Matri Matri komentáře u knih

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Autorka ma zasa raz nesklamala!!! Určite som čítala aj lepšie autorkine diela ale Nessy a Cruz určite nesklamali ani "až tak neurazili" . Doslova oddychová, vtipná a pútavá kniha. Naozaj som sa ani chvíľu nenudila. Autorku mám veľmi veľmi rada a zasa nám priniesla nový a originálny príbeh. Síce niektoré situácie trošku na hlavu ale nijako extrémne mi nič nevadilo. Hodnotím ako lepšie 4/5

25.04.2023 5 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

SOM NADŠENÁ!!!
Od príbehu som dostala presne to, čo sľubovala anotácia. Evangeline sa ukázala ako super hlavná hrdinka a milujem Jaksa!!
"Skry tie tesáky. Ja jediný ju môžem hrýzť."

Svet je zaujímavý, nový, magický a teda príbeh dosť zapletený a veľa sme z neho ani neodplietli, takže sa naozaj teším na pokračovanie (ak sériu nepreložila celú, budem vážne moc moc nahnevaná!!!)
Autorka vytvorila skvelé postavy a zaujímavé osudy, pričom naozaj môžme ťažko usúdiť motivácie pre ich konanie.. Ako píšem zapletené habadej ale nejaké tušenia už mám ;-) Zvedavá som na odhalenie príbehu Lukostrelca a Líšky

PROSÍM SI POKRAČOVANIE!
"Verím, že je oveľa viac možností než žili šťastne, az kým nepomreli, alebo tragédia. Každý príbeh má potenciál nekonečných zakončení."

18.04.2023 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Úžasná séria pokračuje a som stále spokojnejšia, že som sa do nej konečne pustila. Začínam sa dokonca pomaly obávať, že to skončí!! Je to parádne, miestami trochu predvídateľné, inde až brutálne kruté, ale aj tak nemám čo vytknúť. Napriek trošku rozpačitejšiemu začiatku, jednoznačne opäť 5/5

13.03.2023 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Na túto sériu som čítala mnohé odporúčania a pozitívne recenzie, a veruže áno, plne súhlasím!
Kniha ma od prvých stránok úplne dostala a nevedela som sa odtrhnúť od čítania. Prvý diel si veľmi slušne našliapol a som zvedavá kam sa dostaneme ďalej. Veľmi sa mi páči striedanie pohľadov hlavných hrdinov. Postavy sú zatiaľ veľmi zaujímavé, dej napínavý, akcie krvavé .. až uvažujem, prečo je to zaradené do literatúry pre deti a mládež :-/ Za mňa 5/5

11.03.2023

Zbořené zámky Zbořené zámky Amo Jones

"Vstoupila jsem do tohoto světa jako Stříbrná labuť, stala se ze mě Polámaná loutka, učila jsem se z Šepotu mrtvých, protrpěla soužití s Malumem, sledovala, jak ďábel našel svou světici a nakonec znovu postavila Zbořené zámky."

Áno je koniec.... Bola to jedna úžasná vzrušujúca jazda. Ja milujem Amo...neviem ako to robí, ale dokáže ma tak vtiahnuť do svojho sveta, že knihu neviem odložiť. Posledne stretnutie s Elitným klubom kráľov som zvládla za pár hodín (naozaj veľmi chutná jednohubka). Ako načrtol epilog.. vidíme sa s novou generáciou! Neviem sa dočkať!!!

24.02.2023 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Za mňa o kúsoček slabšie ako Haka, ale aj tak veľmi príjemná kniha. Sice mi miestami Riley dosť liezla na nervy a do konca života nepochopím jej počínanie ale ok... zápletka byť musí! Zato Jack bol úplne úžasný od začiatku do konca a jeho postava si teda zažíva sódu od života... Veľmi emotívne čítanie!

09.02.2023 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Tak toto za mňa Top. Autorku mam veľmi rada a toto dielo sa u mňa zaraďuje jednoznačne k tým najlepším. Veľmi ma bavili oba charaktery, chémia medzi nimi aj dej. Spokojnosť a teším sa na ďalšie takto vydarené kúsky

22.12.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Addie LaRue, dievča, na ktoré každý koho stretne o pár minút zabudne.
Addie LaRue, dievča, na ktorej príbeh budem ja asi ešte chvíľu myslieť...

Musím priznať, že takmer do trištvrte knihy som príbeh považovala za priemerný. Ale záverečných cca 150 stránok vyšvihol knihu v mojom hodnotení o dosť vyššie.

