medvídě Online medvídě komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Možný mírný spoiler.
Co mají společného tři mrtví muži - doktor, novinář a spisovatel? Ne, to není začátek nějakého vtípku. Někomu ublížil, a i když ne vždy úmyslně, nějaká osoba si to s nimi spojila.
Jak to dopadne, když doktor nevěří týrané ženě, novinář vytiskne článek o malé holčičce, dceři drogově závislé, která ji připoutala k radiátoru, a spisovatel má velmi sadistickou fantazii vůči ženám, která někoho může inspirovat v reálném životě ...
Je to čtivé, občas komplikované a Erika na to, díky štěstí opět přijde a přežije (jak jinak, když jsou už další díly vydané). Není to žánr, který bych vyhledávala a první díl jsem si přečetla díky autorově autogramiádě v Praze a také nerada nechávám rozečtené série, takže jednou za čas změna žánru neuškodí. A vůbec mi tam nevadilo, že vrah byl znám tak brzy.

08.11.2019 4 z 5

Mág z Monterey Mág z Monterey Nora Roberts

Prostě romantika ve stylu N. Roberts.
Detektivní zápletka založena na únosech nemluvňat a vydávání je za legálně adoptované děti. Opět šlo jen o peníze.
Tento díl s hrdiny obdařeny kouzelnou mocí mi chyběl přečíst. Zklamaná nejsem, je to taková odpočinková četba. Kdyby to bylo ale více obsáhlejší a pod, také by mi to zas tak nevadilo.
Dokáží dva zastánci práce jako jednotlivci spolupracovat na tak emotivně založeném případu?
Uvěří Mary Ellen Sebastianovi, že to není jen nějaký podfukář, ale je skutečně obdařen jistou mocí?
Zvládnou ti dva udržet své city tak, aby jim nezasahovaly do osobního života nebo je na to už příliš pozdě?

06.11.2019 4 z 5

Vlčí princezna Vlčí princezna Cathryn Constable

Milý napínavý příběh pro náctileté, ve kterém nechybělo napětí, zamotání celého příběhu, nalezení nových přátel a důležité životní rozhodnutí.

Sofie, mladý sirotek z internátní školy, získá pozvaní navštívit během prázdnin Rusko, a tak i přes zákaz opatrovatelky zažije dobrodružství v mrazivé a zapomenuté krajině Ruska, v zapomenutém a rozpadajícím se zámku, o kterém se jí (ne)snilo. A hlavně zjistí, kde jsou její kořeny a že někteří dospělí by kvůli bohatství neváhali ani zabíjet.

PS. příjemné schlazení ruskou zmrzlou krajinou v těchto parných dnech.

22.06.2019 5 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Příběh z pohledu Iana, u kterého jsem se často velmi bavila - hlavně u jeho myšlenkových pochodů. Úsměvné bylo i pošťuchování Gaby s Lexem, u kterých doufám, že bude více prostoru v pokračování knihy.

(Možný spoiler)
Každý se zde něco naučil:
Ian, že je někdy třeba porušit pravidla a výsledek stojí za to
Blake, že vysněný kluk může být pitomec a ten pravý je na "úplně jiné straně hřiště"
a Lex by si měl zkontrolovat svůj program na úspěšnost vztahů.

Rozhodně to byly fajn trávená odpoledne ve společnosti těchto postav a velmi brzy se budu muset pustit do pokračování.
Snad se pustí i do překladu dalších autorčiných knih. :)

16.06.2019 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Skvělá sbírka situací a odposlechnutých rozhovorů. Tohle by snad člověk sám ani nevymyslel :D.
Odpočinková četba, která zabere jen chvíli, ale budete se u ní buď hodně smát, nebo se zarazíte, jestli to dotyčný opravdu myslel vážně. Je tam i spousta kreseb, které příběhy perfektně doplňují.
Jednu hvězdičku ale musím odebrat, protože během první kapitoly tam byly tiskové chyby. Když chyběla mezera mezi jednotlivými hláškami, tak se to dalo, zas tolik to nevadilo. Problém ale nastal v momentě, kdy jste si přečetli jednu větu a pokračování se objevilo asi o 2-3 strany dál.

