V hotelu Bertram

Londýnský hotel Bertram – neokázalý, ale luxusní dočasný i dlouhodobější příbytek příslušníků a příslušnic vyšších společenských vrstev – je místem, jehož atmosféru se rozhodne po letech znovu vychutnat i slečna Marplová, doufajíc, že čas neubral nic na jeho noblese, eleganci a kvalitě služeb či servírovaných snídaní. Z... celý text

Londýnský hotel Bertram – neokázalý, ale luxusní dočasný i dlouhodobější příbytek příslušníků a příslušnic vyšších společenských vrstev – je místem, jehož atmosféru se rozhodne po letech znovu vychutnat i slečna Marplová, doufajíc, že čas neubral nic na jeho noblese, eleganci a kvalitě služeb či servírovaných snídaní. Záhy však zjistí, že i sem vtrhla moderní doba, Američané, televize a hluk motorových vozidel, nebezpečně se prohánějících londýnskými ulicemi. A nejen to – tak bystré a všímavé pozorovatelce nemůže uniknout neviditelná, pod povrchem skrytá, houstnoucí atmosféra zločinu, která posléze vyvře v podobě záhadného úmrtí hotelového portýra. Na scéně se vbrzku objeví inspektor Davy, vyšetřující zároveň několik spolu zdánlivě nesouvisejících případů, v nichž figurují i někteří místní hosté – mimo jiné roztržitý a zapomnětlivý kněz Pennyfather, který jednoho dne zmizí z hotelu a po čase je nalezen na venkově v příkopu u silnice s otřesem mozku a nesouvislými vzpomínkami... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/214/v-hotelu-bertram.jpg 4.2152
Série:

Slečna Marplová (11.)

Originální název:

At Bertram’s hotel (1964)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
Melanka
01. srpna

Už jsem četla mnohem lepší Agathu.

Alizon
17. ledna

Pro me nejslabsi slecna Marplova. Mozna mi chybelo to, ze se slecna Marplova nepohybuje ve svem typickem prostredi a nemame zde vsechny ty sousedske trenice, zahradniky a stare panny z okoli, hlavne jsem ale kratce po docteni knihy zapomnela o co v knize vlastne slo.

Gibis
18.04.2016

Trochu jsem se bála, že po všech těch severských thrillerech se možná budu u Agathy nudit. Zbytečná obava :) Agatha je zkrátka po právu královnou detektivek :)

woodward
19.08.2015

Starosvětská slečna Marplová ve starosvětském hotelu - ovšem ve zcela nových časech. Je to zajímavé a co se týče záhady a jejího řešení, paní Agatha je jako obyčejně nepřekonatelná.

Sebasti
13.07.2015

Úžasně zajímavé. Dvě poměrně odlišné zápletky v jedné knize. Bavilo mě pozorovat, jak se Agatha unáší dějem, který skvěle plyne. Já, velmi pomalý čtenář, jsem knihu přečetl za necelé dva dny, tak mě bavila. Ale nejedná se o "christieovsky promyšlený zločin", které mě tak uchvacují.

me.odstiny.knih
08.08.2014

Trochu slabší díl... už jsem četla i lepší.....

Modrina
19.05.2014

Tak tohle pro mě byla jedna z nejslabších autorčiných knih..

Astarothh
20.02.2014

Velice čtivá od druhé poloviny, Agátin průměr, už napsala i lepší. Ale určitě stojí za to přečíst. :-)

Lisbon
06.01.2014

Královna detektivky opět nezklamala... :-)

wooloong
06.10.2013

Hotel Bertram vypadá jako zosobnění poctivosti, staré dobré Anglie a příjemného luxusu. To by ho ovšem nesměla navštívit slečna Marplová!

wikiniki
21.05.2013

Agathiny knížky nikdy nezklamou. Tahle se čte skoro sama, je opravdu perfektně napsaná.

Malin
13.08.2012

Taková trošinku netypická detektivka. Perfektně popsaný hotel a jeho atmosféra, perfektní děj, perfektně vykreslené postavy... akorát ta Marplová tentokrát trošku zbytečná. A chyběl mi ten pro Agathu tak typický naivní happy end.
I tak ale patří k těm nejlepším.

jaja64646460
17.07.2012

Je to teprve čtvrtá kniha kterou jsem přečetla od Agathy, začínám být její obdivovatelka, vždy překvapí.Už se těším na další.

safira111
27.11.2011

Už jsem přečetla na 50 Aghatiných knih, ale tuto považuji za jednu z nejlepších.Barvitě popisuje hotel, že si čověk připadá, že je přímo v hotelu.Kniha se čte jedním dechem a musíte znát rozuzlení.Vřele doporučuji.