Medovnice Medovnice komentáře u knih

Bez příčiny Bez příčiny Ed James

Kostrbatý styl, příšerní vyšetřovatelé s ještě příšernějšími jmény, ubohá zápletka. Zklamání.

21.02.2021 odpad!

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Je to dlouhý, fakt jo. Začátek hodně dobrý, potom sešup. King je cítit z každé stránky. Nebylo to špatný, ale zázrak se taky nekoná. Slabší průměr.

10.02.2021 3 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Joseph Finder

Bohužel mě kniha nechytla. Je psaná čtivě a relativně zajímavá, ale mě přišla tak nějak zdlouhavá. Škoda, ale dalšímu dílu ještě zkusím dát šanci.

22.12.2019 2 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Přečteno za dva dny. Parádní závěr. Občas trochu přitažené za vlasy, ale jako celek příjemná rychle ubíhající oddechovka.

20.10.2019 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Tak bohužel se neshodnu s ostatními. Čekala jsem víc napětí, dramatu, ale dočkala jsem se jen vleklých úvah kdo, proč a jestli opravdu. Ani konec nepřináší žádný "wow" efekt, prostě jsem jen pokývala hlavou a řekla: To se dalo čekat. Za mě určitě zklamání. Ale věřím, že kniha najde své příznivce.

03.10.2019 2 z 5

Divočina - Povídky pro Duhu Divočina - Povídky pro Duhu * antologie

Některé povídky slabší, jiné silnější. Výsledek není špatný. Brilantní povídky, jak se dalo čekat, od Katalpy, od Bolavé, naprosto zklamala Mornštajnová i Bellová. Naštěstí jsem měla z knihovny, asi bych si ji nekoupila. Dá se přečíst za jeden večer, takže plus :)

15.06.2019 4 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Zajímavý pohled na uprchlíky, ale trochu schématický. Sem tam klišé, ale ve výsledku docela povedená kniha

17.12.2017 2 z 5

Jáma Jáma Hjejong Pchjon

Odpad. Ne kvůli obsahu, k tomu nebylo možné proniknout, a to z několika důvodů. Mizerný překlad. Nulová redakční práce. Odpuzující grafická úprava. Množství gramatických a syntaktických chyb. Je ostuda vydat text, který by mohl být kvalitní, v takovém formátu. Už dlouho jsem se nesetkala s tak mizerně upravenou, fušersky provedenou knihou.

17.04.2024 odpad!

Očima kriminalistů Očima kriminalistů Miroslav Vaňura

Vaňura donekonečna vytěžuje stále stejné policisty. Chápu, jsou to legendy. Ale Vaňura ad nauseam přežvykuje už přežvýkané (divím se, že těm poldům nevadí to furt opakovat) a při tom se ukazuje, jak zdatný řitní alpinista dokáže být. Co bude dělat, až tyto legendy odejdou do věčných lovišť? Snad povstanou jiné. Vraždit se asi bude furt dál... a Vaňura taky pojede dál.

12.04.2024 odpad!

Krev za krev Krev za krev Victoria Selman

Výborně odsýpá, krátké kapitoly, přečteno za dva dny. Skvělá oddechovka.

03.10.2019 5 z 5

Výměna Výměna Rebecca Fleet

Zpočátku to vypadá docela slibně. Pátrání v novém neznámém domě, ale příběh se docela brzy začne zbytečně natahovat, když jsem přeskočila pár stránek, o nic jsem nepřišla, napětí skoro žádné, nuda. Konec předvídatelný.

27.09.2019 2 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Zajímavě a poutavě popsaná sibiřská příroda a život... Skoro všichni chlastají. Kromě hlavního hrdiny, teda. Konec je useknutý, na to, jakej to má na předchozích stranách epickej rozmach, stačí autorovi na konci pár vět... Ale četlo se to dobře, příjemná jednohubka na nedělní odpoledne.

19.03.2018 3 z 5

Domina Domina L.S. Hilton

Maestra byla dobrá, Domina je ještě o něco lepší. Parádní jízda.

17.12.2017 4 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Napínavé do poslední stránky, sice jsem asi v půlce uhodla pachatele, ale stejně nářez :)

17.12.2017 4 z 5