Mercatino Mercatino komentáře u knih

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Hořkobolný příběh, který po dočtení před čtenáře postaví mnohem více otázek, než li odpovědí. Což ve mě vyvolalo dost mrzuté pocity, protože potenciál zůstal nenaplněn.

18.12.2016 3 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Kniha krásně ukazuje, že štěstí bylo zásadním činitelem v příběhu o přežití rodiny Kaprálových. Autorka umí nádherně vyprávět a v knize se vykresluje její pevný a čistý charakter, dnes už tak neobvyklý mezi lidmi v 21. století. Co zbylo z prvorepublikové demokracie? Jen trosky a pozůstatky a mezi ně můžeme řadit i tuto knihu, plnou krásných vzpomínek. Nejkrásnější je ten pohled na svět paní Kaprálové. Na svět plný přátel, světla, míru, lásky a nikdy nekončící naděje. Dívat se na svět skrze pohled paní Kaprálové na mne působilo jako léčivý balzám :)

06.12.2016 5 z 5

Cesta k lásce Cesta k lásce Anthony De Mello

Je to zcela jasné. Toto je kniha, která má čtenáře provázet celým životem. Je prostá, jasná, čistá a tvrdá. Čtení je bolestivé. Čtenář na sebe nahlíží skrze knihu jako na druhou osobu a vidí sám sebe z pohledu autora. Je to velice nezvyklé a proto mi nějakou chvíli trvalo než jsem knihu dočetl, protože při čtení jsem se setkával sám se sebou. Což jak jsem zjistil, mi nebylo dvakrát příjemné. Každopádně nejsem si jistý, jestli mě tato kniha někam posunula, ale mám takový pocit, jako by jsem vyměnil prasklou žárovku ve svém srdci.

19.11.2016 5 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Opravdu krásná kniha, čte se více než dobře, taková encyklopedie vhodného jednání a smysluplných mezilidských vztahů. Kniha na celý život. Bible pro toho, kdo má potíže jak sám se sebou tak i s ostatními. Protože většinu potíží má člověk z toho, že nejen nerespektuje sám sebe, ale právě i ostatní :) Prostě je to dokonalá kniha, pro nedokonalé lidi.

06.10.2016 5 z 5

O mlčení O mlčení Anselm Grün

Krásná kniha, kterou jsem si zakoupil, jelikož jí nutně potřebuji. Občas člověk svým mluvením zničí život někomu jinému, ale pak to přijde i na nás samé. Sebedestrukce skrze mluvení:) Tato kniha je čirá moudrost a spisovatel umí nádherně psát.
Neumí-li někdo nic podržet pro sebe, nýbrž musí všechno vypovídat, jak to dobré, tak to špatné, pak máme dojem, že ten člověk nemá žádnou hloubku. Nezná tajemství. Nemůže s tajemstvím žít, nemůže tajemství unést. Proto ani nemůže do tajemství hlouběji proniknout. Zničí tajemství tím, že chce o něm hned mluvit. V tomto ustavičném mluvení, se konec konců skrývá strach před tajemstvím.

28.09.2016

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Jednoduchost!!! Tam, kde mnozí autoři o osobním rozvoji zápasí s tím, jak se vlastně má člověk rozvíjet, Petr Ludvig jde na věc s Buzer lístkem, spoustou krásných citátu a myšlenek, které mu vůbec nepatří. Očividně to ale funguje. Proč ne?? 50% síly této knihy tvoří její obrázky a design, který je velice přitažlivý. Toto je první kniha která dává lidem skutečné pomůcky, které skutečně fungují, možnost jak na sobě pracovat. Pro mne je tato kniha jednou z nejlepších INVESTIC, kterou jsem kdy zažil :)

28.09.2016 5 z 5

Zuřiví Aztékové Zuřiví Aztékové Terry Deary

Opravdu doporučuji těm, kteří si potřebují o Aztecích udělat stručný a přitom jasný přehled. Ilustrace jsou trefné, zábavné a příjemné, vcelku to působí jako úžasně, zábavné dílo pro malé i velké čtenáře. Prostě pro ty kdo mají chuť na skvělou jednoHubku v rámci světové historie:)

21.09.2016 4 z 5

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Tak u této knihy jsem se pobavila. Velice čtivé, některé pasáže sedí skvěle. Knížka nutí k zamyšlení a zároveň je třeba ji brát s nadhledem.

15.09.2016 5 z 5

Psi v lásce nikdy nelžou Psi v lásce nikdy nelžou Jeffrey Moussaieff Masson

Velkou výhodou při čtení této knihy je být v přítomnosti pejska a potvrzovat si vše co autor píše, přímo na vlastní oči. Člověk a pes to je dokonalá synergie za příznivých okolností. Konečně už vím, kdy a jak se pes usmívá :) Chápu přibližně, že pes žije takovým životem k jakému by se člověk měl přiblížit(ŽÍT V PŘÍTOMNOSTI) a proto si myslím, že je víc než-li prospěšné mít jej za společníka.

