Úsměvy Jana Masaryka

Úsměvy Jana Masaryka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152139/usmevy-jana-masaryka-152139.jpg 4 13 4

Sbírka úsměvů Jana Masaryka posbíraná po novinách a pamětnících, doplněná karikaturami.

marabart
22.10.2019 4 z 5

Knihu považuji za zdařilou, obsahuje mnoho úsměvných a inspirativních částí. Na druhou stranu je z ní bohužel cítit ideologie minulého režimu, což její hodnotu sráží.

maweik
28.01.2019 5 z 5

Decentní humor, krásná obálka, milé čtení, děkuji.

milamarus
07.07.2018 5 z 5

Když jsem smutná, otevřu si tuhle knížku a vstřebám z ní do sebe pár stránek.

--------------------------
(…) Jednou přijel Jan Masaryk vládním vozem před svůj domov a šel vstříc hostům, kteří zároveň vystupovali z druhého vozu. Potom rozpřáhl ruce a v širokém gestu ukázal na obrovský kamenný kolos Černínského paláce – tak nějak podobně, jako když se ztracený syn chlubí rodným koutečkem: ,,Tak tohle je moje chaloupka!“

--------
(…) Jednou si zase přišel posedět k jisté československé jednotce. Celý výcvikový tábor byl na nohou radostí. Byl to jeden z nejhezčích večerů strávených v přátelské besedě s důstojníky a mužstvem.
Když bylo už k půlnoci, Jan Masaryk se zvedl, aby se odebral na lůžko. Přítomní důstojníci i kmáni podle předpisu povstali. Jan Masaryk jim svým typickým způsobem pokynul na rozloučenou, ale pak se ještě zastavil u dveří a řekl: ,,Přeju Vám dobrou noc a doufám, že zde nebudete provádět žádná alotria, protože… to bych zůstal mezi vámi.“

bazyk21
22.09.2017 5 z 5