20.04.2019 4 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, protože na 5 se mi to moc nezdálo, možná je to tím, jak tu někteří již přede mnou psali, že je to jeho slabší dílo. To já ale nemohu posoudit, je to má první knížka od něj.
Co ale mohu posoudit, má to originální děj i postavy a ten překlad k tomu vážně skvělý. Jsou jisté pasáže, které jsem si četla i 2x, jestli je to tam vážně napsáno a bavila se pokaždé.
Takže, pokud hledáte knížku s trochou napětí, ale hlavně vykreslenými situacemi, neuděláte chybu, když si vezmete tuto.
Velmi mě překvapily i narážky na jiná literární díla - třeba Letopisy Narnie nebo v této době velmi oblíbené Čas čarodějnic (nebo mi to alespoň připomněly). Možná vše nebyl záměr, ale viděla jsem to tam.
Před čtením jsem viděla spíše častěji filmovou verzi, která se mi velmi líbila, i když teď myslím, že tam provedli nějakou tu změnu v ději.

02.10.2018 4 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Krásné a romantické. Příběhy rodiny ve 2 generacích napříč neklidnými dějinami konce monarchie a začátku císařství. Občas se tu mihne nějaká chyba, ale kde není. Jde hlavně o to, že čtením se dostáváte do jiné doby a prožíváte lásku i ztrátu, obavy i šťastné chvíle osob, kterých se to týká. Posouváte se v jejich životech dál a nejen na nich, ale i na jejich přátelích vidíte změny, které zavinil sám čas.
Doufám, že se brzy budu moci pustit do dalších dílů, u kterých doufám v nejméně stejně napínavou dějovou linii, která chytne a nepustí.

10.09.2018 5 z 5

Krvavé příběhy z hradů a zámků Krvavé příběhy z hradů a zámků Felix Krumlowský (p)

Zajímavě sepsané, mnohdy pro mě neznámé, pověsti a historická fakta z hradů a zámků. I když je zde varování, před zlými sny - v mém případě nehrozí - už jsem četla silnější příběhy.

Ubírám jednu hvězdičku z toho důvodu, že jsem zde narazila na chyby a nebo věty, které se mi zdály neúplné, jako kdyby je někdo načal, ale zapomněl dokončit, nebo snad umazal, ale neupravil.

Jinak knihu doporučuji k přečtení, dozvíte se mnoho i o historii samotných sídel.

16.09.2017 4 z 5

Záhada pavoučího domu Záhada pavoučího domu Enid Blyton

Chtěla jsem změnu a hlavně přečíst i knížky, ke kterým jsem se v dětství nedostala, ale na poličkách stále čekají. Tato kniha, ač je určena mladším čtenářům umí vtáhnout do děje lehkou dějovou linkou, ve které se objeví i napětí a nebezpečí. Je to něco jiného, než ten dospělý stereotyp - tady je vše rychle vyřešeno bez jakýchkoli průtahů. Takže jako oddychové čtení to není pro dospělé čtenáře vůbec špatné a mladší to musí posoudit sami, ale věřím, že se jim to bude líbit a sáhnou po dalších dílech.

28.07.2017 5 z 5

Kráska a zvíře – Román podle filmu Kráska a zvíře – Román podle filmu Elizabeth Rudnick

Právě jsem s úsměvem na rtech dočetla příběh, který mám snad ze všech pohádkových příběhů nejraději. Nové filmové zpracování a následná knižní verze musí snad okouzlit každého - velkého i malého. Kniha mi dodala to, co mi ve filmu chybělo - myšlenky postav. A i když je kniha podle písma určena mladším čtenářům, nemyslím si, že bych ji četla naposledy. Příběh plný lásky a naděje, po kterém touží naše dobrodružné duše čtenářů si pozornost jistě zaslouží.

