Messilina

Maigret chystá léčku / Maigret zuříMaigret chystá léčku / Maigret zuříG. Simenon

Mám ráda klasické, staré detektivky. Myslím, že Maigret je spolu s Poirotem a Holmesem detektivní špička.

dnes

Pod maskou majora SSPod maskou majora SSB. Nedjalkov

Jedno otřepané pořekadlo říká, že dějiny píší vítězové. Chápu, že autor si sám nebude škodit, ale některé části knihy jsou trochu nepravděpodobné. Nejsem si zcela jistá, jestli autor některé pasáže záměrně nezamlčel, nebo nepřikrášlil. To, jak neubližoval německým vojákům bez hodností, jen proto, že oni nemůžou za to, že plní rozkazy atp... Ale jako celek to celkem šlo.

předevčírem

KokpitKokpitJ. Kosiński

Prostě americké literatuře nerozumím. Tohle mě vůbec nebavilo. Hlavní problém celé knihy je, že nemá děj. Je to jen takový deník.

Účastníci zájezduÚčastníci zájezduM. Viewegh

Jedna z nemnoha knih, kde byl film lepší než jeho předloha. Hnědý podšálky nechybí, ale vyvrženej vorvaň ano. A to je právě ten problém. Film byl povedená komedie, kniha jakési nostalgické zamyšlení. Vysloveně špatné to nebylo, ale kdo ví co také ne.

Kacířská knihaKacířská knihaE. v. Däniken

Podle pana autora nemají mimozemšťané nic lepšího na práci, než létat na naší planetu a ohromovat starověké kultury. No, také názor.

IdiotIdiotF. M. Dostojevskij

Dostojevskij byl mistr psychologického románu a zde to opět potvrdil. Kníže Myškin byl ten kladný hrdina, který musí být v našem nekladném světě poražen. Přiznávám, že byl velmi sympatický a na konci jsem byla trochu smutná, že dobro nezvítězí. (Jako v životě).

Pohádky bratří GrimmůPohádky bratří GrimmůJ. L. C. Grimm

Tak to je prostě klasika. Pohádky bratří Grimmů jsou zlatý fond evropské literatury. Krásné, zábavné, moudré, takové mají pohádky být.

Pohádky z bramborových řádkůPohádky z bramborových řádkůC. Sandburg

Je to hodně jiná pohádková knížka, než na co jsem zvyklá. Asi jsem dost konzervativní, ale Andersen, Disney, ani Němcová to zkrátka není. Nevím, ale prostě se mi to nelíbilo.

Panoptikum měšťáků, byrokratů a jiných zkamenělinPanoptikum měšťáků, byrokratů a jiných zkamenělinJ. Hašek

Problém této knihy je, že jí člověk porovnává se Švejkem. Prostě ,,napsal to Hašek, tak to musí být stejně dobré." A ono není. Možná kdyby tu knihu napsal Fanda Procházka, tak by byla skvělá. Takhle má smůlu, je průměrná.

Šťastný introvertŠťastný introvertS. Löhken

Oproti prvnímu dílu Síla introvertů, je tato knížka podaná v obecnější rovině, což jí nepochybně prospělo.

Ilustrovaný mužIlustrovaný mužR. Bradbury

Myslím, že spolu s Marťanskou kronikou a Kaleidoskopem je to jedna z nejlepších Bradburyho knih.

O půlnoci tancoval drakO půlnoci tancoval drakR. Bradbury

Kniha se mi líbila. Bradbury jí napsal v, pro sebe, typickém stylu. Z toho co jsem od něj v poslední době četla, tato knížka nejvíce připomíná Bradburyho vrcholná díla, jakými jsou Marťanská kronika a Temný karneval.

Měla jsem zemřít jako černá vdovaMěla jsem zemřít jako černá vdovaS. Adler

Nebudu popisovat děj, ale ,,vypíchnu" to, co mě zaujalo asi nejvíce a to byl popis událostí v moskevském divadle na Dubrovce (23.-26.10.2002), kdy zemřelo 170 lidí, z toho nejméně 130 rukojmích. Zaujalo mě to proto, že si na danou událost vzpomínám, ale vzhledem k mému tehdejšímu věku mě to moc nezajímalo.

Jízda naslepoJízda naslepoR. Bradbury

Četla jsem několik Bradburyho knih poměrně rychle po sobě. Asi to byla chyba. Knihu bych hodnotila tak, neurazí ani nenadchne. Faktem, ale je, že R.B. zná svou Ameriku, z té knihy je to hodně cítit.

