Messilina Messilina komentáře u knih

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Tak trochu " socialistický román made in USA". Odráží dobu, ve které byl napsán. Já ho považuji za trochu moc těžký na to, číst ho před spaním, jako jsem to dělala já.

01.10.2017

Proměna Proměna Franz Kafka

Jak to jen říci, Kafka je opravdu velmi jiný. Ale to není sám. Havel, 1984, některá díla Čapka... jsou ,,jiné" knihy. Za sebe říkám dobré.

22.09.2017

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Dá se to číst, ale je to psané tak trochu moc ve stylu přelomu padesátých a šedesátých let. Je to celé takové beatnické.Hlavní hrdina je, na můj vkus, moc rozervaný. Chvílemi jsem měla nutkání dát mu do ruky lopatu a říct mu ,, ty rozmazlenče jdi něco dělat." Ale jinak to šlo.

17.09.2017 1 z 5

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Velmi barvitý historický román z období starověkého Říma. Autor zde vyobrazil pestrou mozaiku lidských charakterů. Od herce Fabia, který je de facto Vox Populi, přes prospěchářského šlechtice Lucia, až po císaře Caligulu, jehož paranoia postupně mění v despotického vládce.

16.09.2017 4 z 5

Michelangelo: Nepokojný život Michelangelo: Nepokojný život Antonio Forcellino

Velmi podrobný životopis renesančního umělce Michelangela Buonarroti, napsaný velmi čtivě a doplněný o fotky jeho nejvýznamnějších děl. Vřele doporučuji k přečtení.

11.09.2017 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Já to hodnotím, jako pohádku pro dospělé, a já mám pohádky moc ráda. Coelho píše knihy tohoto rázu, o andělech a duchovních průvodcích a tak. Tato kniha je, troufnu si říci, jeho nejlepší.

30.08.2017 5 z 5

Lucien Leuwen Lucien Leuwen Stendhal (p)

Nebylo to špatné. Tak nějak to odpovídá době vzniku a vkusu, který tehdejší čtenář měl.

25.08.2017

Muž z Vinci Muž z Vinci František Jílek

Tahle kniha se mi docela líbila. Už jsem v minulosti četla o Michelangelovi, Caravaggiovi nebo Van Goghovi, tak mám s čím srovnat.

25.08.2017