medlovice medlovice komentáře u knih

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Kde jsou , kde žijí ti báječní přátelští lidé, kde jsou ta místa s nádhernými výhledy a plážemi ?
Rosa není žádná kladná hrdinka. Mluví hrubě, pije a to dost a často a sex je pro ni jen příjemný pohyb. Sotva vystoupí na úplně novém místě , kde zdědila obchod , hned má přátele, ubytování a skoro bezproblémově fungující starý obchod. Přesto mě byla sympatická a kniha se četla dobře, fandila jsem hrdinům a u knihy si krásně odpočinula. Obálka nádherná , i když čaj a sušenky, ani živé květy Rosa prodávat nebude.

25.08.2023 4 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

To je tak nádherná , pozitivní a lidská kniha, že v ní chci žít. Prostě jsem toho horkého srpnového dne lehla a četla a snila. Nevěřila jsem, že tuto knihu napsal muž. Je to křehký příběh plný naděje a člověčiny , plný snů a poetiky , přátelské pomoci a solidarity, bez zbytečných vulgarit a dvojsmyslů , nikam se nespěchá , nevraždí , jen hledá .

22.08.2023 5 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Mám ráda knížky Jenny Colgan. Krásná , veselá obálka a optimistický , humoristicky naladěný příběh, který dává ženě naději a sílu do nového začátku. Nekonečná pláž je nekonečná nuda. Flora a Joel neví, jestli se mají rádi nebo ne , kolik jim proboha je ? Hodíme se k sobě nebo ne , řeší po celou dobu. Pak se Jenny snažila nacpat do příběhu atraktivní témata jako lásku homosexuálů, kteří aspon ví, co chtějí, roztomile šišlající holčičku a uvízlou velrybu ale celý děj si pro sebe ukradl Saif, který bojuje o svou rodinu a lidé se mu snaží pomoct. Asi vyzrazuji děj , ale je tu otevřený konec, nic se neuzavřelo a štastný konec není a já přeskakovala stránky a trpěla. Jenny , Jenny , umíš líp.
Uživatelka Domina, jestli by se takové knihy vůbec dotkla by bez váhání dala Odpad ! já aspon dvě hvězdicky, protože místy je to dobré.

19.08.2023 2 z 5

Yorkshirské povídky Yorkshirské povídky James Herriot (p)

Milé a humorné čtení i když se Herriot často dostává do situací , kdy do smíchu není. Vždy se to vyřeší dobře a ochotný veterinář má snad chvilku klidu. Tyto knížky se čtou s úsměvem v každé roční době at je horko nebo mráz a pohladí po duši.

14.08.2023 5 z 5

Co se stalo Veronice Co se stalo Veronice Tereza Nováková

S touto Veronikou nemám nic společného jen jméno.Ale její příběhy jsou napsány tak nějak současně , svižně a rychle jako dnešní doba. Není to rozvláčné a nijak také nenudí.

13.08.2023 4 z 5

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

V něčem je tako kniha jiná. Na začátku je mrtvá dívka, známe ji, známe svědka a po krátké době je zatčen vrah. Příběh ale vypravován očima nebo spíš myšlenkama dívky , která se ted bojí o svůj život a detektiv vlastně nic nedělá, vše si řeší a vypráví Sára .A nenudí, protože ta vede velmi divoký život.

09.08.2023 4 z 5

Řecké štěstí Řecké štěstí Kateřina Panou

Řecké štěstí není román ve stylu Julie Caplin jak jsem si původně myslela, ale blog ze života holky , která se provdala do Řecka. Na to je potřeba hodně odvahy, protože Řekové jsou úplně jiní než my a mají moc složité písmo. Všechny chutě a krásy Řecka, které jsem nikdy neviděla si představuji , olivy, gyros , plody moře , modré nebe a bílé budovy a obdivuji Kateřinu jak to zvládá. Na čtení jsem se dočela těšila a bavila mě i historie a pověsti.

04.08.2023 4 z 5

Jak pluli Hanáci přes moře Jak pluli Hanáci přes moře Oldřich Sirovátka

Tak tohle jsou pohádky , při kterých jsem se s chutí smála. Chytračení , šibalství , no abych to napsala slušně kocourkovští. Základ u pohádek je klasický , některé jsou plné hádanek , ale účel je hlavně rozesmát a pobavit čtenáře nebo posluchače . Malé děti to nepochopí , já jsem nadšena.

02.08.2023 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Nevíte někdo , kde najdu muže jako Neil ? Hrůzostrašný dům už mám.
Kniha má ilustrace, některé jsou moc hezké.

30.07.2023 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Třešinky jsou daleko víc živočišné a sexy než Banán . William je dravec a myslí jen na to a krade a mlsá. Osobně je mi mi víc sympatičtější Bruce . Pro mě překvapení, že Třešničky navazují na Banán , tak asi budu muset sehnat další díly a čekat o kom a o čem bude Zákusek , do kterého se už brzy zakousnu.