17.06.2017 5 z 5

Ano, je to červená knihovna, ale autorčino propojení příběhu s úryvky od velkého spisovatele jako byl Shakespear, to se mi velmi líbilo, až jsem dostala chuť si alespoň jedno z jeho děl v brzké době přečíst.
Je to oddychový příběh, který se i přes svou tloušťku velmi rychle čte. Jsem zvědavá, jaké bude pokračovaní a doufám, že to nebude méně dobré (lepší to být ale může!).

05.03.2017 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nádhera.
Sparks opět nezklamal. I když jsem před lety viděla filmové zpracovaná, které mě uchvátilo a přivedlo na tohoto spisovatele, k této knize jsem se dostala až nyní.
Jedná se sice o krátký, za to srdceryvný příběh o síle lásky, důvěry.

26.01.2017 5 z 5

Ztracený ostrov Ztracený ostrov Paul Kearney

Další skvěle napsaný díl (oficiálně 6. !!!)
Vážně obrovská škoda, že tohle je poslední díl, který u nás vyšel :/
Autorovi se povedlo, že jsem si připadala, jako člen skupiny, který je se všemi členy týmu na ostrově.

18.01.2017 5 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Před nedávnem moje návštěva antikvariátu přinesla ovoce a já jsem zjistila, že podle mého oblíbeného filmu je i kniha!
Kniha je podle scénáře, ale hlavně neobsahuje žádné zbytečně dlouhé popisy krajiny a pod. Čitelně zpracované dílo u kterého si oživíte oblíbené scény oživení mumie nebo zážitky z vězení a mnoho dalšího. Hlavně je zde to, co ve filmu chybí - myšlenky postav.
Jistě se brzy pustím do pokračování.

30.12.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Skvělé pokračování :) při dočtení jsem se hned pustila do čtení dalšího dílu, místo do učení :D

Film je podle mě hodně dobrý, i když je tam dost věcí jinak, takže to beru jako podobné, ale přitom jiné příběhy. Jsem tudíž velmi zvědavá na 3. pokračovaní - jak knižní, tak filmové.

10.03.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Napřed jsem shlédla film a velmi mě nadchnul. Z knihy jsem také nadšená, výborné oddychové čtení :-) takže doporučuji
Určitě si ji někdy přečtu znovu

23.02.2016 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

velmi poutavý příběh, který stojí za přečtení. Viděla jsem hodně filmových zpracování, četla komiks, ale nic nebylo jako tento ucelený příběh.

08.01.2016 5 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Dalsi skvela kniha od autora, ke ktere by se mel pribalovat balicek kapesniku :-)
Jen nevim, jestli jsem si to popletla, ale nezda se mi chod dni v knize, bloumam na tim uz dlouho. Asi si ji budu muset brzy precist jeste jednou :-)

Ale rozhodne doporucuji a to i filmove zpracovani, ktere ma ale par uprav. :-)

26.09.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Je to kniha, u které se v první polovině dáváte jedním směrem, pomalu si utváříte jeden názor, ale jakmile se blížíte k půlce, zjišťujete, že názor asi budete muset přehodnotit,
Musím říci, že tohle je podle mě další skvěle napsaná kniha od této autorky, a i když tu byly záporné názory a hodnocení, jsem spokojená s tím, že jsem se nenechala ovlivnit a přečetla si ji :-)
Kdo se ještě rozhoduje, přečtěte si ji, bude to stát za to ;-)

19.07.2014 5 z 5

Stallo Stallo Stefan Spjut

Dlouho jsem uvažovala, jestli si knihu vůbec přečíst, když jsem tu četla i slabé až záporné hodnocení. Příběh se zdál ze začátku zdlouhavý, ale pak mě to vtáhlo. Něco takového jsem ani neočekávala a jsem velmi ráda, že jsem na hodnocení nedala a knihu si přečetla. Příběh vážně stál za to, a mohu jen doporučit. :-) Takže všichni ti, co váháte, dejte jí šanci.

09.06.2014 5 z 5