Správce Impéria – Vrah

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První část třetí knihy trilogie Sága o Impériu. Ochránce Impéria lady Mara z Acoma se sice zbavila svého úhlavního nepřítele, rodu Minwanabi, leč zášť lorda Tasaia jde vskutku za hrob. Spolek nájemných vrahů Hamoi se chystá vyplnit odkaz zemřelého lorda. A v pozadí se již šikují další nepřátelé – například Jiro z Anasati… Nyní tedy Mara zoufale potřebuje získat nové spojence a tak neváhá při jejich hledání upřít svou pozornost ani za hranice Tsuranského císařství... (citace: www.legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82559/saga-o-imperiu-spravce-imperia-vrah-pb8-82559.jpg 4.7143
Série

Sága o Impériu 4.

Žánr
Romány, Fantasy
Vydáno, United Fans
Orig. název

Mistress of the Empire, Volume I., 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Správce Impéria – Vrah

Přidat komentář
alekis
11. ledna

Vlivní, mocní a bohatí to mají vlastně hodně těžké. Jsou často na úderu, médií, vyděračů, nepřátel. To, co se stává v realitě, se mnohdy odráží v knihách. I fantasy vychází z reality.
Mara, paní bohatého a silného domu Acoma, je podle všech měřítek velmi schopná, chytrá a svým vnitřním založením, svou povahou, slušná žena.
Ovšem, smečka, která stojí proti ní a chce ji zničit, vymýtit celý její rod, nezná milost a nezastaví se absolutně před ničím. A proto Mara i v této části schytává jednu ránu za druhou.
Nepomáhá nastavit levou tvář, když je udeřeno do pravé... Na jednu ránu je potřeba odpovědět dvěma. Proto Mara, přes všechna úskalí svého života, přes bolesti, které ji hrozí zlomit, jde dál po své cestě. Bojuje, s podporou a pomocí lidí, kteří jsou jí věrní a milují ji. Přemýšlí, hledá východiska... a doufám, že je v poslední knize i nalezne. Bude to opět velmi zajímavé, to je mi jasné už teď.
Jak je níže psáno, v tomto dílu není Mařin vrchní špeh Arakasi jen člověkem, který se objeví odnikud, k nepoznání přestrojen, a přinese závažné zprávy. Zde konečně poznáme jeho nevídané schopnosti. Jeho postava a činy dodávají příběhu mimořádné napětí a barvitost.

parxel
18.05.2016

A jede se do finále. Mara zpočátu schytává jednu ránu za druhou. Ono to vlastně ani jinak nejde, protože se prostě stala moc silnou a je potřeba jí trochu srazit hřebínek. Do hry zasáhne shromáždění mágů a Mara tak musí rozehrát Velkou hru proti jejich nezpochybnitelné moci.

Ovšem to nejlepší na prvním dílu záveřečné části je, že konečně dostal prostor vrchní špech domu Acoma - Arakasi. Z postavy, která do té doby byla na vedlejší koleji, se tak stává hlavní tahoun děje. Vůbec tu část, kdy Arakasi pronikne do domu nájemných vrahů, jsem si z celé knihy užil asi nejvíce.

Plný počet hvězd.

Eldar80
27.07.2014

Ikdyž ze začátku se už neubráníte dojmu, že čtete knihu s nastavovaným dějem a hlavně s vypočítavými zvraty v ději, postupně se kniha vrací vysoko nad průměr. Ikdyž už nepřináší nic nového, dál rozvíjí životní osudy Mary z Acoma. Kniha je tak jakousi spletí lásky, cti, intrik, odvahy a hrdinství. Příběh opět (až se tomu nedá věřit!) postupně graduje k otevřenému závěru - logicky však zakončení celé ságy bude v poslední knize. Jsem velmi napjatý. 80%

MiaVa
13.12.2013

100% :-)

McGrinder
22.01.2012

Celou sérii Sága o Impériu mohu vřele doporučit, patří k tomu nejlepšímu co R.E.Feist i když tentokrát s pomocí Janny Wurts napsal.Nedá se hodnotit jinak než za 100%!

Doporučujeme

Vzpomínky ledu
Vzpomínky ledu
Trápení
Trápení
Hudba ticha
Hudba ticha
Čaroděj
Čaroděj

Autoři knihy

Raymond Elias Feist
americká, 1945
Janny Wurts
americká, 1953

Kniha Správce Impéria – Vrah je v

Právě čtených3x
Přečtených250x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených20x
Knihotéce100x
Chystám se číst16x
Chci si koupit11x