Maverick Maverick komentáře u knih

Zajímavé, místy až děsivé, bohužel velmi pravdivé čtení. Zkušená novinářka popisuje obecné i osobní zkušenosti s nejenom ruskou propagandou. Ukazuje, jak pracují internetoví trollové (a jejich farmy) a to, co je jejich skutečným záměrem - rozdělit společnost na 2 názorově rozdílné tábory, za použití všech možných taktik. Tento způsob boje o politickou moc se sice na první pohled může zdát jako naprosto nevinný a neškodný, opak je ale pravdou.

Osobně si myslím, že podobné knihy by měli být součástí povinné četby. Vlastně celkově výuka internetové a mediální gramotnosti (neoficiální termín) by neměla chybět na středních a vysokých školách. To, že lidé na sociálních sítích nejenže nepoznají evidentní lež (fake news), ale šíří ji rovnou vesele dál, je opravdu nebezpečný problém současných médií. Potlesk pro všechny lidi, kteří se s fake news a s propagandou snaží bojovat a šířit osvětu.

04.05.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Opět jedna z knížek, které jsem si vybral k maturitě.. Velmi zajímavé a napínavé čtení. Jen k té 3. části jsem se nějak nemohl prokousat, tak jsem kousek přeskočil. Ale rozhodně stojí za přečtení!!

16.03.2015 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

K maturitě jsem v rámci poezie upřednostnil Borovského před Máchovým Májem a rozhodně toho nelituji. Verše jsou krátké a místy i vtipné. Autor zde popisuje poměry v tehdejším carském Rusku. Četlo se to opravdu dobře!

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Originální příběh

31.07.2020 5 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Skvělá, velmi vtipná a poměrně krátká satira! K maturitě ideální čtení!

23.05.2015 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Skvělé, vtipné a krátké drama! K maturitě opět ideální!

Eragon Eragon Christopher Paolini

Dost dobrá fantasy, i když na JRRT nebo GRRM to rozhodně nemá. Nicméně až si najdu dostatek volného času, tak si přečtu i další díly.. Pro milovníky fantasy opravdu doporučuji!

16.03.2015 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Skvělé, vtipné a nenáročné čtení k maturitě. Ideální pro nadšence do fotbalu, i když je to trochu "přitažené za vlasy"

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krátké a nenáročné čtení. K maturitě ideální!

23.05.2015 3 z 5

Velmi napínavé a dechberoucí detektivní a hororové povídky! Za mě rozhodně nejlepší Zlatý skarabeus, Vraždy v ulici Morgue a Černý kocour. K maturitě opět super čtení. Nemusíte ani číst všechny, stačí opravdu jen ty nejznámější!

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Doporučuji si přečíst! Jedná se o krátké, ale přitom zajímavé detektivní povídky. Jako četba k maturitě ideální. ;-)

03.04.2015 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

K této knížce jsem se dostal jako k povinné četbě k maturitě a shodou okolností jsem si ji i vylosoval. Poměrně poutavý a ne příliš náročný děj. Navíc je to kraťoučká knížka. K maturitě doporučuji. Akorát si nastudujte něco k naturalismu!!

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Četba k maturitě... Osobně jsem čekal něco trochu víc. Dle mého názoru Hrabalovi u tohoto díla přidalo hodně na popularitě Menzelovo filmové zpracování, protože knížka sama o sobě žádný velký zázrak není. Takže ano, přečíst by si ji měl asi každý, nicméně existují daleko hodnotnější a zajímavější díla, než je toto.

16.03.2015 3 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Opět skvělý díl, škoda že se autoři TV seriálu nedrželi předlohy, rád bych ji vyděl ve filmové nebo spíše v seriálové podobě! Na druhou stranu 2. série seriálového Dextera je taky top!

09.07.2015 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Nejdříve jsem si moc nebyl jistý zda ji číst či ne, ale nakonec jsem do toho šel a rozhodně není čeho bych litoval. Opravdu nádherná kniha sedmi zajímavých povídek, které vymýšlel sám život.
Plně doporučuji, je to ideální kniha k maturitě (můj případ) - není dlouhá a krásně se čte! ;-)

03.03.2015 5 z 5