Mergirus Mergirus komentáře u knih

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Dobrá jednohubka.

24.09.2018 3 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Odpočinková knížka, ale hl.hrdinka je taková nevyzrálá. Nabíječ se ovšem chová skvěle. Korunu tomu nasadil Clive.

23.09.2018 3 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Kniha měla velmi zvláštní skladbu, ale autorka mě vtáhla do děje skoro hned a ten konec je opravdu nepředvídatelný.

02.09.2018 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Konečně jsem doputovala a došla do Temné věže. Putování bylo dlouhé, předlouhé.... ale stálo za to. Konec mě u Kinga opravdu překvapil, tohle jsem zrovna od něj nečekala.Celý příběh byl skvěle promyšlený a jsem moc ráda, že jsem se k této sérii dostala.

25.08.2018 4 z 5

Kompletní historie medicíny Kompletní historie medicíny Gill Davies

Naprosto luxusní a skvělá knížka!!!

25.07.2018 5 z 5

Navždy pryč Navždy pryč Blake Pierce

Tuhle knihu mi dcera omylem stáhla do mobilu. No, škoda. Byla bych radši, kdyby mě minula, a zhrozila jsem se, když jsem zjistila, že má ještě dalších sedm dílů a ještě jiné série!!! Hlavní hrdinka je velmi zvláštní. Netuším, co je na ní záhadného, ale je hloupá. Pokud už jednou padnu takhle do pasti, tak přece do stejné pasti nepolezu ještě dvakrát nebo třikrát?! Myslí si o někom, že je podezřelý a šup, už ho zabásne. A znova a znova. Bez nějakých omluv nebo žalob, prochází jí to. Blbost na entou. Ale budiž, to je možná můj problém, že mi nesedla hrdinka a příběh. Ale ta čeština!!! Nevím, jestli jsem měla nějakou divnou verzi, ale plně v to doufám, protože jinak bych za tohle chtěla vrátit peníze. Ženské přechylování jmen? Kdepak, to se zřejmě nevede. Že Marie je i české jméno a tudíž by se mělo skloňovat? Ne, půjdeme někam s Marie. O hrubkách a velkých písmenech tam, kde by být neměla (Zvláštní Agent, Důstojník), ani nemluvím. Tuto knihu opravdu vřele nedoporučuju, spíše radím - ruce a oči pryč od ní. Jedině že by se autor dalším dílem zlepšil.

10.07.2018 2 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Moc jsem se těšila na Rolandův příběh a nezklamal mě. Byl velmi napínavý.

13.06.2018 4 z 5

Zajatec z Vysočiny Zajatec z Vysočiny Hannah Howell

Od této autorky jsem četla 4 knížky, ale nic mě nepřipravilo na tuhle. Příběh zbytečně doplněn duchy, stálé přemisťování osob sem a tam... Tahle knížka mi nesedla.

14.05.2018 1 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Já bych teda už tuhle knihu moc číst nemusela. Skončila bych Winter, připojila za ní tu povídku se svatbou a hotovo.

11.05.2018 2 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Tak za mě je tahle kniha jeden z nejslabších dílů. Běhání sem a tam, chvíli jsou volní a pak zas ne, pak zase musí řešit tuhle situaci... Až jsem se v těch akčních scénách ztrácela. Na druhou stranu jsem čekala trochu jiný konec Winter a Cinder, takže autorčin konec mě překvapil. Líbilo se mi ztvárnění skleněné rakve Winter a její trpaslíci :D

10.05.2018 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Lociku znám skrz pohádku Na vlásku a tohle její nové zpracování je naprosto bombastické. Jen škoda jejích vlasů. Každý díl série je delší a delší.

07.05.2018 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Nádherné pokračování pohádkových příběhů. Jen se bojím dalších dílů. Jestli se budou přidávat další hrdinky, tak aby jich nakonec nebylo až moc. S Vlkem mi to, na rozdíl od jiných, jasné nebylo (možná za to mohla delší pauza mezi díly), ale jsem ráda za ten konec.

03.05.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Zpočátku mě překvapil popis hlavní hrdinky. Čekala jsem klasickou fantasy knihu a ne kyborga. Ale teda...knížku jsem přečetla jedním dechem a nerada jsem ji odkládala na spánek a práci.Těším se na pokračování.

19.04.2018 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Začátek knihy mě rozčiloval, jak se vlekl a jen se stále někam putovalo. Pak se to začalo rozjíždět a děj mě natolik strhl, že jsem nemohla knížku odložit. Jen ti pavouci mě opravdu vyděsili. Těším se na další díl, kde se konečně dovím více o Rolandovi.

12.04.2018 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Skvělé pokračování Pistolníka, těším se na další díly, snad někdy doputuju k Temné věži a bez lidských obětí. Nějak nemůžu na nikom z hrdinů vidět něco špatného, abych byla ochotná je obětovat.

03.04.2018 5 z 5

Pyramidy / Stráže! Stráže! Pyramidy / Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Pyramidy pro mě byly slabší, příběh se mi vlekl, ale Pratchettův humor to napravil. Skvěle zpracovaná tématika starého Egypta. A Stráže!Stráže!? Moje oblíbená kniha o Noční hlídce a Elániovi. Vřele doporučuju.

27.03.2018 4 z 5

Čarodejnice Čarodejnice Roald Dahl

Nejdříve jsem tuhle knihu viděla zfilmovanou a příběh mě velmi nadchl. Když jsem zjistila, že je to kniha, musela jsem si ji přečíst. A zklamání se nedostavilo. Knížka je naprosto báječná. Vyzkouším ještě nějaké další knížky od tohoto spisovatele. Ale určitě ji ještě chvilku nebudu číst svému synovi, aby neměl noční můry.

03.03.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Jedna z takových těch klasických knížek pro ženy, přirovnala bych ji k Petře Soukupové. Sice tolik postav je matoucích, ale zároveň bylo zajímavé, jak byly propleteny. Otevřený konec moc ráda nemám, ale sem se hodil. Doporučuju jako odpočinkovou četbu k vodě :)

19.02.2018 4 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

Co další díl, to další postavy...už se v tom pomalu, ale jistě začínám ztrácet. Jsem napnutá, co se stane s těmi současnými, ale přidávat tam další a další? Ještě že Lassiter neztratil svůj humor.

03.02.2018 2 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Naprosto strhující příběh o naději a o boji mezi dobrem a zlem, a to i uvnitř samotných postav. Střídání vyprávění z pozice různých postav zaručuje napětí a měla jsem problém knížku odložit. Odhalení skutečného nepřítele bylo opravdu nečekané, stejně tak přidání nadpřirozených postav a kouzelných schopností. Zajímalo by mě, jestli bude válka dobojována fyzicky, anebo právě pomocí kouzelných schopností a nadřirozena. Harper představuje také dost velkou záhadu a jsem zvědavá na jeho další tajemství. Velká škoda, že nás čekají ještě dva díly a to v nedohledné době.

30.01.2018 5 z 5