McGrinder McGrinder komentáře u knih

Území krys Území krys Lubomír Kubík

Tak na 5 hvězdiček to není, ale čtyři dám. Knížku jsem přelouskal na jeden zátah a to se mi už dlouho nepovedlo. Hlavní hrdina určitě není vzor ctnosti. Ale po pravdě, jak bychom se zachovali my na jeho místě? Doufám, že se dočkáme pokračování, konec zůstal otevřený.

14.01.2015 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Viděl jsem první tři díly seriálu, který vznikl podle knihy a je to jízda. Takže knížku určitě koupím.

09.04.2014

Čas vlků Čas vlků František Niedl

O něco lepší než první díl. Hynek dostává do správy hrádek Vlkov a buduje z něj hrad. Trestá lupiče a žení se z dívkou kterou nemiluje. Ten konec je takovej useknutej, otevřenej. No nic, jdeme na třetí díl.

27.03.2014 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Jejda! Tak tohle byla paráda! Hynek Tas je středověký akční hrdina! Moc toho nenakecá, mluví přímo k věci. Hubu dle tvrzení Václava IV má nevymáchanou. Po meči, kudle či luku šahá častěji, jak my po zubním kartáčku. Studenej je jako psí čumák, než potká tu italskou flundru. No a zbytek si přečtěte. Jen dodám, že to byla má první kniha zakoupená v elektronické podobě do čtečky. Pro váhavce, co se bojí e-knih, je to paráda!

21.12.2013 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Broboha! Desetidílný cyklus?! Než to celé vyjde, budu po smrti, bo mi táhne na 40! Ach jo, počkám na hodnocení dalších dvou dílů a pak se rozhodnu, zda to risknu.

21.11.2013

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Hm, pěkné počtení to bylo. Za tuhle detektivku by pana Vondrušku poplácala po rameni možná i Agatha Christie :)

06.08.2013 4 z 5

Dva roky s Mongoly Dva roky s Mongoly William Queen

Ráno v 9 hodin jsem knihu na chatě otevřel, že jako jen nakouknu a půjdu něco udělat na zahradu. Odložil jsem ji až přečtenou kolem 14 hodiny. To se fakt musí přečíst na jeden zátah.

04.08.2013 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Asi nejlepší ze série Hříšní lidé Království českého. Právě ji čtu asi po šesté :-)

20.04.2013 5 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Podruhé to číst určitě nebudu, silně depresivní literatura. Ale přečíst by si to měl každý, speciálně voliči KSČM.

20.04.2013 4 z 5

Kouzlo města Kouzlo města Simon R. Green

Tak to byla pánové ( i dámy ) jízda! Zatím rozhodně nejlepší díl celé série. John si našel nové kumpány. Šílence, Hříšníka a jeho milovanou sukkubu Nádherný jed. Společně se vydávají pátrat po původu Noční strany. To se ovšem nelíbí těm nejmocnějším, kteří mají Noční stranu pod palcem - Autoritám. Pověřují Walkera, aby Johna Taylora zastavil za každou cenu. Vše graduje v závěru knihy, kdy na scénu přichází Ona. Johnova matka. Končí to devastací Podivínů, nejstaršího baru na světě, v jehož sklepě je pohřbený samotný Merlin. Dávám 90%

09.06.2012 5 z 5

Nářek Slavíka Nářek Slavíka Simon R. Green

Třetí díl jsem opět přečetl na jeden zátah. Moc pěkný svět, tahle noční strana. Plná kouzel a všelijakých kreatur. Prostě kouzelný ostrůvek v lidském světě. Tomuto dílu dávám 75%.

