Messilina Messilina komentáře u knih

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Já nejsem ,,kingovec" takže nemůžu srovnávat s jeho další tvorbou. Četla jsem totiž dohromady dvě jeho knihy, ale tahle pohádka se mi líbila.

Babylon / Ikarus Babylon / Ikarus Jaromír Nohavica

Zpěvník Jarka Nohavici s písněmi z alb Babylon a Ikarus. Je k němu přiložené i CD na kterém jsou uvedené skladby v podání klavíru.

Svatojakubská cesta Svatojakubská cesta Miluše Válková

Pokud se někdo chystá na pouť do Santiago de Compostela, může si vzít tuto knihu na cestu.
Bohužel musí počítat s tím, že ne všechny informace musí být aktuální, vzhledem k tomu, že je kniha z roku 2009.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Toto je velmi silný příběh, který by měl být v první řadě varováním. Ne před muslimskou kulturou, jak to bohužel někteří lidé vnímají. Ale před růžovými brýlemi, které jsou některé ženy schopné si z lásky nasadit.

Mazlíčci slavných Mazlíčci slavných Zuzana Lochmanová

Taková milá oddechovka.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Přiznám se, že při čtení této knihy jsem měla pocit, že se něco tak hrozného snad ani nemohlo dít. Bohužel. Dělo se.
Lidská hloupost, pověrčivost, nenávist, intriky, fanatismus a kdo ví co ještě.
Díky Bohu, že žijeme ve 21.století, že hony na čarodějnice jsou tady už minulostí.

Starověké báje a pověsti Starověké báje a pověsti Rudolf Mertlík

Tuto knihu mám moc ráda, pověsti jsou napsány velmi čtivě a byť je kniha hodně objemná nevadí to.

Sloni žijí do sta let Sloni žijí do sta let Miroslav Zikmund

Slavný český cestovatel Miroslav Zikmund, polovina z dvojice H+Z se s M. Náplavou a P. Horkým vydává ve svých stopách.
To, že je kniha psaná třemi různými lidmi by tolik nevadilo, ale chce to se soustředit, aby si člověk pamatoval, kdo to mluví (resp. píše).
Možná to chtělo od sebe kapitoly výrazněji oddělit. Já jsem si občas nepamatovala kdo píše a musela jsem se vracet.
Byť by se nedalo říct, že by děj bez toho, že znáte autora nějak utrpěl.
Ale přeci jen hvězdičku dolů.

28.11.2018 4 z 5

Jít krást koně Jít krást koně Per Petterson

Tato kniha je velmi poetická, melancholická a velmi, velmi severská.

28.11.2018 5 z 5

Největší Čech: 100 nejvýznamnějších osobností Čech, Moravy a Slezska Největší Čech: 100 nejvýznamnějších osobností Čech, Moravy a Slezska * antologie

,,Největší čech" byla anketa pořádaná Českou televizí v roce 2005 v níž se v sérii televizních pořadů volila největší osobnost naší historie i současnosti.
Jen namátkou 1)Karel IV 2)T.G.Masaryk
3)Václav Havel....13)Karel Gott 27)Jaromír Jágr 49)Jaromír Nohavica 63) Boleslav Polívka 75)Milan Baroš 92)Klement Gottwald 100)Miloš Zeman

28.11.2018

U jezera blaženosti U jezera blaženosti Heinrich Harrer

Pán, co byl 7 let v Tibetu, byl nyní nějaký čas u indiánského kmene Kalapalů v brazilské divočině.
Nepíše cestopis, ale vyprávění, téměř pohádku o indiánech.

28.11.2018

Tanec amazonských delfínů Tanec amazonských delfínů Sy Montgomery

Já jsem velkou milovnicí delfínů, takže se mi to líbilo. Navíc jsem se dozvěděla, že existují sladkovodní delfíni, což jsem předtím netušila.

28.11.2018 4 z 5

Zázračná hodinka Zázračná hodinka Marie Majerová

Toto jsem četla v dětství a některé pasáže v mém mozku zůstávají dodnes.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Knihu jsem jako spoustu jiných vyndala z máminy knihovny někdy ve dvanácti letech a po čase jsem si jí ráda přečetla znovu. Je milá. Super oddychovka a výborné antidepresivum.

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Opět jedna z knih, které jsem četla už v dětství, protože jsem je rodičům vytáhla z knihovny a v dospělosti jsem se k ní ráda vrátila. Tahle kniha je svým způsobem velmi romantická.

28.11.2018 3 z 5

Zlatý faraon Zlatý faraon Karl Bruckner

Zapomenutý faraon a Zlatý faraon, jsou dvě tutanchamonovky mého dětství. Doporučuji přečíst obě.

28.11.2018 5 z 5

Černé barony miluju. Člověk se u této veselé knihy z neveselé doby skutečně pobaví.

Zapomenutý faraón Zapomenutý faraón Philipp Vandenberg

Tuto knihu jsem si četla už v dětství a snila o tom, že také něco takového objevím. Pyramidu, zapomenuté město, ztracený chrám. Pro mě to byla romantika.

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Tato kniha se mi moc líbila, hlavně kvůli výbornému překladu. Škoda, že neumím anglicky natolik dobře, abych si jí přečetla v originále.

28.11.2018 5 z 5

Čtení o hradech, zámcích a městech Čtení o hradech, zámcích a městech Eduard Petiška

Tuto knihu jsem koupila jako dárek a po té, co jsem jí sama přečetla, jsem šla koupit jiný dárek a knihu jsem si nechala.