Vražda v lázních Třeboni

Vražda v lázních Třeboni https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8059/vrazda-v-laznich-treboni-8059.jpg 3 32 11

Zemřel houslista Pohanka během koncertu v lázeňském domě Aurora přirozenou smrtí, nebo byl zavražděn? Odpověď na tuto otázku nalezne velmi rychle patolog, a tak začíná pátrání po těch, kdo měli zájem na houslistově smrti. (váz., 224 str., 12x19 cm)

denib
12.04.2024 3 z 5

Průhledné, oddychové, bez napětí, předvídatelné. Ale jako celkem příjemná oddychovka to číst šlo a bylo to rychle za mnou :-) Takové "neurazí, nenadchne".... Hvězdičku navíc dávám za to, že se mi příjemně vybavovala loňská dovolená :-)

moničina
07.07.2021 3 z 5

Trápny Jost, naivné vykreslené postavy. A zbytočný opis histórie Trebone. Kniha na jedno použitie.

kokrokr
30.05.2021 1 z 5

Jediné, co má čtenář šanci vypátrat je, že pán Jost rád pije vychlazené pivo „Regent” a na každého známého řve jak na lesy. Tato informace je hlavní nosnou myšlenkou celé knihy.

MelanieBruno
11.04.2021 2 z 5

Škoda, velká škoda. Právě čtu sérii lázeňských krimi a asi jsem se moc namlsala té mariánskolázeňské. Tam jsem vrahem byla překvapena. Tady? Velmi průhledná detektivka, žádná zápletka, která by dala čtenáři “zabrat”. Zbývalo mi do konce círka 8 stránek, když zmínili vraha. Stále jsem čekala, že se to ještě nějak zkomplikuje. Ouha, kdeže. Zbytek byl jen sesmolení celého děje - co, kdy, kde, kdo, s kým. Obávám se, že už ji znovu nepřečtu.

jprst
21.09.2020 1 z 5

Na tohle je komentáře škoda, opakoval bych jen obsah komentáře "trudoše". Takže jedna hvězda, protože jde o českého autora a konstatování, že již nikdy více.

Pavelpi
03.09.2019 3 z 5

Průměrná detektivka bez napětí a akce.Číst se to dalo,ale nijak mě to nebavilo a určitě to znova číst nebudu.

rafan65
31.05.2019 4 z 5

Pohodové čtení.

trudoš
03.03.2016 1 z 5

Větší zhůvěřilost se mi do rukou už dlouho nedostala. Až mi skoro přijde, že šlo ze strany Rudolfa Ströbingera o kanadský žertík na účet čtenáře, ale obávám se, že jeho sofistikovanost ocení jen nihilisté a dekadenti. Zdeněk Troška hadr.
Opomenu-li primitivní zápletku, střiženou po vzoru nejlacinějších italských seriálů a příšerně bodré postavy, které přišly na exkurzi z filmu Waterloo po česku, jsou to především neblahé tři tečky, které mi nonstop kazily četbu a málem přivodily epileptický záchvat. Autor je totiž v rámci nějaké obsedantně kompulzivní poruchy cpe naprosto nesmyslně za každou pátou větu, přičemž jejich význam je pro něj čistě expresivní.
Vlastně jediná úlitba dobrému vkusu je krátký rozsah. Máte-li chuť na spektakulární kriminálku o tom, že žádný občan Třeboně by nikdy nemohl vraždit, protože „oni“ to jednoduše nemají v krvi, volba je jasná. Šlo by to pojmout i jako recesi o úrovni české detektivky, tedy v případě, že má někdo zájem zbavit se nadobro smyslu pro humor.

ragnar
18.03.2014 2 z 5

Hodně hodně slabý... nesmyslný děj, nesmyslné jednání postav.....

bbara155
28.10.2013 2 z 5

Průměrná až podprůměrná klasická detektivka s mnoha klišé. Autor píše poněkud zastaralým slovníkem i stylem sedmdesátých let. Muži jsou vesměs chytří a podnikaví majícíí svoje typické sympatické slabůstky. Ženy jsou naopak hloupé, mladé jsou uhihňané a prsaté, staré jsou štěkny čtoucí harlekýnky a zajímající se jen o módu apod. Úplně mě dostalo, že si manželka hlavního hrdiny chodí na dovolené se zájmem prohlížet výlohu řeznictví. Zápletka je trochu nudná, rozuzlení mě nepřekvapilo. Kniha je poplatná době svého vzniku, kdy každý druhý padouch musel být komunista na rozdíl od minulého režimu, kdy byli padouši zase antikomunisti. Celkový dojem - knihu jsem přečetla, ale na další od tohoto autora se už nechystám.

Sisi74
09.03.2012 5 z 5

Čtivá detektivka s překvapivým rozuzlením.