09.06.2012 4 z 5

Agenti světla a temnoty Agenti světla a temnoty Simon R. Green

Jsem si tuhle sérii plánoval přečíst už dlouho, ale až teď jsem na to dostal chuť. Takže, včera v práci první díl, dnes v práci druhý díl. U prvního dílu jsem se tetelil blahem, jaký že to báječný svět Green opět vymyslel. Knihu jsem přelouskal za chvíli a moc se mi líbila. Večer jsem kouknul na zdejší recenzi k druhému dílu a trochu mě otrávilo, že podle st.me je druhý díl slabší. No, já si myslím, že tomu tak není. V práci jsem ho přelouskal za šest hodin. A to jsem něco dělal! Mě naopak připadne lepší, jako první díl. No věděli jste, že Jidáš se potlouká po světě už přes 2000 let? A že šel do sebe? A víte čím zabít anděla? Na to je speciální pistole, z masa a kostí, která žije svůj vlastní život, dýchá a po stisknutí spouště vysloví jméno oběti pozpátku, čímž ji zabije. A kouzelník Merlin? No, přečtěte si to. Super čtení, ale musím se připojit k názoru tsal, že Green občas nezvládá vysvětlování a tempo příběhu tak graduje a padá a graduje a padá. A kniha mohla být delší! Dávám 90%.

06.06.2012 4 z 5

Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky Zbyněk Gilgalad Holub (p)

Velmi jsem se při čtení bavil! Parádní humorná fantasy od českého autora! Věčně nalité hrobníky si čtenář zamiluje.

04.06.2012 5 z 5

Zelená Zelená Martin D. Antonín (p)

Jejda tohle mi nesedlo!!! Po románu Křivé ostří jsem se těšil " jak sviňa " až se začtu do další české fantasky. Ale nedolouskal jsem to ani za polovinu. Prostě mi to nějak nešlo. Proto ani nebudu hodnotit.

03.02.2012

Křivé ostří Křivé ostří Martin D. Antonín (p)

Tuhle knihu jsem dostal a moc jsem si od ní nesliboval. O to víc jsem byl překvapen, jak dobře a čtivě je napsaná.Hodnotím 80%

03.02.2012 4 z 5

Pískožrouti Pískožrouti Denny Newman (p)

Sakra, proč jsou dobré knihy tak krátké?! A proč někteří autoři píší tak málo?! Moc jsem si oblíbil svět Mořičvílu. Autor se, ale dost fláká! Jiný už by napsal pět, šest knih, ale pan D. Newman sesmolil dvě krátké knížky, z toho jednu povídkovou!
Úryvek
Obyčejnou košili si James nikdy neoblékl na méně jak pět
pokusů a to ještě jenom tehdy, když měl opravdu dobrý den.
Košili položil na postel, pozorně ji prohlédl, postavil se tak,
aby nemohl vzniknout nejmenší omyl a opatrně dal levou
ruku do levého rukávu. Když si košili oblékl, zjistil, že je
naruby. Svlékl se. Obrátil košili. Oblékl se. Košile byla vzhůru
nohama. Svlékl košili. Obrátil košili. Oblékl se. Košile byla
nejen vzhůru nohama, ale i naruby. Při dalším pokusu byl
jeden rukáv obrácený dovnitř, takže chyběl. Při dalším chyběli
oba a košile byla vzhůru nohama. Při desátém pokusu, když
byla košile správně orientována a bezpečně seděla na svém
místě, se ukázalo, že je zapnutá ob dva knoflíky. Po přezapnutí
o tři na druhé straně. James Blond měl naštěstí natolik silné
sebeovládání, že se nerozčílil a každý další pokus podnikal se
stále stejným úsměvem ve tváři. Ale nesmál se tomu už
spoustu let.

03.02.2012 5 z 5

Mořičvíl Mořičvíl Denny Newman (p)

Nechápu to nízké hodnocení. Já se při četbě báječně bavil. Pravda, je to trhlá humorná fantasy, ale plná " dobrej špeků "

Východ Modrého měsíce Východ Modrého měsíce Simon R. Green

Johohóóó! Tak zde jsem se bavil královsky! Kniha je plná humoru, ani na chvíli se čtenář nenudí. Jedna z nejlepších Greenových knih!

Dolů mezi mrtvé Dolů mezi mrtvé Simon R. Green

Ale jo, nebylo to jářku špatné čtení, ale je to jedna z těch slabších autorových knih.Hodnocení 70%

03.02.2012 3 z 5

Morituri: Válka Morituri: Válka Simon R. Green

Souhlasím s Vavčou, jedná se o nejslabší díl série.

03.02.2012 4 z 5