mau mau komentáře u knih

Ida Ida Helena Černohorská

Posloucháno na Českém rozhlasu. Skvěle popsaný život na statku (každodenní dřina z toho úplně kape) poválečná situace a vztahy mezi lidmi. Paní spisovatelku si dávám do hledáčku :-).

13.03.2024 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tato kniha by se měla dát do povinné četby. Nikdy by se nemělo zapomenout jak hrůzný byl komunistický režim a jaké lidské zrůdy byly v jeho službách. Myslím, že tato kniha by to dokázala.Drsné příběhy,až se tají dech. Poslechnuto na Českém rozhlasu a děkuji za to. Ke knize bych se asi nedostala.

02.12.2023 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Trocha historie, trocha lásky, trocha krutosti, trocha napětí, krásné postavy a trochu naivní příběh . Krásně přečteno pí. Danou Černou. Sečteno a podtrženo hezký román.

11.10.2023 4 z 5

Peppermint frappé Peppermint frappé Monika Zgustová

Něha a obdiv versus smyslnost a chtíč. Citlivý, rozpačitý, nesmělý, a trochu urputný Vadim a silný příběh jeho otce. Pro mě to nebyla kniha na první dobrou, ale atmosféru a jakousi přidanou hodnotu měla.

15.07.2023 3 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Příšerný překlad, námět dobrý, kniha čtivá. Ten konec trochu skřípe, ale slušný průměr to je .

21.06.2023 3 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Ani neurazilo, ani nenadchlo. A ani jedna postava mi nebyla sympatická. Tentokrát to byla opravdu poslední kniha. Elena Ferrante prostě není mou spisovatelkou.

19.06.2023 2 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Nedovedu si ani představit co se ještě může odehrávat v hlavě Nicka Cavea. Kniha na mě valný dojem neudělala, ale pamatovat si ji asi budu, protože tolik hnusu, aby člověk pohledal. Posloucháno na ČRo.

13.04.2023 2 z 5

Amáliina nehybnost Amáliina nehybnost Kateřina Rudčenková

Pohled do nitra ženy středního věku, která se snaží najít odpovědi na otázky komplikující její život. Murakami potěšil. Hezky se to poslouchalo a mě to docela bavilo.

30.03.2023 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Já bohužel nesdílím nadšené komentáře. Kniha čtivá, pro mě nepřekvapivá s divným koncem. Psychické utrpení hlavní postavy se dalo očekávat a je zcela pochopitelné. Je mi líto, ale za mě průměr.

22.03.2023 3 z 5

S orlem na zádech S orlem na zádech Iva Pekárková

Jsem ze severu Čech , takže nějakou představu o Rómech mám, ale z téhle knihy jsem byla šokovaná. Tedy nejdříve šokovaná, potom smutná a nakonec hrozně smutná. Posloucháno, kniha skvěle napsaná a taky skvěle přečtená a já děkuji všem za "obohacující " zážitek.

27.01.2023 5 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Milé, lehké čtení. Mně se to líbilo a litovala jsem, že povídek není víc.

22.01.2023 4 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Krásně načtené, zajímavé prostředí a drsný příběh. Shrnuto - velmi pěkné.

21.10.2022 4 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Láska je láska s tou nic nenaděláš ani v 90 letech aneb jak se potkal chtíč s nevinností. Lidskost všudypřítomná a tak to má být. Pěkné.

23.09.2022 4 z 5

Sestry Sestry Martin Uhlíř

Nic jsem nečekala a taky ke mně nic nepřišlo. Tolikrát použité téma dvou rozdílných sester, nesympatické postavy, neuvěřitelný příběh a nejvíc mě rušilo to jakoby "tajemno". Je mi líto, ale za mě ne.

11.08.2022 2 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Má to atmosféru, napětí a příběh. Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Jestli lze o tak temné knize říci, že byla pěkná, potom ano. Byla moc pěkná.

01.08.2022 4 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Zuzanin dech se mi líbil moc, ale tohle je z trochu jiného soudku. Živočišné až běda, ale kupodivu mě to bavilo a byla jsem zvědavá na každý nový díl. Bohužel jsem se v ději ztrácela a nakonec jsem se ztratila úplně. Škoda. Možná je to pro chytřejší než jsem já. Každopádně autorka je zajímavá a určitě to není naše poslední setkání. Odposloucháno v Rozhlasu , překrásně přečtené Janou Štvrteckou.

27.07.2022 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha byla přesně taková jak jsem čekala. Neurazila a ani nějak zvlášť nenadchla.

20.07.2022 3 z 5

Nikdy není pozdě na šťastné dětství Nikdy není pozdě na šťastné dětství Beatrice Landovská

Z větší části jsem se bavila, několikrát nahlas zasmála a vzpomněla na dobu mého dětství. Byla jsem mile překvapena.

16.01.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Smutné poslouchání audioknihy s dojetím na konci. Potom jsem si ale uvědomila, že máme za sebou první volby kdy se ten komunistickej ksindl nedostal do parlamentu a hned je veseleji.

29.11.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Všichni máme o KLDR nějakou představu a autorka jí oblékne kabát. Je to zajímavá a hlavně přínosná kniha. Několikrát mě napadlo, že kdyby komunistická vláda u nás, měla šanci ještě pár let , tak jsme se tomuto profízlovanému státu mohli slušně přiblížit.

31.05.2021 5 z 5