Mergirus Mergirus komentáře u knih

Co padá z nebe Co padá z nebe Selja Ahava

Wow. Kniha obsahovala velmi zajímavá a nečekaná témata.

04.12.2021

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Myslím si, že příběh mohl být zpracován mnohem lépe. Začátek byl super, i když hlavní hrdinové byli předvídatelní. Ale pak se to začalo zamotávat a konec mě velmi zklamal.

04.12.2021 2 z 5

Bumerang Bumerang Tereza Schillerová

Kniha pro mě byla velmi náročná po psychické stránce. Autorka však téma zpracovala velmi dobře. Jsem ráda za ten konec.

04.12.2021 4 z 5

Hvězdní honáci Hvězdní honáci Jiří W. Procházka

Poprvé jsem se tu setkala s panem Procházkou. A zklamaná jsem nebyla. Mám ráda westerny a miluju dobré konce a kladné hrdiny, takže jsem si tu jen libovala. Odkazy na jiné texty či podobenství mě moc bavily. Budu si muset najít i jiné knihy, abych si rozšířila obzory. A jako matku dvou menších dětí mě velmi překvapilo, že tento autor je manžel a spoluautor několika dětských knížek. Jdu je prostudovat.

27.10.2021 4 z 5

Zázračný medailon Zázračný medailon Zuzana Koubková

O této autorce jsem doposud nevěděla a přišla jsem o hodně. Příběh je napsán velmi čtivou formou. Těším se na další knihy.

24.09.2021 5 z 5

Magnusova volba Magnusova volba Amanda Scott (p)

Nápad to byl dobrý, ale provedení hrozné. Nic nebylo pořádně vysvětleno, spousta zbytečných postav a jmen, která měla za úkol zřejmě čtenáře zmást... K této knize se rozhodně vracet nebudu.

24.09.2021 1 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

(SPOILER) Kniha se četla dobře, až na překlepy a hrubky. Odkdy se píše pyžmo, mi jsme se vrátili?
Příběh byl dobře vymyšlený, ale divím se, že na tu praktiku nepřišli hned, to přece bilo do očí. Mám ráda happy endy, proto bych uvítala lepší konec, ale autor je realista a má pravdu, takhle to zřejmě opravdu dopadá.

21.08.2021

Jak uchvátit dračí klenot Jak uchvátit dračí klenot Cressida Cowell

Autorka nás napíná čím dál tím víc. První díly byly krásné, takové akorát pro děti. Ale čím novější díly, tím je to napínavější, temnější a děsivější. Některé postavy jsou nesmrtelné, jiné příběhem jen tak probliknou. A příběh stále nekončí, ba právě naopak. Pocítíte nutkavou potřebu sáhnout po dalším díle. Třeba už tam to vše skončí.
Co velmi oceňuji na všech dílech, je velká fantazie, co se týká vymýšlení jmen pro postavy. A to nejen ze strany autorky, ale také překladatel se na tom musel vyřádit.

11.08.2021 5 z 5

Zakázaná oblast Zakázaná oblast Jan Cimický

Na můj vkus autor zpočátku hodně přeskakoval v čase, měla jsem problém se zorientovat, který příběh je právě který. Zhruba od půlky knihy už se naštěstí ustálil a příběhy se četly dobře.

25.07.2021 2 z 5

Matka v trapu Matka v trapu Uljana Donátová

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená, jak se matka postavila taky za sebe....ale na konci ty dialogy, to už bylo moc. Opravdu by takhle někdo z nás reagoval na to odhalení? Nebo bychom byly razantnější? No, snad to u sebe nikdy nezjistím. Ale při čtení to chce mít nasazené růžové brýle a romantickou náladu.

25.07.2021 3 z 5

Prokletí Prokletí Zdeněk Šámal

Příběh byl hezký (ne uchvacující, ale hezký). Nemohla jsem ovšem odtrhnout zrak od šilhajících očí, proto jsem se grafické stránce už potom vyhýbala. Nerozumím těm kletbám. Ty přece mají zaručit, že taková zrůda zůstane pohřbená a nebude ohrožovat žádnou další nevinnou oběť, ne?

18.04.2021 3 z 5

100 nejlepších hororů 100 nejlepších hororů Miloslav Švandrlík

Kniha se četla moc pěkně. Měla jsem ji jako odpočinkovou četbu a pobavila.

28.01.2021 4 z 5

Druhá šance, lásko! Druhá šance, lásko! Jana Benková

Na téhle knížce byl nejlepší konec. Jednak proto, že už nebudu muset číst o Braňovi a nešťastné Lindě, nemluvě o skutcích hl.hrdinky.Ta byla občas značně nesympatická. Ale také proto, jak se to vyřešilo. Jednoznačně skvělé řešení.

16.01.2021 2 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

První povídka mě pobavila. Druhá byla příjemná tak napůl. Ale třetí už byla opravdu smutná. I tak děkuji autorovi za příjemné čtení.

16.01.2021 3 z 5

Husitské války - podvržená legenda Husitské války - podvržená legenda Jan Bauer

Naprosto ve všem souhlasím s TeaPeter. Kniha obsahuje skvělé podrobnosti, které odhalují zákulisí husitských válek. Byla velmi čtivá, téměř jako detektivka. Bohužel výsledný dojem ničila špatná pádová spojení, hrubky, překlepy a další věci. Rozhodně by to chtělo pečlivější korekturu.

15.01.2021 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Pane Goffo, píšete krásně. Stručně, výstižně, vtipně, drsňácky, čte se to jedním dechem. Každá Vaše detektivka stojí za přečtení. Je mi líto smutných konců, ale bez toho se detektivky neobejdou. A děkuju za konec knihy, ten mě potěšil. Kéž by to takhle šlo i ve skutečnosti.

21.12.2020 5 z 5

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

Má možná nejdéle čtená kniha, ale stála za to. Líbila se mi. Je to taková nenáročná oddychovka, bez zbytečných zvratů a citových výlevů.

23.10.2020

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Naprosto ze života. Děkuju, že někdo taky ukazuje neidylický obrázek života s dětmi. Člověk se sice nemá smát cizímu neštěstí, ale dobrou náladu mi knížka navodila.

26.09.2020 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Skvělá kniha. Číst ji dřív, pokusila bych se udělat spoustu věcí jinak. Ale i tak ještě stále můžu něco změnit. Děkuju.

26.09.2020 5 z 5

Tuto se může stát jenom v Plzni, anebo v New Yorku Tuto se může stát jenom v Plzni, anebo v New Yorku Radovan Lovčí

Neublíží, ale žádný bestseller to taky není. Taková jednohubka, plná krásných plzeňských slov. A s autorem plně souhlasím, ty fontány se na náměstí vyjímají jak pěst na oko. Děkuji za věnování plzeňské knihovně a zkusila bych i nějaké další dílo.

13.09.2020