McGrinder McGrinder komentáře u knih

Čestný nepřítel Čestný nepřítel Raymond E. Feist

Tentokrát si R.E.Feist vybral ke spolupráci Williama R. Fortstchena. A podobně jako v případě ságy Dcera impéria se spolupráce s kolegou vyplatila. Vznikla jedna z nejlepších knih ze světa Midkemie. Pokud máte rádi knihy R.E.Feista, tak tahle by vám rozhodně v knihovničce chybět neměla! U mně za 100%

Správce Impéria – Vrah Správce Impéria – Vrah Raymond E. Feist

Celou sérii Sága o Impériu mohu vřele doporučit, patří k tomu nejlepšímu co R.E.Feist i když tentokrát s pomocí Janny Wurts napsal.Nedá se hodnotit jinak než za 100%!

Ochránce Impéria – Milenec Ochránce Impéria – Milenec Raymond E. Feist

Ochránce Impéria – Otrok Ochránce Impéria – Otrok Raymond E. Feist

Dcera Impéria Dcera Impéria Raymond E. Feist

Tentokrát Feist nepsal sám, ale dal se do holportu s Janny Wurts. A stvořili opravdu parádní trilogii! Velmi dobře popsané prostředí tsuranského impéria. Je to taková politická fantasy sága. Hodnotím 100%

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Jejda! Tak tohle byla paráda! Hynek Tas je středověký akční hrdina! Moc toho nenakecá, mluví přímo k věci. Hubu dle tvrzení Václava IV má nevymáchanou. Po meči, kudle či luku šahá častěji, jak my po zubním kartáčku. Studenej je jako psí čumák, než potká tu italskou flundru. No a zbytek si přečtěte. Jen dodám, že to byla má první kniha zakoupená v elektronické podobě do čtečky. Pro váhavce, co se bojí e-knih, je to paráda!

21.12.2013 5 z 5

Dva roky s Mongoly Dva roky s Mongoly William Queen

Ráno v 9 hodin jsem knihu na chatě otevřel, že jako jen nakouknu a půjdu něco udělat na zahradu. Odložil jsem ji až přečtenou kolem 14 hodiny. To se fakt musí přečíst na jeden zátah.

04.08.2013 5 z 5

Kouzlo města Kouzlo města Simon R. Green

Tak to byla pánové ( i dámy ) jízda! Zatím rozhodně nejlepší díl celé série. John si našel nové kumpány. Šílence, Hříšníka a jeho milovanou sukkubu Nádherný jed. Společně se vydávají pátrat po původu Noční strany. To se ovšem nelíbí těm nejmocnějším, kteří mají Noční stranu pod palcem - Autoritám. Pověřují Walkera, aby Johna Taylora zastavil za každou cenu. Vše graduje v závěru knihy, kdy na scénu přichází Ona. Johnova matka. Končí to devastací Podivínů, nejstaršího baru na světě, v jehož sklepě je pohřbený samotný Merlin. Dávám 90%

09.06.2012 5 z 5

Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky Zbyněk Gilgalad Holub (p)

Velmi jsem se při čtení bavil! Parádní humorná fantasy od českého autora! Věčně nalité hrobníky si čtenář zamiluje.

04.06.2012 5 z 5

Zelená Zelená Martin D. Antonín (p)

Jejda tohle mi nesedlo!!! Po románu Křivé ostří jsem se těšil " jak sviňa " až se začtu do další české fantasky. Ale nedolouskal jsem to ani za polovinu. Prostě mi to nějak nešlo. Proto ani nebudu hodnotit.

03.02.2012

Ofenziva v Pacifiku Ofenziva v Pacifiku Miloš Hubáček

A hrrr na ně!!! U Guadalcanalu jsme vyhráli, tož teď je dokopeme až do Japonska! Miloš Hubáček opět dokazuje, že i literatura faktu se dá psát velice chytlavým a zábavnným spůsobem. Doporučuji všem fandům tichomořské války.

27.01.2012 5 z 5

Conan. Hodina draka Conan. Hodina draka Robert Ervin Howard

Tak tohle je asi jediný román o bájném hrdinovi Conanovi, který R.E.Howard napsal. A je to to nejlepší, co o Conanovi napsal.

27.01.2012 5 z 5

Srub U zlatého klíče Srub U zlatého klíče Miloš Kocourek

Jedna z knih mého dětství. Pokud si matně vzpomínám, tak snad vyšla i jako komiks.

27.01.2012 4 z 5

Pozornost pro Kedrigerna Pozornost pro Kedrigerna John Morressy

Šestá kniha o čaroději Kedrigernovi. Opět super počteníčko. Hodnocení 95%

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Tuhle knihu mám od V. Vondrušky nejraději. Uživatel Lindaw píše, že mu připadla moc dlouhá. Já měl opačný problém. Otevřel jsem knihu, začal číst a najednou beng a byl konec.

Slza bohů Slza bohů Raymond E. Feist

Jedna z těch několika slabších knih R.E.Feista. Po druhé už jsem to nepřečetl. Hodnocení 50%

22.01.2012 3 z 5

Vražda v La Mutu Vražda v La Mutu Raymond E. Feist

Ač patří R.E.Feist k mým nejoblíbenějším spisovatelům, tak tohle se mu vůbec nepovedlo. Připadne mi, že se na knize snad vůbec nepodílel, ale jen půjčil svou Midkemii Joelovi Rosenbergovi a ten sesmolil tuhle " věc ". Hodnocení 20%

22.01.2012 1 z 5

Mág – Mistr Mág – Mistr Raymond E. Feist

Parádní jízda pokračuje i v druhém díle ságy Trhlinové války, opět hodnocení 100%

Území krys Území krys Lubomír Kubík

Tak na 5 hvězdiček to není, ale čtyři dám. Knížku jsem přelouskal na jeden zátah a to se mi už dlouho nepovedlo. Hlavní hrdina určitě není vzor ctnosti. Ale po pravdě, jak bychom se zachovali my na jeho místě? Doufám, že se dočkáme pokračování, konec zůstal otevřený.

14.01.2015 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Viděl jsem první tři díly seriálu, který vznikl podle knihy a je to jízda. Takže knížku určitě koupím.

09.04.2014