Svatojakubská cesta

Průvodce tradiční poutní cestou ke hrobu sv. Jakuba v Santiagu de Compostela. Je určen především pěším poutníkům, kteří putují historickou trasou, tzv. francouzskou stezkou ("Camino Francés"), čítající osm set kilometrů Průvodce popisuje jednotlivé etapy včetně mapek a fotografií. Výchozím bodem je Roncesvalles ve Španělsku. Cesta vede čtyřmi autonomními oblastmi (Navarra, La Rioja, León, Galicie) a sedmi provinciemi. Má dobré značení a infrastrukturu, možnosti ubytování i poutnickou atmosféru. Po celé délce Svatojakubské cesty jsou pro poutníky k dispozici speciální ubytovny, kterým se španělsky říká albergue. Nezbytnou podmínkou, aby vás v tomto zařízení nechali přespat, je credencial-poutnický pas, který vám vystaví v místě, kde začnete svou pouť. Do něho budete v průběhu cesty dostávat razítka jako potvrzení, že jste daný úsek cesty prošli. Větší města, která leží na "Camino Francés" a do kterých se snadno dopravíte, jsou: Pamplona, Logroňo, Burgos, León, Astorga a Santiago de Compostela, kde obdržíte osvědčení o dovršení poutě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87833/svatojakubska-cesta--87833.jpg 52
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Karpana

Kniha Svatojakubská cesta

Moiseiwitsch
12.01.2020

Myslím, že jeden z prvních průvodců na našem trhu - na cestě nám naprosto vyhovoval. Základní podstatné informace v něm člověk našel.

Messilina
29.11.2018

Pokud se někdo chystá na pouť do Santiago de Compostela, může si vzít tuto knihu na cestu.
Bohužel musí počítat s tím, že ne všechny informace musí být aktuální, vzhledem k tomu, že je kniha z roku 2009.