Mergirus Mergirus komentáře u knih

Všední den v kleci... i taková byla totalita Všední den v kleci... i taková byla totalita Zora Dvořáková

Mně se kniha líbila. Některé povídky byly vtipné, některé úsměvné, jiné smutné.

19.08.2020 5 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Výborná knížka, která se zabývá i stářím u velkých hrdinů. Pobavil mě Vetinari, když si nevěděl moc rady se Ctibumem. A obrázky?Ty nepotřebují komentář.

31.07.2020 5 z 5

Naštvaná vdova Naštvaná vdova Minna Lindgren

Kniha nebyla tak špatná, jak jsem čekala dle recenzí. Jen se nehodí do depresivního období.

17.07.2020 2 z 5

Skrytý život vlků Skrytý život vlků Jamie Dutcher

Skvělá knížka plná zajímavých informací o životě vlků, o jejich emocích a sociálním chování. Fotky byly nádherné.

15.07.2020 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Nějak nemůžu přijít téhle autorce na chuť. Zkouším také Havraní bratrstvo a jsem stále na rozpacích. Nejvíce mě baví její knihy ke konci, tam to konečně dostává nějaký spád. Od Vlků jsem čekala něco víc, ale bohužel, fakt doporučuji jen ty konce. Téma je pořád dokola...v prvním díle je on vlk a ona holka, ve druhém jsou chvíli oba lidi a ve třetím je ona vlk a on člověk. No, nic moc.

14.04.2020 2 z 5

Šestnáctá lež Šestnáctá lež James Patterson

Pattersona jsem si oblíbila, ale tahle kniha byla zvláštní. Zpočátku jsem se nemohla začíst. Řekla bych, že částečně ten příběh "zabil" i překlad. Byl takový neohrabaný, kostrbatý.

07.04.2020 2 z 5

Nejslavnější popravy Nejslavnější popravy Ladislav Chmel

Téma pro knihu je tohle výborné, ale zpracování jsem si představovala trochu hlubší a povedenější. Kromě jiného by autor měl nechat knihu projet korekturou kvůli spoustě chyb. Více se mi líbily odkazy na další díla o historii trestu smrti.

28.03.2020 2 z 5

Tajemství královnina zpovědníka Tajemství královnina zpovědníka Jan Bauer

Moje první knížka od tohoto autora, a jsem nadšená!!! Jen bych potřebovala vysvětlit, co je pravda a co fikce. Ale kniha se krásně četla a nutí čtenáře bádat v historii. Těším se na další knížky.

20.01.2020 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Měla jsem problém se do knihy začíst. Přišlo mi to unylé a zdlouhavé. Nemohla jsem se odtrhnout až od konce (asi posledních padesát stránek).

15.01.2020

Načítání Načítání Vadim Petrov

Z téhle knihy až mrazí, kam by to mohlo opravdu dospět.

03.01.2020 5 z 5

Příručka špatné matky Příručka špatné matky Kate Long

Bohužel jsem očekávala vtipnou příručku a dočkala jsem se vyprávění ubohého života žen tří generací. Zvládla jsem to tak do jedné třetiny, pak už ne. Nevím, jestli mi kniha nesedla třeba kvůli mému rozpoložení, ale stalo se a nemíním se k ní vrátit.

29.12.2019 odpad!

První život První život Gena Showalter

Skvělá knha, moc se těším na další díl. Pěkně napsáno, že ne vždy si musíme vybrat jen jednu stranu...nic není jen černé a bílé, chce to spíš šedou. Vzít si z každého něco. Jen jsem se uprostřed knihy lekla, že z toho zas bude klasický milostný trojúhelník, kdy jednu dívku chtějí dva chlapci a ona se nemůže rozhodnout.

07.10.2019

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Kniha byla velmi napínavá, posledních sto stránek jsem přečetla téměř na jeden zátah. Skvělé vysvětlení.

04.10.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi smutný příběh, který ve mně ještě stále doznívá.

17.09.2019

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Pěkně napsaná kniha, jsem ráda, že autorka čerpala ze skutečného příběhu. Děkuju za obohacení z historie.

09.09.2019 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Že já blbec jsem se do toho pouštěla. Měla jsem to ukončit VA a bylo by. Pokrevní pouta mě bohužel prozatím moc nezaujala, proto doufám, že druhý díl bude lepší. Neboť mám hloupý zvyk dočítat série.

06.09.2019 3 z 5

Doporučuji všem, kteří už první dítě mají. Je to vtipné, hezké a víte, že v tom nejste sami.

06.09.2019 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jsem nadšená, že i čeští autoři dokážou psát tak nádherné fantasy knihy. Je to skvěle promyšlený svět. A teď jen trnu, jak to skončí. Držím palce všem.

28.08.2019

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Carter je nejlepší. Škoda, že už je série u konce, moc se mi líbila a hezky se četla. Autorka to měla šikovně rozpracované.

09.08.2019 5 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, jak byl strhující.

25.07.2019 5 z 5