Historie mého životaHistorie mého životaG. G. Casanova

Knihu jsem přečetla pod dojmem návštěvy Duchcova. Z tohoto úhlu pro mě byla zajímavá. Ale faktem je, že se nejedná o knihu, kterou bych si vzala na pustý ostrov. Poměrně vysoké hodnocení jsem jí dala hlavně kvůli tomu Duchcovu.

Amerika se smějeAmerika se směje*. antologie

Bohužel tato knížka byl trochu omyl. Většinou jsem se nudila. Podle názvu jsem čekala něco vtipnějšího. Některé z těch povídek považuji za doslova blbé.

ŘímankaŘímankaA. Moravia (pseudonym)

Knihu od Alberto Moravia Horalka jsem doslova zhltla, myslela jsem, že u Římanky to bude to samé, ale bohužel jsem se spletla. Nevím snad kdyby Moravia Horalkou nenasadil tak vysoko laťku, ale nasadil. Proto jsem byla trochu zklamaná. Neříkám, že je to špatná kniha, ale čekala jsem víc.

Měj rád a poznávej zvířataMěj rád a poznávej zvířataS. d. l. Iglesia

Myslím, že je to krásná knížka, hlavně pro ,,městské" děti. Možná z některého z nich udělá v dospělosti vášnivého chovatele králíků. ☺

Mazlení s vepři aneb Tu a tam po EvropěMazlení s vepři aneb Tu a tam po EvropěM. Fridrich

Hezká, odpočinková knížka. Ukazuje evropu i jinak, než jako z turistického průvodce. Je to hlavně o lidech.

Fotbal jménem MasopustFotbal jménem MasopustP. Feldstein

Hezká kniha, je dobře, že vycházejí i knížky o fotbalistech, kteří hráli dříve. Myslím, že se na ně někdy neprávem zapomíná.

Adresát neznámýAdresát neznámýK. Kressmann Taylor

Přiznávám, že jsem to nečetla, ale poslouchala. Audiokniha v podání Marka Ebena a Ivana Trojana prostě neměla chybu. Většinou dávám přednost papírovým knihám, ale Trojan+Eben je chuťovka, kterou jsem si nemohla nechat ujít.

Hledání dolů krále ŠalamounaHledání dolů krále ŠalamounaT. Shah

Docela pěkný cestopis. Zase malinko něco jiného, než třeba H+Z. O člověku, který hledá zlaté doly krále, který snad ani neexistoval si myslím, že je snílek. Ale na druhé straně, snílci přece mění svět. Každopádně je to dobrá kniha.

Slavné brněnské vilySlavné brněnské vilyJ. Sedlák

Perfektní ukázka toho, že Brno není jen Tugendhat. I když tato vila v této knize samozřejmě nesmí chybět.

Slavné vily Libereckého krajeSlavné vily Libereckého krajeP. Halík

Moc hezká publikace, kdo se zajímá o architekturu, pro toho je jak dělaná.

Dopisy z BrazílieDopisy z BrazílieF. Hobizal

Kniha je zcela sestavená z dopisů, což nebývá u knih výhoda, ale tady jí to na čtivosti neubírá. Myslím, že ta jeptiška měla celkem talent na psaní.

Pravdivé výmyslyPravdivé výmyslyLúkianos

Myslím, že se jedná o krásnou ukázku toho, že antická literatura není nudná a že i pravda může být řečena tak nějak vtipně a potom i jinak působí-nenudí, nemoralizuje, ale poučí.

MájMájK. H. Mácha

Klasika, čech by jí znát měl.

Krtek a kalhotkyKrtek a kalhotkyE. Petiška

Super. Krtek byl vždycky moje nejoblíbenější pohádková postavička.

Malvína z BretaněMalvína z BretaněJ. Klapka Jerome

Malvína z Bretaně je něco jako variace na pohádkové téma.
Jelenicové rukavičky jsou asi milostný příběh.
Dům s vyhlídkou na holou zeď je příběh kriminální.
Trochu každý pes jiná ves. Nevím jestli to knize prospělo.

GilgamešGilgamešV. Zamarovský

Souhlasím s tím co níže napsal Chmur, kniha není určena primárně dětem, jedná se o pověst. Pověst je spíše kulturním obrazem národa, který jí vytvořil.

1 2 3 4 5 6 ... 9