Conan II.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Conan je dokonalou směsí hrdinů – barbar, který se již vydědil ze svého kmene, dobrodruh a zkušený cestovatel, jenž se v životě střetl s mnohým nebezpečím, i muž přirozené inteligence a odvahy, navíc se zkušeností vládnout civilizovanějším lidem. V jeho příbězích se setkáváme s tradičními motivy fantasy – čaroději, artefakty netušené moci, krásnými ženami, zlovolnými kulty i opuštěnými místy s pozůstatky temných kouzel. Je to možná nejslavnější postava moderní fantasy, základní archetyp žánru, oslavovaný i opovrhovaný, mnohými neuměle napodobovaný a čtenáři oblíbený. Nespoutané dítě hor, zloděj, pirát a dobrodruh, vůdce kmene, velitel vojsk a nakonec král nejmocnější říše tehdejšího světa. Conan je postava, která nenechá chladným žádného ctitele hrdinské fantasy se srdcem na pravém místě. Tato kniha představuje druhý ze tří svazků souborného vydání všech povídek a textů R. E. Howarda o hrdinném Conanovi, které patří ke klasice žánru sword & sorcery....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28087/conan-ii-Ozr-28087.jpg 4.740
Série

Conan (knižní série) 2.

Žánr
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Aurora (Praha)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Conan II.

Přidat komentář
Kory98
18.07.2019

Opět další "sbírka" parádních příběhů o Conanovi, které se čtou "jedna báseň". Těším se na další...

lampernaqui
11.02.2019

Druhá kniha povídek s nejslavnějším hrdinou a ani jedna není špatná. Tak to má být. Klasické fantasy v té nejčistokrevnější podobě. Pořád jsem překvapený, že i po tolika letech tyto příběhy nezestárly. Zatímco některým knížkám stačí pět let a nedají se číst, Conan zraje jako víno. Najdeme zde takové klasiky jako Za Černou řekou či Rudé hřeby. Teď už se jen připravit na poslední knihu.


špulo
03.06.2018

Povinná literatúra fantasy 2...

Aredhelka
02.08.2016

Rozhodně skvělá kniha :)

Shashlick
01.04.2012

Conan je prostě klasika a vzhledem k tomu, že je to jedna z mých nejoblíbenějších postav vůbec, musel jsem tuto serii mít.