MelanieBruno MelanieBruno komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Velmi čtivá kniha. Přelouskala jsem ji takřka jedním dechem. Byla jsem tak vtáhnutá do děje, že jsem si připadala, jako bych s dalšími postavami tento příběh reálně žila. Má to říz a děj, který vás ani chvíli nebude nudit. Naopak se nemůžete dočkat, co na vás čeká na druhé straně.

04.03.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Zas a opět jedním dechem. Na začátku čtení mě přepadl pocit, že mě to nebude bavit tak, jako předchozí díl Kavárna v Kodani. Hloupá myšlenka. Byla jsem velmi napnutá, jak se příběh vyvine, při posledních asi deseti stránkách jsem nabývala dojmu, že snad autorka zapomněla dopsat konec. Počet stran se tenčil, a já nemohla uvěřit, že ten konec “stihneme”. Povedlo se. Naopak mi to nepřišlo nijak uspěchané. S klidem bych si přečetla i pokračování. :-)) Nyní se vrhám na Cukrárnu v Paříži.

07.03.2021 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Věnovala mi ji maminka a je to kniha, ke které se moc ráda vracím, a kterou čtu opakovaně. Zcela pokaždé ji přečtu na jedno posezení. Víc netřeba dodat...

04.03.2021 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Skvělá poutavá oddychovka. Útulnost kavárny vás zcela pohltí, připadáte si její součástí, s chutí si dáváte pirohy a nadýchané dortíky. Všechny zmíněné osoby jako by byly vašimi starými známými, ovívá vás mořský vzduch a z kuchyně se pravidelně line vůně toastů se slaninou. Tohle bylo opravdu povedené, nezůstanu jen u této autorčiny knihy. Doporučuji.

26.09.2021 5 z 5

Po italsku do hubky Po italsku do hubky Marta Kučíková

Opravdu moooc povedené!! Konečně dal někdo do kupy tradiční italské recepty takové, jaké opravdu jsou! Žádné české “vylepšování” v nich nenajdete. Zapomeňte na pomazánkové máslo v Tiramisu a jiné “lahůdky”. Tohle je vážně skvost. A formát knihy je taky dost dobrý. Líbí se mi hodně pevné zaoblené desky i velikost. Těším se na vaření. Díky, Marto.

14.06.2022 5 z 5

Sešit s tátovými recepty Sešit s tátovými recepty Jacky Durand

Prvních pár stránek jsem se nemohla zbavit “divného” pocitu, že je kniha vlastně vyprávěním samotnému otci. Postupně jsem to přestala vnímat. Příběh je velmi silný, alespoň mě tedy zcela pohltil. Několikrát mi kniha vehnala slzy do očí, jelikož některé momenty byly opravdu zlomové, nečekala jsem taková rozluštění. Popisy nejen francouzských jídel byly opravdu věrohodné. Sbíhaly se mi sliny! Je potřeba zcela vypnout a vnímat celý příběh svým srdcem.

08.10.2021 5 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

Dala jsem Aghatě druhou šanci a vida, tohle se moc povedlo. Přečetla jsem ji velmi rychle, místy se nasmála a vlastně i byla překvapena postupným rozuzlením. Moc mě bavila a proto dávám plný počet. Jdu na další :-))

31.08.2021 5 z 5

Vražda v lázních Třeboni Vražda v lázních Třeboni Rudolf Ströbinger

Škoda, velká škoda. Právě čtu sérii lázeňských krimi a asi jsem se moc namlsala té mariánskolázeňské. Tam jsem vrahem byla překvapena. Tady? Velmi průhledná detektivka, žádná zápletka, která by dala čtenáři “zabrat”. Zbývalo mi do konce círka 8 stránek, když zmínili vraha. Stále jsem čekala, že se to ještě nějak zkomplikuje. Ouha, kdeže. Zbytek byl jen sesmolení celého děje - co, kdy, kde, kdo, s kým. Obávám se, že už ji znovu nepřečtu.

11.04.2021

Červenou propisku sleduji na IG, s nadšením. Nápad s knihou se mi velmi zamlouval. A kniha nezklamala! Konečně jsou nejčastější češtinářské chyby vypíchnuté na jednom místě. Jasně a srozumitelně vysvětleny, navíc je zde i místo pro vlastní tvořivost (volné listy pro poznámky, místo pro “odfajfknutí” již zvládaného slova). Oceňuji i pravidelné diktáty. Kniha je zmáknutá na jedničku a všechny palce nahoru.

