Mergirus Mergirus komentáře u knih

Do hrobu si to nevemu Do hrobu si to nevemu Karel Šíp

Zábavná knížka, které mě v lecčem svými tématy překvapila, něco málo mi osvětlila a zpříjemnila prostoje ve frontách.

06.04.2023

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Také si myslím, že příběh byl příliš překombinovaný. Chvíli tak, pak zas onak... Obešla bych se bez toho. A Lukeovo vzpomínání na matku a rodnou zemi mi přišlo tak trochu mimo mísu. Jelikož jsem zrovna nedávno učila francouzskou revoluci a Napoleona, nesedí mi fakta o Napoleonovi a náboženství. Křesťanství totiž zkoušel nahradit už Robbespierre během jakobínské diktatury a na ten rok a něco se mu to skoro povedlo. Že by s tím přišel NB, to si nemyslím.

27.12.2021 3 z 5

Magnusova volba Magnusova volba Amanda Scott (p)

Nápad to byl dobrý, ale provedení hrozné. Nic nebylo pořádně vysvětleno, spousta zbytečných postav a jmen, která měla za úkol zřejmě čtenáře zmást... K této knize se rozhodně vracet nebudu.

24.09.2021 1 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

První povídka mě pobavila. Druhá byla příjemná tak napůl. Ale třetí už byla opravdu smutná. I tak děkuji autorovi za příjemné čtení.

16.01.2021 3 z 5

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

Má možná nejdéle čtená kniha, ale stála za to. Líbila se mi. Je to taková nenáročná oddychovka, bez zbytečných zvratů a citových výlevů.

23.10.2020

Skrytý život vlků Skrytý život vlků Jamie Dutcher

Skvělá knížka plná zajímavých informací o životě vlků, o jejich emocích a sociálním chování. Fotky byly nádherné.

15.07.2020 5 z 5

Nejslavnější popravy Nejslavnější popravy Ladislav Chmel

Téma pro knihu je tohle výborné, ale zpracování jsem si představovala trochu hlubší a povedenější. Kromě jiného by autor měl nechat knihu projet korekturou kvůli spoustě chyb. Více se mi líbily odkazy na další díla o historii trestu smrti.

28.03.2020 2 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tahle autorka mě vždycky dokáže překvapit. Čekám nějakou ujetou knihu, divný příběh...a byť jsem měla ze začátku problém se jmény a zařazením, četla jsem jak divá. Krásný příběh, klasický příběh dobra a zla a šedé zóny. Sakra, taky nevím, na čí straně bych byla. Moc se těším na pokračování, už koukám, kde si najdu ten druhý díl. A ten konec!!!!! Ale trochu jsem to čekala, jeden náznak se tam objevil.

21.07.2019 5 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Terry Pratchett opět nezklamal a tentokrát si bere na paškál Austrálii. Nádhera. Mrakoplaš, mágové, Zavazadlo... co víc by si mohl jeden přát? Byl to skvělý čtenářský zážitek.

21.07.2019 5 z 5

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard

Pro mě naprosto luxusní knížka, u které jsem se nasmála a našla se v mnoha situacích. Doporučuju jako odpočinkovou četbu na mateřské.

17.07.2019

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Naprosto úchvatná kniha plná skvělých povídek. Neříkám, že mi všechny sedly, Babycupcakes bych radši vynechala, ale Sníh, zrcadlo a jablka, na tu budu myslet často, obzvláště když budu dětem předčítat Sněhurku. Děkuji za skvělý čtenářský zážitek. Už bych se konečně někdy měla dopracovat k Sandmanovi a slavné knize Nikdykde. Gaimanova fantazie asi nezná hranic.

14.06.2019

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Zakončení trilogie....která by ještě zasloužila další díl. Ach ty ženské. Fakt to končí tak, jak to končí? No co, tahle trilogie mi nedá spát, dokud si nepřečtu oba prequely. Bohužel je nemají v knihovně a budu si je muset koupit, ale když já tak moc potřebuju vědět, co k tomu má autor ještě co říct. Taky to ale mohl napsat do jednoho dílu :)

10.06.2019 5 z 5

Odhalená temnota Odhalená temnota Alexandra Ivy

Čtvrtý díl za mnou a prozatím mohu prohlásit, že se mi líbí jen liché díly. Byla jsem nadšená z trojky a čekala jsem pokračování osudu Salvatora, ale nedočkala jsem se. Tenhle díl mi přišel takový...ucouraný? Moc mě nezaujal. Tedy kromě Jagra, na toho jsem zvědavá, jestli taky bude mít svůj díl.

11.05.2019 3 z 5

Zpočátku jsem si nebyla jistá, jestli knihu vůbec dočtu, nevěděla jsem, co od ní čekat. Ale pak jsem ji přečetla jedním dechem a těším se na druhý díl. Vynikající nápad, jak využít staré fotky, ze kterých běhá mráz po zádech.

15.12.2018 4 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Moje první setkání s tímto autorem a jsem z něj nadšená. Těším se na pokračování.

07.12.2018 5 z 5

Válka světů a jiné povídky Válka světů a jiné povídky Herbert George Wells

Nejvíce mě zaujala autorova povídka Válka světů, hlavně díky filmovému zpracování s Tomem Cruisem. Povídka se četla jedním dechem a oslovila mě hlavně pasáž s dělostřelcem, jak promlouvá o další budoucnosti lidstva. Přesně vystihl, co by nastalo. I další povídky rozhodně stojí za přečtení. U Země slepců jsem hlavnímu hrdinovi držela palce, aby se správně rozhodl.

21.10.2018 4 z 5

Dvě pravdy a lež Dvě pravdy a lež Sara Shepard

Stále nevím, kdo je vrah...ještě tři díly a dozvím se too!! Jen mě rozčiluje, jak neustále někdo Emmu pronásleduje..na každém kroku..tohle by snad nezvládl ani profesionální stalker.

11.10.2018 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Vau..naprosto suprová kniha, napínavá od začátku až do konce...jen ta moje přecitlivělost na zvířátka, chudák Princ s celým svým osudem, toho mi bylo moc líto. Ale teda konec knížky mě opravdu dostal. A ano, bojím se.

08.10.2018 5 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Naprosto úúúúžasná knížka, ke které se určitě míním vrátit a pořídím si ji do vlastní knihovny. Nechybí tu skvělý humor a mírné napětí. Těším se na setkání se Sněhurkou, s Debilem Debilovičem a s celou její trpasličí partou. Je to opravdu knížka vhodná k rozveselení.

25.08.2018 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Naprosto úžasná knížka, která i když je pro teenagery, tak mě dost vystrašila.

21.07.2018 5 z 5