McGrinder McGrinder komentáře u knih

Morituri: Rebelie Morituri: Rebelie Simon R. Green

Parádní pokračování Lorda Morituriho! Objektivně však musím říct, že trošku slabší jak první díl. Hodnocení 95%

03.02.2012 5 z 5

Morituri Morituri Simon R. Green

První díl série mě vážně nadchnul. Přečteno na jeden zátah. Pamatuji si, že jsem na knihu padnul náhodou v antikvariátu a ještě týž den s ní odjel na chatu. Odpoledne jsem chtěl přečíst pár stránek než půjdu do hospody na " jedno ". Začal jsem číst a skončil až někdy k ránu.

03.02.2012 5 z 5

Ofenziva v Pacifiku Ofenziva v Pacifiku Miloš Hubáček

A hrrr na ně!!! U Guadalcanalu jsme vyhráli, tož teď je dokopeme až do Japonska! Miloš Hubáček opět dokazuje, že i literatura faktu se dá psát velice chytlavým a zábavnným spůsobem. Doporučuji všem fandům tichomořské války.

Vítězství v Pacifiku Vítězství v Pacifiku Miloš Hubáček

Před rokem 1990 jsem to četl mockrát. Po převratu jsem kupoval spousty podobných knih a těšil se, že teď si přečtu konečně pořádnou " americkou " literaturu na tohle téma. NIKDO Miloše Hubáčka do dnes nepřekonal. Pokud si chcete přečíst o bitvě o Guadalcanal, sáhněte po téhle knize.

Velký cirkus Velký cirkus Pierre Henri Clostermann

Jako kluk jsem ji přečetl mockrát. Nedávno jsem jsem po ní sáhnul znovu, že ji " jen tak proletím " a strávil jsem nad ní půl noci. Klobouk dolů před všemi, co to nevzdali, utekli a bojovali do poslední mrtě.

Conan. Hodina draka Conan. Hodina draka Robert Ervin Howard

Tak tohle je asi jediný román o bájném hrdinovi Conanovi, který R.E.Howard napsal. A je to to nejlepší, co o Conanovi napsal.

Srub U zlatého klíče Srub U zlatého klíče Miloš Kocourek

Jedna z knih mého dětství. Pokud si matně vzpomínám, tak snad vyšla i jako komiks.

27.01.2012 4 z 5

Báječný trest Báječný trest Bohumil Nohejl

Další z mých " chalupářských " knih. To jsou knihy, ke kterým se rád vrací v létě, když vegetuju na chatě.Poprve jsem ji četl když mi bylo asi 10 let a rád si ji přečtu i dnes, když mi táhne na 40.

Ostrov přátelství Ostrov přátelství Miloš Zapletal

Tak tohle je jedna z knih, ke které se vracíte stále a stále. Poprve jsem ji četl když mi bylo asi 10 až 12 let. Dnes je mi 37 ( 2012 ) a minimálně jednou za rok, většinou v létě když jsem na chatě, si ji přečtu znovu. Ostrov přátelství je volným pokračováním Sedmičky.

27.01.2012 5 z 5

Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Zdeněk Šmíd

Pokud bych měl Zdeňku Šmídovi něco vyčíst, tak to, že podobných knih jako Dlouhé noci vikingů nenapsal víc. Vlastně jednu přece a to Jak jsme se nedali aneb kapitoly z dějin národního úpění. Tyhle dvě a ještě Lesk a bída čekání, jsou skvělé humorné počtení do nepohody.
Úryvek z knihy:
"Takhle to dopadne vždycky," řekl otráveně - a ne zcela upřímně - Ódin, "my všichni bychom tak rádi umírali v boji a konali divy statečnosti - ale když ty ženské se do všeho zapletou - tamhle toho kalmara bych zabil nejdřív, koukněte, jak na mě kouká - ale tak já teď nevím, co říkáš, Njórde?"
"My bychom vás sice smetli jako brabence," odvětil Njörd, "ale nakonec se mužem spokojit s těmi padesáti voly."
"Dvacet volů s omluvou," řekl Ódin. "Třicet pět volů bez omluvy," řekl Njörd a Ódin přikývl.
"A můžeme spolu hrát vrhcáby," vzdychl Tór a zasunul velekladivo do koženého pouzdra.
Hodnocení 95%

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Musím naprosto souhlasit s gears2. Ač mám knihy J.Kulhánka velice rád, tak jeho poslední " dílo " Vyhlídka na věčnost nelze nazvat jinak než blábolem. Tak velké zklamání jsem už hodně dlouho nezažil. Násilně jsem se knihou prokousával a říkal si, jaký životabudič koloval autorovi v žilách když psal tuhle slátaninu. Opravdu to nechápu, jak něco takového mohl předhodit svým čtenářům. U své prvotiny Vládci strachu nechce povolit dotisk, páč prý se mu nepovedla. Knihu jsem četl a je dobrá. Je na ní poznat, že je to jeho první román, ale čte se to velice dobře. Pokud si ji chce někdo přečíst, musí ji shánět po Aukru a bůhví kde za šílené částky. Pak ovšem nechápu, kde pan Kulhánek ztratil soudnost, když nám předhodil tento paskvil. A když už něco takového musel napsat a poslat mezi lidi, proč tam proboha zamotal noční klub?! Ten si zasloužil důstojnější pokračování. Pokud by se hlasovalo o literárním průseru, tak Vyhlídka na věčnost má můj hlas. Hodnocení 10%

26.01.2012 1 z 5

Hvězdy, ty studené hračky Hvězdy, ty studené hračky Sergej Lukjaněnko

No, přečetl jsem to, nebylo to špatné, ale určitě to není kniha, po které bych sáhnul znovu. Prostě na " hlídky " to nemá ani náhodou. Hodnocení 60%

24.01.2012 3 z 5

Mladý Kedrigern: Zrození mistra Mladý Kedrigern: Zrození mistra John Morressy

Třetí z knih o mladém Kedrigernovi, kde se z kouzelnického učně stává mistr čaroděj. Hodnocení 95%

22.01.2012 5 z 5

Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti John Morressy

Druhá kniha o mladém Kedrigernovi, hodnotím 95%

Mladý Kedrigern a první kouzlo Mladý Kedrigern a první kouzlo John Morressy

Zde se dozvíme, jak se Kedrigern dostal k čarování. Hodnocení 85%

22.01.2012 4 z 5

Kletba von Krumpelsteinů a jiné hrůzy Kletba von Krumpelsteinů a jiné hrůzy John Morressy

Kniha u nás vyšla už po smrti autora. Asi je to ta nejslabší kterou jsem četl. Hodnocení 60%

22.01.2012 3 z 5

Kedrigern doma a na cestách Kedrigern doma a na cestách John Morressy

Tentokrát se nejedná o jeden příběh, ale sborník dvanácti povídek nejen o Kedrigernovi. Hodnocení 90%

Pozornost pro Kedrigerna Pozornost pro Kedrigerna John Morressy

Šestá kniha o čaroději Kedrigernovi. Opět super počteníčko. Hodnocení 95%

Kedrigern a drak Comme il faut Kedrigern a drak Comme il faut John Morressy

Pátá kniha o čaroději Kedrigernovi. Přece jen trochu slabší jak předchozí 4 knížky, takže hodnocení 90%

Kedrigern a kouzelný pár Kedrigern a kouzelný pár John Morressy

Čtvrtá kniha o čaroději Kedrigernovi, opět potěší každého, kdo má rád fantasy, pohádky a laskavý humor pana Morressyho. Hodnocení 100%