07.03.2021 5 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Velmi jsem po této knize toužila, avšak nebyla nikde k sehnání. Nakonec jsem ji četla ve slovenštině. Aspoň že tak! Musím uznat, že jsem čekala trochu více na to, jaký měla kniha “hype”. Některé části knihy mě velmi nudily, hlavní postava lezla na nervy. Po asi skoro půlce se to překlenulo v příjemné čtení, kdy jsem pocítila, že jsem vlastně napnutá, jak to dopadne. Za úplnou kravinu to nepovažuji, ale také bych od toho příliš nečekala. Chtěla jsem číst další knihy o Agátě, ale nyní váhám.

06.03.2021 3 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Moc hezké a příjemné. Samozřejmě předvídatelné, ostatně jako všechny knihy JC. Přesto mě to baví a její knihy miluji. Zde se jednalo o příjemný “dezert k odpolednímu čaji.

07.11.2023 5 z 5

Mojich 10 rande naslepo Mojich 10 rande naslepo Ashley Elston

Moc fajn kniha se zajímavým, poměrně originálním dějem. Chytla mě hned od začátku, byla poutavá, čekala jsem na každé další rande s napětím. Celková atmosféra, ze které sálá rodinná pohoda a pouto, nevtíravé pozadí Vánoc, ale i vtipné situace, mě opravdu dostala. Doporučuji.

25.09.2023 5 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Já tu Agátu prostě můžu. Knihu jsem přečetla za jeden den, pozvolné vyprávění z vesnického dění bylo příjemné a jednoduše bych si dokázala představit knihu jen o něm, bez vraždy. Ale bylo to příjemné, odpočinkové, nenásilné. Jediné, co mi občas vadí, je vztah k Jamesovi jako na houpačce. Působí to dojmem mladé holky, která neví co chce. Ale Agatha je třeštiprdlo, rozjívená, tak má taková prostě zřejmě být.

Musím závěrem dodat, že seriál o ní se mi moc líbí, ale měla jsem se na něj podívat po přečtení knih. Představovala jsem si ji úplně jinak, což mě občas u čtení “ruší”.

28.03.2022 4 z 5

Z mého severoitalského deníku Z mého severoitalského deníku Marta Kučíková

První vlna pandemie v Itálii. No, humorné to není, ikdyž je pravdou, že autorka se některé momenty snažila odlehčit a nějaký vtipný obrat tam byl. Kniha jako celek, ta skutečnost, už samozřejmě vtipná není. Četlo se mi to dobře, občas jsem i nahlédla do italských zvyklostí a snad třikrát i do kuchyně. Jako jo, za mě fajn kniha, přestože jsem ji měla číst asi až po skončení pandemie. Takhle jsem se od ní vůbec neodpoutala. Ale to je samozřejmě má volba. Je to má první kniha od paní Kučíkové, a co jsem četla, nebude poslední. Doporučuji.

31.03.2021 4 z 5

Západočeské lázně Západočeské lázně Martin Hurin

Moc krásná kapesní knížka, plná nádherných fotografií.

11.03.2021 5 z 5

Vražda v Mariánských Lázních Vražda v Mariánských Lázních Zdeněk Třešňák

Tak mně se tato detektivka četla jedna báseň. Nenudila mě, čtivá byla, dávám palec nahoru. Fajn oddechovka. Jsem zvědavá na další knihy ze série Lázeňské krimi.

10.03.2021 5 z 5

Samorostka Samorostka Marcela Mlynářová

Opravdu velká nuda. Čekala jsem záživná témata, příhody a místa. ČR je krásná země, žádný pochyb, ale v tomto podání to nemělo žádnou šťávu. Bylo to nudné a nicneříkající. Knihu jsem četla snad půl roku, než jsem ji dočetla. Nemělo to konce..

06.03.2021 2 z 5

Malér jménem Bella Malér jménem Bella Ali Standish

V rodině máme pejska stejného jména i zbarvení. O to víc pro mě byl příběh intenzivnější. Jsem dost citlivka, zejména co se zvířat týká, a tak jsem většinu knihy probrečela.
Kniha je určena čtenářům od 9 let, takže písmo větší, malý počet stran. Dospělák má přečteno do dvou hodin.
Doporučuji k přičtení všem věkovým kategoriím. Jde o opravdu krásný příběh, nad kterým se i nejeden zamyslí.

10.03.2024

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Mně se to moc líbilo, jen mě mrzí ten konec. Autorka to mohla více rozvést, když už se jednalo jen o krátkou povídku. Tento příběh bych si však dokázala představit rozsáhlý, jako samostatnou knihu.

07.11.2023 5 z 5

Vražda v Tereziných lázních Vražda v Tereziných lázních Pavel Svoboda

Čtivá, příjemná detektivka. Fajn zápletka a postupné rozuzlení.

06.06.2021 5 z 5