat aby se stal legendou...a to jeste autor netusil jak to jednou vse skonci...

PeterDzurjaník
11.10.2015 5 z 5

Vynikajúci, objektívny a zasvätený pohľad nielen na Michaela Schumachera, ale F1 celkovo. Medzi klady patrí rozhodne to, že tento pohľad je celkový a všíma si nielen to dobré na legendárnom pilotovi, ale pozorne analyzuje aj to zlé.

Odporúčam nielen fanúšikom MS a Ferrari, ale aj jeho zarytým odporcom.

Izzy46
16.04.2014 5 z 5

Precizně odvedená práce.

lacinovajanulka
17.02.2013 5 z 5

Vyjimecna kniha. Odhaluje vse kolem Michaela Schumachera (doporucuji vsem fanouskum), cele jeho zavodni kariery a i formule 1 v te dobe. Nerekla bych, ze je jen pro fanousky Michaela, ale i pro fanousky F1, kteri chteji nahlednout pod poklicku toho vseho.

kika 13
03.02.2013 3 z 5

Zajímavě popsané zakujisí Formule 1.Čtivé.

superrodina
05.04.2012 5 z 5

Spousty informací a citace lidí kolem formulí. Fotografie a statistiky. Super!

životopisy, biografie automobilový sport automobiloví závodníci Formule 1, závody F1 Michael Schumacher, 1969-

Autorovy knížky

James Allen