V príbehu sa striedajú dve čajové línie.
- Prvá časová línia popisuje začiatok kliatby/dohody Adeline s temným a následné roky, dokonca storočia jej ťažkej púte životom. Addie sa životom pretĺka úplne sama, nikto si ju nepamätá, ťažko nadväzuje akékoľvek vzťahy, má problém s bežnými činnosťami (už len napríklad objednať si jedlo).
- Druhá časová línia je zo súčasnosti, kedy Addie konečne nájde Henryho - chlapca, ktorý si ju pamätá. Ich začínajúci vzťah, nové tajomstvá, odhalenia - veľký zlom v dlhoooom živote Addie.

Všetky postavy - Addie, Luc a Henry si ma v niečom získali.
Addie svojim odhodlaním žiť v bezútešnej samote, nevzdať sa, dokázala sa tešiť zo všetkého nového, čo dokázala vo svete objaviť a zažiť.
Henry a jeho vlastné problémy začleniť sa do sveta, jeho citlivá duša a dobré srdce.
Luc, ktorý prináša odvrátenú, temnú stránku príbehu. Nakoľko ja a temnota ideme ruka v ruke, asi by som prijala ešte viac Luca ;-)

Koniec ma dostal. Možno by som si síce odpustila poslednú kapitolu a kniha by sa mi páčila ešte o kúsok viac ...
Sem-tam mám na takéto jemne melancholické, filozofické príbehy náladu a som hlavne spokojná, keď zanechajú stopu... presne ako Addie :)
Hodnotím 4,25

19.06.2024 4 z 5

Hráč: Stávka Hráč: Stávka Michaela Brnková

"Jeho vplyv na mňa silnel každou nepatrnou drobnosťou, ktorú nedbalo vyslovil alebo urobil tak prirodzene a nenútene, že keby som si nedala pozor, mohla by som pomaly a nenápadne podľahnúť"

Ak máte chuť totálne vypnúť, odreagovať sa a prečítať si naozaj pekný príbeh vysokoškolskej lásky - nech sa páči Hráč!!

Príbeh Sary začína naozaj zostra a vravím si wow, dievča sa s tým teda nemazná :-o
Celý príbeh som len tušila čo tkvie za jej chovaním, aké jazvy si nesie z minulosti a autorka nás naozaj nechala v domnienkách až do úplného záveru.
Príbeh nie je len o láske, ale tiež o hľadaní dôvery, úniku od problémov, snahe chrániť si svoje srdce, strachu zaľúbiť sa. A to nie len zo strany Sary, ale rovnako Christiana.
Ochhhhhh a tých motorkárov jednoducho môžem (veď som sa za jedného vydala) ;-) takže mi je tento námet blízky a vždy ma náramne poteší :)
Zato Tomasovi by som od prvého momentu najradšej rozbila hubu!! Ak bude mať svoju knihu, chlapec má čo robiť, aby si to u mňa vyžehlil :-/
Na pomerne malý počesť stánok je kniha emočne, citovo a zážitkovo veľmi výživná a mne sa určite páčila ;-)
Hodnotím 4,25*

"Prehrala som. On vyhral. Nedokázala som sa brániť láske, ktorú som k nemu cítila."

26.05.2024 4 z 5

Kliatba pravej lásky Kliatba pravej lásky Stephanie Garber

"Môj pokus zachrániť Jacksa sa môže skončiť ohnivým výbuchom, no radšej skončím v plameňoch spolu s ním, než by som sa mala pozerať, ako horí sám.“

Ja tento príbeh milujem od prvého dielu a milujem ho až do posledného!
Evangeline a Jasks sú pre mňa neskutočne kúzelný pár a jeden z mojich najmilších :-*
Snaha o navrátenie spomienok, snaha prežiť, snaha nájsť pravú lásku, odpútanie sa od kliatby, obetovanie sa, nekonečná nádej na šťastný koniec... Asi tak by som zhrnula záverečný diel ;-)
Rozprávka z prekliatho Nádherného Serveru skončila a moje pocity sú horko-sladké - ťažko sa mi lúči s touto dvojicou :(
Teším sa, keď si nájdeme čas, a túto sériu si prečítam ešte raz celú! Opakujem, MILUJEM TO! :)
K čomu ale musím mať výčitku, jednoducho naozaj musím - ešte som v knihe nevidela toľko do očí bijúcich chýb!!! Trošku to kazí dojem z knihy :(
No napriek tomu jednoznačne opäť 5*

"Je mi ukradnuté, či je osud skutočný, pretože nepotrebujem, aby rozhodoval za mňa. Rozhodla som sa sama, Jacks. Si to ty. Vždy to budeš ty, až na veky vekov. A budem bojovať proti osudu alebo proti komukoľvek inému, kto sa nás pokúsi rozdeliť – vrátane teba. Ty si moja voľba. Si moja láska. Si môj. A ty nebudeš môj koniec, Jacks.“

07.05.2024 5 z 5

Woodhill Woodhill Eleanor Corvin (p)

"Woodhill - místo, kde mají láska a objetí nevyčíslitelnou cenu."

