maweik

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Až z toho mrazí, co všechno lidé tehdy prožívali... Každopádně druhý díl nezklamal a těším se na třetí.

29.07.2021

VrányVrányPetra Dvořáková

No... Už od první strany mě vytáčela postava matky, její slovník a volba výrazů mi zkrátka nesedla. Na knize se mi ovšem líbil pohled 12leté dívky jako retrospekce do dospívání.
Knihu bych doporučila především rodičům. A čtenářům doporučuji nemít velká očekávání.
P.S. Obálka je velice zdařilá!

29.11.2020

HanaHanaAlena Mornštajnová

Velice čtivý příběh s tématikou, která je děsivá i na papíře, natož ve skutečnosti. Děkuji za připomenutí hrůz, o kterých by se mělo mluvit, aby se již vícekrát neopakovaly.

05.11.2020

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Knížka splnila má neočekávání a podmanila si mě svou čtivostí, sarkastickým humorem a absurdními situacemi, které Zibi na pouti zažíval. (Kdo četl, tak se doufám směje!) Oproti vyprávění o cestě po Gruzii s nekonečným množstvím stakanů vodky mi příběhy tentokrát přirostly k srdci tak nějak víc.
Ideální kniha do dob, kdy cestování je ohroženo. Děkuji za chvíle plné smíchu, kniho!

31.10.2020

Kdo chytá v žitěKdo chytá v žitěJ. D. Salinger (pseudonym)

Přečtení této knihy jsem plánovala 2 roky... Ale fráze: ,,To mě umrtvilo." Ve mně vyvolala zřejmě alergickou reakci. Nicméně jsem knížku dočetla, hlavně kvůli zvědavosti, jak to s tím případem dopadne.
Nemyslím si, že se jedná o špatnou knížku, ale u mě už na začátku ztratila jakousi věrohodnost a už jsem ji nemohla brát vážně, tak třeba ještě jednou za 20 let... Na shledanou!

05.05.2019

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

Jedním dechem.

28.01.2019

Úsměvy Jana MasarykaÚsměvy Jana MasarykaVladimír Thiele

Decentní humor, krásná obálka, milé čtení, děkuji.

28.01.2019

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyBohumil Hrabal

Dnešní generací nedoceněné dílo i autor. Vidím to ve svém okolí a jsem vděčná, že k této skupině nepatřím. Čím to je? Asi pro mnoho lidí již nepochopitelné... Kdo ví

03.08.2018

Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěStephen Chbosky

Cítím se nekonečně.

30.01.2016