Maya.K. Maya.K. komentáře u knih

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Vynikající kniha. Upřímná a osobitá zpověď, dobře zpracované a čtivé.

14.03.2015 5 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Lenka Lanczová

V době mého dospívání jsem románky od Lenky Lanczové měla ráda, a tak jsem se rozhodla přečíst i nějaký novější po spoustě letech. A zjistila jsem, že už to opravdu není literatura pro mě. Určitě je to věkem, není mi 15, ale skoro dvakrát tolik, a doba pokročila a to se projevuje i v příbězích, takže je to taky jiné, než si pamatuji. Sama číst o dospívajících studentkách už asi nebudu, ale myslím, že generaci náctiletých se kniha určitě bude líbit...

17.02.2015 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tolik diskutovanou knihu jsem musela také číst. V podstatě jde o oddechovku, popsanou na zbytečně hodně stránkách. Nicméně se kniha dala přečíst rychle. Vadilo mi, že byl popisován den od rána do večera skoro minutu po minutě a dost se opakovaly některé fráze. Jednu hvězdičku dávám jako romantická duše za tu obrovskou lásku, co k sobě hlavní hrdinové cítili a druhou za tu obrovskou vlnu debat, co tato kniha rozpoutala. Výjimečně se těším na film, protože bude kratší než kniha.

08.11.2014 2 z 5

Deník nevěsty Deník nevěsty Linda Francis Lee

Hodně jednoduchá kniha, dala se přečíst, ale některé pasáže mě vůbec nezaujaly, nebo mi přišly trochu trapné i dlouhé. Četla jsem určitě lepší oddechové románky.

08.08.2015 2 z 5

Světem na kole Světem na kole Martin Stiller

Hodně zajímavá a čtivá kniha doplněná nádhernými obrázky.

21.06.2015 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Bohužel tato kniha mě nezaujala, přišla mi zdlouhavá, přestože ostatní knihy od autorky jsou úžasné, Emma se pro mě stala knihou, kterou už si znovu nechci číst.

17.02.2015 2 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Kniha mě moc nebavila, chtěla bych mít i v erotické literatuře nějaký příběh.

17.11.2014 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi hezky napsaná knížka s neobvyklým tématem. Oba chtějí pro lásku to nejlepší, akorát za to nejlepší každý považuje něco jiného. Velmi dojemný silný příběh, který se bez slz neobešel.

08.11.2014 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Začátek knihy byl pro mě náročnější, než jsem si zvykla na styl psaní. Nicméně posléze jsem se nemohla odtrhnout a čtení mě velice bavilo. Působivé vyprávění, chvílemi vtipné i smutné. Nejvíce se mi líbí popisovaná soudržnost sester a matky. A líbí se mi svým způsobem i doba, ze které kniha pochází.

25.10.2014 4 z 5

Postřehy z Londonistánu Postřehy z Londonistánu Iva Pekárková

Hodně zajímavé příběhy, některé poučné, některé k zamyšlení. Doporučuji přečíst vzhledem k současné situaci, týkající se islámského náboženství.

17.10.2015 5 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Určitě zajímavá kniha, která má spád. Nicméně nějaké menší zápletky bych v knize vynechala.

10.09.2015 4 z 5

Cesta kolem světa Cesta kolem světa Daniel Svátek

V podstatě fajn knížka, ale možná místo všeobecného psaní o té a té zemi bych vložila více zážitků a poznatků z cesty.

26.05.2015 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Moje první přečtená kniha od autorky a byla jsem nadšená. Dobře se četla a měla spád. Vřele doporučuji.

14.04.2015 5 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Hodně intimní zpověď autora, chvílemi bylo vyprávění velmi smutné, protože tam bylo hodně trápení. Je dobře, že doba pokročila a může se vše řešit v mladém věku. Zajímavá kniha.

10.12.2014 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se četla dobře a rychle. V podstatě příběhy ze života, které se bohužel odehrávají kolem nás a nemusejí dopadnout dobře, tak jako v knize.

10.12.2014 4 z 5

Pravda a láska Pravda a láska Claire Legendre

Krátké, jednoduše psané kapitoly se čtou velmi rychle. Bavila mě, protože byla přesně o tom, co se psalo v obsahu.

18.11.2014 3 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Celkový dojem z knihy velmi dobrý. Ze začátku trošku zdlouhavé, ale v druhé části více napínavé, závěr romantika, jak má být. Výtisk knihy,který jsem četla, byl i volněji přeložen než jiné knihy J.Austen, takže se i dobře a rychle četla.

08.11.2014 4 z 5