Od Woodhillu som dostala to, na čo som už od autorky zvyknutá - a teda mne blízky štýl písania, vtip, sympatické postavy, napätie a vynikajúcu chémiu medzi hlavnými postavami.
Opäť (podobne ako v sérii Smrti se smát) sa v určitom ohľade potýkame s duchárskou tematikou - tentokrát sú to pomerne agresívne duše mŕtvych - chodci, ktoré prechádzajú cez oponu medzi svetmi do sveta živých.
Lexi, temnonoška - a teda osoba, ktorá vidí duše mŕtvych za oponou je v úvode povolaná na panstvo Woodhill. Temnonoši sú cenný, no nemajú veľké právo rozhodovať o vlastnom živote, nakoľko o ich umiestnení rozhoduje správca provincie. V prípade Lexi je to správca Woodhillu Broderick. A že ide o dosť výbušného, prísneho, pedantného a obávaného správcu...
Autorke sa opäť poradilo navodiť medzi Lexi a Broderickom ten správne iskrivý vzťah - ako to mám rada!
Celá kniha mi prišla pomerne pokojná, no rozhodne som sa nenudila! Hlavní hrdinovia pátrali po chodcoch z Woodhillu, Lexi sa vyrovnávala s novým prostredím, nachádza priateľov, odpútava sa od minulosti a popri tom hľadá rozptýlenie - možno nezáväzný vzťah? :)
Dej je zasadený do budúcnosti, kedy sa svet spamätáva z pľúcnej nákazy, ktorá ochromila celý svet a v určitých aspektoch vrátila ľudí do života v minulosti.
Kniha je plná odkazov na známe knihy, seriály, či filmy, čo ma veľakrát milo pobavilo :)
Niečo by som možno ešte viac vysvetlila a doriešila, napríklad radikálov, cirkev, Lexine jazvy, vzťah s Coraline, prípadne s rodičmi... jednoducho nie všetko mi po dočítaní prišlo celkom uzavreté a jasné :-/
Ako sľubovala autorka, vystriedali sa u mňa naozaj všelijaké emócie! :)
Hodnotím ako ďalšiu autorkinu vydarenú knihu a teším sa na ďalší kúsok ;-)

05.05.2024 4 z 5

Foxglove Foxglove Adalyn Grace

„Kým budeš chcieť, budeš len moja, Signa Farrowová. Radšej celý svet premením na popol, ako by som mal dovoliť, aby mi ťa niekto vzal.“

Foxglove, rovnako ako Belladonna si zachoval svoju atmosféru - historický nádych s kvapkou krimi zápletky, šľachtických intríg a duchariny.
Ako ukázal koniec Belladonny, na scénu vstupuje Osud, ktorý je rozhodnutý získať späť reinkarnáciu svojej životnej lásky Existenciu. Samozrejme to vyzerá, že je ňou práve Signa, čo značne komplikuje jej vzťah so Smrtihlavom. Osudy sa preplietajú, sám Osud uzatvára jednu dohodu za druhou, aby docielil svoje. Mimochodom, Osud mi ako záporák vôbec neprišiel, práve naopak, ja som mu vlastne dosť fandila! :))
Tentokrát bolo rozprávanie príbehu nasmerované nie len na Signu, ale aj na jej sesternicou Blythe. Musím hneď povedať, že práve Blythe ma tentokrát bavila o kvapku viac. A vzhľadom na prekvapivé finále sa jej dočkám ešte o kúsok viac v ďalšom pokračovaní, vo Wisterii :) Moc sa teším!
Oproti predošlej časti, ma však kniha celkovo bavila o čosi menej, preto je to tentokrát za 4* :)

"Mali by ste sa pripraviť, princiatko. Nemám v úmysle dovoliť vám pobozkať ma.“
„Dovoliť mi?“ Osud sa úprimne bavil. „Nie ste môj typ, drahá.“
„Tak predsa Boh existuje.“ Blythe zopla ruky a pozrela k nebu, predstierajúc, že sa modlí. „Stačil mi jediný pohľad na vaše umenie, aby som zistila, že vám chýba vkus.“

27.03.2024 4 z 5

Křehké srdce Křehké srdce Mona Kasten

"Vypadala zkrátka jako Rosie. Ta holka s ledově modrýma očima, která mi nedala žádnou jinou možnost než tu, že se musí stát mou přítelkyní. Holka, která se probojovala tou spoustou vrstev, jimiž jsem obalil svoje nitro, až se dostala k jádru."

