Zakázaná oblast

Zakázaná oblast https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246313/bmid_zakazana-oblast-246313.jpg 3 10 6

O svých zkušenostech s osudovými okamžiky Jan Cimický napsal: „Mohlo by se zdát, že naše osudy jsou nějak dlouhodobě naprogramovány. Udivující je ta nekonečná a opakující se afinita ke zcela specifickým setkáním s motorovým vozidlem. Maminka, bratr, já. Jedna smrt a dvakrát těžká zranění. Že by se opakovala stejná chyba? Že by něčím přitahovala osobnost člověka určitý typ katastrofy? Kdo ví. Je to možná jen náhoda. Ale co je vlastně náhoda? Umí ji někdo přesně popsat a definovat?“... celý text

Mergirus
25.07.2021 2 z 5

Na můj vkus autor zpočátku hodně přeskakoval v čase, měla jsem problém se zorientovat, který příběh je právě který. Zhruba od půlky knihy už se naštěstí ustálil a příběhy se četly dobře.

niknikita
10.02.2019 3 z 5

Kniha o náhodách, které nás potkávají, ale je taky o stavu našeho světa - není to pohodové čtení.

dagmar5477
19.12.2018 4 z 5

Taková rychlá jednohubka.

pagac17
24.03.2018

Tuto knihu pana Cimického jsem přečetl jedním rázem. Je to zajímavá část jeho života. Sám prodělal úraz, jeho bratr a zemřela po úrazu i jeho matka. Velmi dobře popsáno.

kika 13
15.01.2018 3 z 5

Mě se knížka četla dobře a rychle.Věřím,že se vše stalo tak jak popsal pan Cimický.

Fremr
23.04.2016 1 z 5

Každému se dějí v životě náhody, ovšem napsat o tom knihu s tím, že to vydá na celý román...? Jen tak tak to přesáhlo sto stran a o románu se ani mluvit nedá. Kniha nemá děj. Autor popisuje několik náhod spjatých s motorovými vozidly v jeho rodině a zabývá se otázkou "Proč se to děje zrovna nám?". Chápu, že když se přihodí něco nehezkého člověku, je to pro něj intenzivní zážitek, ovšem pro třetí osobu - čtenáře, je to v Cimického podání na hranici čitelnosti. Po dlouhé době jsem se musel přemáhat dočíst knihu.