11.09.2016

Život před životem - návraty do minulých životů Život před životem - návraty do minulých životů Raymond A. Moody

Skvělá kniha, vůbec jsem ji nechtěla dát z ruky. Nejvíce se mi líbily jednotlivé příběhy lidí, kde popisovali, co zažili v minulých životech a rozbor toho, jak to souvisí s jejich nynějším životem. Všechno souvisí se vším - fascinující.

08.09.2016

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kdo si myslí, že láska je předem daná jednoduchá přímočará záležitost, ať si přečte tuto knihu. Knížka si tak trošku kousne do každého z nás. Vztahy v knize jsou opravdové. Každý vztah začíná metaforou. Franz, Tomáš, Sabina, Tereza milovali co jiného , než své vlastní představy o tom, jaký je jejich partner :)

24.08.2016 5 z 5

Absťák Absťák Ivo Toman

Kdo se chce zamyslet nad tím, že by měl přestat kouřit, ať si přečte absťák. A kdo chce prostě přestat, tak nemusí číst nic, protože to chce. Kniha dobrá, přílohy k ničemu. Pan Toman se svezl na vlastní krátkodobé abstinenci jako nikdo před ním.

14.08.2016 4 z 5

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Po přečtení knihy jsem jako ten s trámem v oku :) Chce to na sobě opravdu hodně zapracovat.

Vlastní hodnota je pocit (ze sebe), není to něco, co bychom mohli změřit nebo dokazovat.

Stálá kultivace pocitu spokojenosti – schopnost vůbec připustit si spokojenost znamená zaměřit pohled na to, co člověk má (tady a teď), rovněž bez ohledu na to, co mají ostatní, a být v souladu se sebou. („Nejsem-li spokojen s tím, co mám dnes, nebudu spokojen ani s tím, co budu mít zítra.“)

Kniha stojí určitě za přečtení, je to investice do Vašeho života :)

10.08.2016 4 z 5

Po přečtení knihy jsem svou přítelkyni informoval, že Herriot, ten měl prostě dokonalý život. Přítelkyně Herriota znalá, mi oponovala, že spíše podle ní měl dokonalý pohled na život :) A samozřejmě má pravdu. Není to o tom jaký život máme, ale jak se na něj dokážeme podívat. A Herriot je v tomto směru učitel přímo povolaný :)

07.08.2016 5 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Činy popsané v této knize, jako by ani nemohly být pravda. Přečteno jedním dechem. Masakr ...

27.07.2016 5 z 5

Zvířata jsou naši bratři Zvířata jsou naši bratři Edgar Kupfer-Koberwitz

Knížka "nutí" k zamyšlení a přehodnocení toho, co je pro naši společnost normální. Proč vůbec nepřemýšlíme nad tím, co děláme a jak se chováme? Autor nenásilně popisuje svůj pohled na živé bytosti. Nemůžu jinak, než souhlasit s tím, co je v knize popsáno. Tento autor je pro mě velkou inspirací. Kéž by více lidí přemýšlelo alespoň z části podobně.

Osvětim začíná tam, kde člověk stojí na jatkách a pomyslí si - vždyť jsou to jen zvířata. Theodor Wiesengrund Adorno

26.07.2016 5 z 5

Medonosný marketing Medonosný marketing Vladimír Kuchař

Kniha nabízí stručné shrnutí moderních marketingových nástrojů. Na mne až moc zaměření marketingové práce na facebooku a sociálních sítí. Přišlo mi že kniha stále čerpá z poznatku, že nejlepší byznys se dělá kvůli penězům, a proto mi některé marketingové i když medonosné strategie přišly laciné.Nejlepší marketingovým nástrojem, je a vždy a bude chodící spokojený zákazník, z něhož stane Váš marketingový specialista.

24.07.2016 3 z 5

Příběh je u konce. Toť melancholický den, protože mám pocit ve svém srdci, že jsem něco ztratil, opustil a zároveň získal. Teď už vím to vím. Tato kniha je důkazem, že lidé umí kouzlit.Prostě dokonalá jednohubka, doslova na jedno smlsnutí.

09.07.2016 4 z 5

Rychlé čtení Rychlé čtení Tony Buzan

Nedostal jsem se ani nad 500 slov za minutu a to jsem čekal, že budu číst 1000 slov za min. Kniha to slibuje, ukazuje, způsoby techniky nic naplat. Rychlost čtení jsem zvýšil z 220 na 300 slov. Alespoň něco. Ke knize se budu určitě vracet a zkoušet testy. Každopádně čekal jsem více.

25.06.2016 3 z 5

Používejte hlavu Používejte hlavu Tony Buzan

Tato kniha je takové shrnutí ostatních Buzanových knih. Vynikající nástřel, který je pěkně zpracovaný, přitažlivý. ale pro opravdové prohloubeni osobního rozvoje v rámci Tréninku paměti, Rychlého čtení a Myšlenkových map doporučuji i ostatní knihy.

25.06.2016 4 z 5