Prvý diel ma dosť emočne vyšťavil, lebo naozaj sa nejedná o klasickú "ľahkú romantiku". Príbeh Rosie a Adama je trpký, smutný, depresívny, emočne totálne na hrane. A opäť musím povedať, milujem to!!!
Nebudem klamať, z tohto príbehu mám mieru depresiu, som nahnevaná na svet médií, a hoci je to fiktívny príbeh, držím palce každému, kto sa musí potýkať s takouto špinou.
Rosie je miláčik a celú knihu som trpela s ňou :( Adamove trápenie je jedna vec, ale čo sa dialo Rosie by bolo veľa aj na koňa a ona na to bola väčšinou úplne sama.
Rosie a Adam za mňa vytvorili krásny pár, hoci vymyslený, ale ich vzťah autorka vystavala tak, až sa zdal úprimne reálny. Slow burn romantika v celej svojej kráse.
Celá duologia je pre mňa úžasný citlivý, trpký príbeh, ktorý z celého srdca odporúčam!

Už nikdy dům pro hosty.“
„Líbí se mi tvůj dům pro hosty,“ mumlala mi s ústy u krku.
„To mně taky. Ale je pro hosty. A ty už nejsi host.“
„A co teda jsem?“ zeptala se, když jsme došli k posteli.
„Ty jsi všechno. “

23.03.2024 5 z 5

Predator Predator RuNyx

„Nevieš, že pred predátormi sa nemá utekať, srdiečko? Radi lovíme."

Dark romance, k tomu mafia, sexy bad boy, nadupaná chémia a kľudne prečítam aj 100 takýchto príbehov.
Predator, hoci nebol dokonalý a pár veci môžem vytknúť ma dostal! Milujem, keď neviem knihu odložiť, pokým ju neprečítam.. A toto bol ten prípad!
Začnem malou kritikou
- rozprávanie v er-forme - nemám to moc rada, ale keď som si na to opäť zvykla už to šlo samo
- ach ten slovenský preklad... nechápem to používanie trpného rodu (hľadiac, sledujúc atď... strašne mi to vadí). Niektoré vety mi akoby ani nedávali zmysel :(
- začítať mi trvalo trošku dlhšie, až som si vravela, že asi som kníh tohto typu už prečítala až moc, a už ma nič nevie prekvapiť, ALE... prišiel zlom a potom som knihu doslova nevedela odložiť
- Morana, a na to aká bola údaje mega inteligentná, sa tak bohužiaľ niekdy absolútne nesprávala, najmä spočiatku knihy mi dosť vadila, ale nakoniec si ma aj ona získala :)

Čo bolo super je jednoznačne Tristan - tak krásne zlomený, temný, tvrdý hlavný hrdina. Neskutočne môžem tento typ postáv. Chémia s Moranou a hot scény boli božie! Iskry isky iskry!!! :)
Príbeh je temný, surový, záhadný, celkom akčný, zároveň trošku láme srdce a čitateľa nepustí do poslednej stránky. Ja sa neviem dočkať pokračovania a verím, že nakladateľstvo Pandora vydá celú sériu!!! :)
ODPORÚČAM! (ale za tie nedostatky je to 4,5*)

"Vidím, ako sa na teba pozerá. Napriek tomu, že som o tebe vedela celý život, nikdy som si nemyslela, že bude taký, aký je s tebou.“
„Aký je so mnou?“ Slová jej unikli skôr, ako sa nad nimi stihla zamyslieť.
Amara sa na ňu nepozrela, stále hľadela na mraky nad hlavou a pery sa jej mierne zvlnili.
„Živý.“

22.03.2024 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

"Nenávist je jen malý krůček od lásky, protože oba city spaluje stejně silná vášeň."

