Melanka Melanka komentáře u knih

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Napínavé, čtivé, prostě správná detektivka. Ale - Robin, cos to provedla?

04.10.2017 4 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Čtivé, místy humorné, místy depresivní, ale bohužel zapomenutelné. Souhlasím, že to není žádná slečna Marplová.

03.09.2017 3 z 5

Záhada kamene mudrců Záhada kamene mudrců Jan Bauer

Hodně slabá kniha. Byla to taková povrchní snůška obecně známých historických faktů a postav, bez napětí, bez nápadu. S tímhle autorem jsem skončila.

27.08.2017 1 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Opět skvělá kniha. Skotské ostrovy jsou úžasná kulisa, knihu jsem doslova zhltla.

20.08.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Styl psaní mi připoměl Hunger Games a kniha je asi taky určena pro teenagery. Většinu děje se čtenář dozví z vyprávění postav, které jsou velmi ploché a jejich emoce se často opakují. Na doporučení jsem přečetla, ale nikterak jsem nebyla zasažena.

19.08.2017 2 z 5

Nejhodnější chlapec Nejhodnější chlapec Eli Gottlieb

Doporučuji nečíst si přebal knížky, ono je to trochu o něčem jiném.

13.08.2017 4 z 5

Ještě se uvidí Ještě se uvidí Věra Nosková

Jedna žena a dva muži. Čtivě napsáno a za den přečteno.

01.08.2017 3 z 5

V hotelu Bertram V hotelu Bertram Agatha Christie

Už jsem četla mnohem lepší Agathu.

01.08.2017 3 z 5

Boží muka Boží muka Karel Čapek

Je potřeba se hodně soustředit, aby čtenáři neunikalo, co Čapek říká. K téhle knížce se už asi nevrátím.

31.07.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Prázdninová oddechovka, takže kniha splnila očekávání. Už se ale zase těším na nějaký pravděpodobný příběh bez usekaných rukou a nohou, takže na jiné autory.

29.07.2017 3 z 5

Lingvistické pohádky Lingvistické pohádky Petr Nikl

Vzpomněla jsem si při čtení na Morgensterna a jeho básně. Milé!

24.07.2017 4 z 5

Via lucis Via lucis Jindra Jarošová

Naprosto neuvěřitelný příběh, při kterém jsem si uvědomila, jak jsme na rozdíl od Heleny líní, pohodlní a nespokojení.

24.07.2017 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Co jsem čekala, to jsem dostala - prázdninové čtení, naprosto nepravděpodobné, přehnané, ale přesto chvílemi potěší. Až na ta citoslovce: grrr, ó, mhmmm - bože!

18.07.2017 3 z 5

Indiánský běh Indiánský běh Tereza Boučková

Hrozně mě bavilo přiřazovat k přezdívkám skutečné osoby. Paní spisovatelku mám moc ráda.

16.07.2017 5 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Báječně namluvené audio Markem Ebenem doporučuji hlavně do auta!

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Hodně drsná, chvílema až nechutná kniha. Myslím ale, že splnila svůj účel, rozhodně ve mně zanechala svoji stopu. Jen kdyby se mi nepletly jednotlivé postavy!

16.07.2017 3 z 5

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Sci-fi jsem četla po velmi dlouhé době, ale fakt mě to bavilo!

16.07.2017 4 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Velmi působivá kniha, chvílemi mi bylo fyzicky nevolno, cítila jsem zimu, bolest, strach. Jo, svět tak může působit, stačí projet průmyslovou zónou - odlidštěně a bezútěšně.

16.07.2017 4 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Moc dobrá kniha, jsem ráda, že jsem po ní díky Čtenářské výzvě sáhla. Takoví hodně chytří "účastníci zájezdu".

První parta První parta Karel Čapek

Skvělá kniha, skvělý Čapek, jako vždy. Příběh, ač velmi komorní, byl napínavý i dojemný.