Tanec amazonských delfínů

Tanec amazonských delfínů https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106872/tanec-amazonskych-delfinu-106872.jpg 4 8 5

Autorčino amazonské hledání zahrnuje několik jejích samostatných cest po peruánských a brazilských přírodních rezervacích, výprav za vzácným druhem růžových říčních delfínů do srdce Amazonky, kde šamani hovoří s Matkou vína. Ožije před námi historie Amazonie i její mytologie, neobyčejně bohatá fauna a deštné pralesy, kde se neustále obrozuje život a kde se dramata života a smrti, krásy a krutosti vzájemně proplétají. V poslední úžasné cestě následuje růžové delfíny do hlubin ....... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Rybka Publishers

Journey of the Pink Dolphins: An Amazon Quest , 2000

Ivka82
17.05.2022 4 z 5

Vcelku se mi kniha líbila, i když bych si představovala čtivější příběh. Amazonie je místo, kam bych se nikdy nevydala, kvůli pavoukům a hmyzu, ale velmi ráda o její kráse čtu zážitky lidí, kteří tu odvahu měli.

Messilina
28.11.2018 4 z 5

Já jsem velkou milovnicí delfínů, takže se mi to líbilo. Navíc jsem se dozvěděla, že existují sladkovodní delfíni, což jsem předtím netušila.

Niky Coffee
17.07.2014 3 z 5

Pamatuju si, že jsem z knihy a jejího přebalu byla nadšená, když mi jí bratr přinesl. Ze začátku jsem se nemohla prokousat, protože mi to přišlo jako takové krafání éémeričanek, ale teprve snad v půlce nebo možná za ní, bylo opravdové vyprávění o delfínech a o jejich pozorování. Jsem ráda, že jsem knihu neodložila a dostala se k nim, nektěré pasáže si pamatuju dodnes a v myšlenkách se k nim vracím.

soukroma
18.03.2014 4 z 5

Růžových delfínů není nikdy dost...Zajímavé prostředí, flora i fauna, končiny, kam nemám potřebu se sama vydávat, ale ráda o nich čtu.

Aniday
18.03.2014 2 z 5

nemohla jsem se zbavit dojmu, že je kniha nekonečná a i když děj probíhá na velmi zajímavém místě, tak je vlastně tak nějak o ničem... knihu jsem bohužel nedočetla ani do půlky... snad se k ní jednou vrátím a třeba změním názor...

Sy Montgomery
americká, 1958
2019  90%Mají chobotnice duši?
2001  70%Tanec amazonských delfínů

Kniha Tanec amazonských delfínů je v