06.07.2023 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tak jsem to také udělala, prostě jsem to musela zkusit. Vzala jsem banán, pěkně žlutý a správně zahnutý a napsala na něj Bruce, pak jsem ho oloupala a snědla. A byl to dobrý banán , chutnal s příchutí hříchu. No a kniha , bavila jsem se , má to vtip a jiskru.
Ocenuji, že hlavní hrdina. krasavec a milionář se nejmenuje Jack, Jake , Nick nebo Michael jak u těchto sladáku časté. Bruce zní chlapsky. Bruce Dickinson.

06.07.2023 4 z 5

Vor utkaný z hvězd Vor utkaný z hvězd Andrew J. Graff

I školení o bezpečnosti práce je zábavnější. Za krásnou obálkou a poetickým názvem nuda a prázdnota. Hodně mi vadily přezdívky chlapců Fish a Bread , ryba a chleba to jsou křestanské symboly mělo jako znamenat , že podprahově mám brát chlapce jako dobré kluky, kteří jen udělali chybu ? A šerif Cal to je co za půl jméno , kdyby aspon Calf nebo Call , navíc se pořád hrabe ve svých vlastních vzpomínkách , pořád se vrací do minulosti a bojuje se svými démony. Přeskákala jsem to , nepomohlo ani, že se děj odehrává ve Wisconsinu , kde jsem žila a pracovala . Je to dost slabé.
Kdokoliv tuto knihu označil za podobnou Kde zpívají raci , tak Raky nepoćhopil nebo nečetl ale podobné si nejsou ani písmenkem.

01.07.2023 1 z 5

Ze života českých poustevníků Ze života českých poustevníků Vratislav Václav Tomek

Pojdte a poslyšte pověsti z dob dávno minulých , mnohé pravdivé a založené na skutečných lidech a událostech.

28.06.2023 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Mám už slabý zrak, přiznávám a tak jsem si myslela, že kniha je z meziválečného období a hlavni hrdinka bude mondéní kráska jako Adina a tak mě překvapila součastnost a styl života Lucie i humor , kterým je kniha protkána .Zajímavý obal.

20.06.2023 4 z 5

Francouzské polibky Francouzské polibky George East

Obsahově to není špatné čtení ale nebavila mě forma jakou je kniha napsaná a žel, ani jiným čtenářkám moc nesedla.

20.06.2023 3 z 5

Poslední film Zuzany Bergové Poslední film Zuzany Bergové Jan Jandourek

Možná , že se autor inspiroval životem Lídy Baarové , teda mě ho příběh Zuzany připomínal , taky trochu Sedm manželů Evelyn Hugo a být jen lépe propracovný je dobrý. Knězi , který snad ani knězem není se zpovídají dvě ženy, znovunalezená stařičká herečka a jeho milenka . On se nám taky vyzpovídá a než se může něco pokazit kniha končí, ale nevím jestli to byl štastný konec alespon pro někoho z nich.

20.06.2023 4 z 5

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

K této knize jsem došla velmi zajímavým způsobem. Pan Berka ji našel u silnice, když šel pěšky do Osvětiman. Po týdnu ji vzal, zmoklou a opuštěnou a protože viděl nakladatelství Odeon , přemýšlel co se vzácnou knihou a napadla ho medlovská knihovnice, ta přece čte a knihám rozumí.
A mě se tak dostal do rukou klenot, který jsem prožila s nadšením. Byla jsem tím stromen , co spadl. Navštívila jsem s Frankie Dublin, pila s ní kávu a poznávala okolí . Zvláštní , zcela magická atmosféra , přátelská až domácí intimní nálada , vlastně se nic neděje ale pořád se děj žene kupředu, fandila jsem Frankie až do posledních slov. Klenot. Jedna z nejlepších knih. Lepší než Jasno , lepo . Ne lepší , ale jiná.
Kdyby se našel původní majitel , který knihu ztratil , vrátím ji s těžkým srdcem, ale at si ji dočte. Ale až mi ji vrátí Noční pták , které jsem ji půjčila se slovy, že je to nejlepší kniha tohoto roku a to je pravda.

18.06.2023 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Hrozně depresivní , smutné a studené čtení. Amelia zaplatila dan za samotu , nezájem , nudu. Jaká je dan za popularitu, snahu někam patřit, někoho mít , za víc lajků , za falešnou slávu, za falešné kamarádství ..Patnáctileté děti řeší svoji sexualitu jako nejdůležitější základ života.A nejhorší, že matka měla na poznání své dcery čas až po její smrti, najednou byl čas vyšetřovat.
Ke čtení doporučuji přidat deku , čaj a možná i slivovici. Krásný obal , a děsivý obsah, jsem ráda, že jsem jako Husákovo dítě měla lepší dětství a jiné starosti.

30.05.2023 4 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Zajímavé, dost mě to chytlo . Historická detektivka , už se nedivím, že se tyto knihy dost dobře půjčují.

27.05.2023 4 z 5

Nářek ze tmy Nářek ze tmy Zdenka Hamerová

Hrozná nuda a přesně jak to napsala HaHa 11 , až na tu poslední větu.

14.05.2023