Conan. Hodina draka

Conan. Hodina draka
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34947/bmid_conan-hodina-draka-65c3130aa1de5.jpg 4 206 206

Conan (knižní série) série

< 3. díl

Čtyři spiklenci oživí s použitím mocného magického talismanu zvaného Ahrímanovo srdce přes tři tisíce let mrtvého mága Xaltotuna, posledního Sethova kněze Pythonu, legendárního centra bájné acheronské říše. Očekávají od něj pomoc při uchvácení trůnu Nemedie a poté při dobytí Aquilonie. Jedním z nich je totiž Valerius, který si činí nároky na aquilonský trůn. O ten jej připravil barbarský válečník jménem Conan, který vedl povstání proti jeho strýci Numedidovi Z anglického originálu "Robert E. Howard: Conan the Conqueror", Gnome Press, New York 1950 přeložil Jan Kantůrek. Poprvé publikováno v magazínu "Weird Tales" v roce 1935 pod názvem "The Hour Of Dragon".... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Winston Smith
Originální název:

The Hour of the Dragon , 1935


více info...

Přidat komentář

krakonos.kraken
28.05.2024 4 z 5

Už mi to nepřišlo tak dobrý. Ten styl povídek mi k Conanovi sedí líp. Celou dobu mi byl osud země úplně jedno, naštěstí se tomu zas tolik času nevěnovalo. Ale kromě toho to nemá filosofickej ani emocionální přesah jako u Conana z cimerie (úvahy o Starších, láska s Bêlit...). Za mě to byl takovej slabej odvar.

Tomas20042004
20.05.2024 5 z 5

Moja prvá kniha o Conanovy. Takto má vyzerať Fantasy. Sú tam boje dobre popísané. Je tam kúzelník aj
keď na zápornej strane. Tajomný artefakt obrovskej moci a samozrejme intrigy a aj nejaká tá láska.
Klasické Fantasy zo všetkými prvkami. Už hľadám ďalšiu knihu od Howarda.


Peter73
05.07.2023 5 z 5

Ako napísať recenziu, keď táto kniha je jedna z najlepších fantasy kníh na svete. Len samé superlatívy, super, bomba, cool, najlepšia. Knihu napísal R.E Howard ako jediný román. Prezentuje Conana ako vládcu Aquilonie, neohrozeného kráľa s inštinktami barbara, ktorý ide za svojím cieľom. Kniha je napísaná ako veľká dobrodružná cesta krajinami Hyborského sveta. Odporúčam všetkým, ktorí ešte nečítali žiadnu fantasy, táto kniha je správny krok, aby ste si obľúbili tento žáner. Hodinu Draka by mal prečítať každý, ja som ju čítal 5x, v knižnici mám 6 vydaní, takže o pár rokov si dáme znovu repete.

cziss
10.11.2022 3 z 5

Conan trošku netypicky jako král a ne jako pouze obyčejný dobrodruh. Přesto se v knize k tomu kralování moc nedostane a tak čtenáře neochudí o boje s příšerami, čaroději či prostými darebáky. Exotických a tajemných lokací je trochu méně, než je zvykem, za to má knížka souvislý děj. Je to pěkná oddechovka.

danny_21
15.11.2021 3 z 5

Král Conan v boji proti čarodějovi Xaltotunovi, oživlého díky magickému artefaktu. Rozsáhlejší povídka, ve které Barbar střídá lokace jak ponožky a usmyslí si udělat z poblouzněné puberťačky ( náhodou zachránkyně v kobce přes tlapami a tesáky veleopa ) královnu - 60 %

MichalPuchovsky
09.05.2020 5 z 5

Hodina Draka predstavuje do dnešných dní vzor dobre napísaného hrdinského akčného fantasy. Texasan bol v dobe tvorby románu už natoľko skúsený autor, že v knihe nie je ani slovo navyše a príbeh dobre odsýpa. Námet "kráľovstvo ukradnutého zlým mágom" si americký autor odskúšal už predtým v poviedke Šarlátová citadela, ale až v prípade Hodiny Draka ho doviedol do dokonalosti. Ak máte radi epickú akčnú fantasy, tak vám s vysokou pravdepodobnosťou sadne aj jediný conanovský román od Howarda.

Práve Hodina Draka sa stala moju vstupenkou do sveta Conana a akčnej fantastike vo všeobecnosti. Kúpil som si ju v roku 2010 na výlete v Prahe v jednom zapadnutom antikvariáte. Akási mágia ma priviedla k ožužlanému prvému českému vydaniu románu za pár korún. Po návrate do Bratislavy som sa do knihy pustil a zvyšok je história. Dodnes mám Hodinu Draka vystavenú v knižnici na čestnom mieste.

kilometr
06.04.2020 4 z 5

Barbar je nejlepší Conan.80%.

Richie1
06.03.2020 5 z 5

Krátký román o Conanovi je jakoby slepen z různých příběhů v různých částech conanovského světa. Celým příběhem se táhne spojovací nit, kdy Conan musí zničit svého čarodějného soka a k tomu potřebuje získat magický amulet, který je základem moci čaroděje. Cestování a prožívání různých nebezpečných dobrodružství na zemi, v podzemí i na moři je klasické fantasy v tom nejlepším Howardovském stylu. Kniha se četla velmi dobře a já si svého oblíbeného hrdinu Conana náramně užil. 90%

lampernaqui
11.07.2019 4 z 5

Jediný conanovský román od původního autora jsem si sice přečetl už v jeho třídílném kompletu, ale co... tohle je klasika, která se může číst pořád dokola. Nečekejte originalitu a nějaké hlubší pojetí postav. Dostanete čistokrevné fantasy se svými klady a zápory. Na tento román posléze naváže Conan mstitel od Lyona Sprague de Campa.

GIF242
04.01.2019 5 z 5

Moje první kniha s Conanem. Těžko hodnotit, ale v roce 91 to pro mě bylo epické ;-). Dnes by to asi bylo komické...

špulo
03.06.2018 5 z 5

Škoda, že nám Howard nenapísal viac románov o Conanovi. Veľká škoda...

frantisek8863
02.09.2017 5 z 5

Skvělý fantasy příběh o Conanovi, mocenských pletichách, magii, příšerách a krásných ženách. Jednoduše podaný, ale dlouhý příběh, kdy fandíte hrdinovy na jeho dlouhé cestě za získáním svého trůnu a snaze porazit starověké zlo. Velmi se mi líbilo kdy se Conan probudí na lodi a připomene posádce a otrokům svou minulost jako pirát Amra, velitel galéry Tygřice.

MC87
18.02.2017 4 z 5

Hodina draka, ve které se s drakem nepotkáš, je....klasická Conanovka, kterou přečteš za dva dny. Oproti povídkám zaměřeným především na hardcore akci a unikátní prostředí se román zaobírá dosti politikou, vojenstvím a psychikou Conana (což není špatné).

Milostná zápletka je horší než obvykle a poslední stránka ji nezachrání. Pokud je klasický Conan rasárna na 30 stránek, tak nemá (a nebude mít) konkurenci. Pokud má délku románu, tak prohraje se Zaklínačem a spol.

jesuswlasac
31.01.2017 5 z 5

Konečne som sa dostal ku Conanovi - aj ked je to posledná časť :-(
Neľutujem !! Musím sa priznať že to bolo skvelé/rýchle/akčné/napínavé - no proste super !
Jediné čo mi chýbalo bolo rozvynutejšie opisy bojov - väčšinou Conan skolil protivníka jednou ranou (v tomto bol podstatne lepší zaklínač).
Už sa teším na daľšie (predchádzajúce) časti.
A musím sa priznať, že som sa pristihol ako čítam Conanové slová rovnakým hlasom ako bol nadabovaný skvelý film s Arniem + hlavou mi behal soudtrack z tohto filmu.

Luvák
06.08.2016 5 z 5

Naivní a neuměle napsané, přesto geniální. Správňáci porazí zlé v příběhu plném napětí a exotických situací.

FlashDC
05.03.2016 5 z 5

Klasická fantasy, která určovala směr literatury magie a meče. Jediný proud fantasy, který dokázal konkurovat Tolkienovi. Pro fanoušky Conana povinnost.

Note
19.11.2015 2 z 5

Tak neviem. Som si vedomý, že je to pravdepodobne kultové dielo ale nemôžem hodnotiť vyššie. Celý dej sa mi zdal zbúchaný na kolene, lineárny a nezáživný. Prečítal som to v podstate len so sebazaprením. Síce sa v podstate stále niečo deje, ale aj tak dej na mňa pôsobil prázdne. Conan príde do bodu A a zabije postavu X, presunie sa do bodu B a zabije Y a tak ďalej a ďalej. Dialógy nezáživné, postavy čiernobiele, možno aj tie dve hviezdičky sú prehnané.

Terva
15.11.2015 3 z 5

Jednoduchá žánrová chuťovka, kterou klidně zvládnete přečíst ve vlaku z Prahy do Havl. Brodu. Kdo by neznal Conana a jeho dobrodružství. Tenhle příběh se nevymyká ani neodlišuje od ostatních. Upřímně, Conana mám raději zfilmovaného nebo komiksového. V této podobě jej nevyhledávám.

Eldar80
16.09.2015 3 z 5

Pokud hledáte knihu s propracovanou psychologií postav a se složitým dějem plným zápletek, tak tohle opravdu není kniha pro vás. Kde nemůžeš použít inteligenci, musíš použít sílu. Kde nemůžeš použít sílu, musíš použít brutální sílu. Conan je zkrátka barbar a ani královský trůn z něj civilizovaného člověka příliš neudělal. Jen mu dal určitou cílevědomost. Děj je poněkud prostý a přímočarý s mnoha náhodami ve správný čas. No bylo to tak neuměle napsané, že mi to občas vyloudilo úsměv na tváři. Jednoduchý akční příběh. Je to jediná kniha co jsem o Conanovi četl a nejsem si úplně tak jistý hodnocením. Možná je ještě změním, tak jako tento komentář. Mám rozpor mezi uměleckým zážitkem a tím, že by člověk u tohoto druhu literatury neměl něco takového očekávat. Problém je v tom naivním stylu, přes který se nějak nedokážu přenést. Kniha i tak byla zábavná a jako oddechová literatura skvělé. 75%
(Poslední kapitola v knize je popsání alternativní historie Hyborei na 20 stránkách od dávnověku po náš starověk. Kapitolu jsem příliš nepochopil, ale pro fanoušky Conana to může být zajímavé.)

Emlo
12.08.2015 5 z 5

Jedna z najlepších od Howarda.