Opäť celkom príjemné prekvapenie, ktoré mi ponúkla táto temná dark démonská fantasy.
Kardes ma bavil. Autorke sa podarilo za mňa pomerne krásne vystihnúť jeho prerod a prebúdzajúce sa city voči Mesilie. Pokým ju nestretol, snažil sa zavďačiť svojmu otcovi, bol krutý a bezohľadný. Avšak milá, nevinná, trošku vzpurná Mesilie ho pomaly začala nevedomky meniť.
Výhrady mám však určite k Mesilie. Tak naivné dievča, ktoré si absolútne nestojí za svojím, abnormálne poddajná, prišla mi aj dosť nevďačná (najmä jej chovanie k jej kamarátke Kirry).
Námet sa mi určite páčil a kniha sa čítala úplne sama. Záver bol opäť jeden z tých, ktorý vyžaduje pokračovanie, takže verím sa ho čoskoro dočkáme!
Hodnotím 4,5*

"V té chvíli jsem věděl, že je se mnou něco špatně.
Moje změna byla nejspíš větší, než jsem si byl ochotný přiznat a dívka, která se mi právě odevzdala do posledního kousku sebe samé, se mohla hravě stát mou největší slabinou."

20.03.2024 4 z 5

Vzpoura Vzpoura Adéla Kubicová

"Naše příběhy určují náš skutečný věk. Někdo se v šestnácti probudí s kocovinou, někdo ve sklepě se zbraní u hlavy. To je to, co nás formuje, tvoří nám vrásky nejen na čele, ale hlavně na duši."

Abnormálne pútavý, akčný, krutý príbeh z pera mladej českej autorky (podotýkam autorka má 19 rokov!!!), ktorý má prekvapil a zahral mi na tie správne struny.
Príbeh o mafii vo všetkých jej temných, krutých a bezcitných odtieňoch. Autorka sa s tým moc nebabrala a teda postavy si užívajú naozaj perné chvíle.
Hlavná postava Claire mi spočiatku naozaj prišla ako rozmaznaná 18-ročná princezná, ktorá nemá pud sebazáchovy, je drzá a až nezdravo papuľnatá. Avšak, postupne sa dozvedáme, čím si v už tak mladom veku musela prejsť. To ju formuje, dospieva skôr a stáva sa z nej samostatná, veľmi veľmi odvážna a musím povedať aj nebezpečná mladá žena.
Koľkokrát by sa zaobišla kľudne aj bez cudzej pomoci, hoci tej (často nevyžiadanej) sa jej dostávalo pomerne často.
V hre je hneď viacero mužských postáv, pričom každá je pre mňa veľmi zaujímavá. Tyler, bodyguard, s ktorým si vybudovali zatiaľ silné priateľstvo. Tobias, zavrhnutý snúbenec, ktorý je ňou, dovolím si povedať očarený natoľko, že sa neustále snaží zmeniť jej názor. Ryan, muž ktorý ju kúpil od jej otca. Vidím viacero východísk k nejakej zaujímavej romantickej linke, hoci neviem, či je v tomto príbehu primárna. Nechám sa prekvapiť a náš čaká Krvavá pomsta :)
Kniha ma naozaj milo prekvapila, je iná ako ostatné dark mafiánske romance (lebo ňou tak celkom ani nie je), ktoré som doposiaľ čítala. Hoci by sa našlo pár výhrad k logike niektorých udalostí, či až prílišnej šikovnosti Claire... ale ja som ten príbeh hltala.
A hovorím: "Sem a pokračovaním" ;-)

"Netoužil jsem po tom, co měl každý muž – poslušnou ženu, splňující požadavky mafiánského patriarchátu. Prahl jsem po zábavě, vášni, po něčem nevšedním, něčem, co by mi v hloubi duše okolí závidělo."

08.03.2024 5 z 5

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

(SPOILER) Kniha sa mi na jednej strane páčila asi viac ako Lapni, no na druhej strane k nej mám množstvo výhrad...
Sara a Tristan sa k sebe naozaj dokonale hodia - obaja sú bezcitní voči nepriateľom, ale súčasne veľmi súcitní ľudomili. Tá krutosť, s akou sa ale správal Tristan ma miestami až zarážala a vravím si, že to už je naozaj moc! Napríklad, ak dokázal trestať svojho najlepšieho (jediného) priateľa Edwarda tak, ako to urobil naozaj nechápem ako mu môže ostať verný!? Niektoré situácie boli pre mňa naozaj až nepochopiteľné :-/
Až do posledných cca 100 strán som bola vcelku spokojná, ale potom sa to skomplikovalo, každého aspoň 2x uniesli, v druhej kapitole vyslobodili a v tretej všetko ukončili.. Za mňa dosť hrrr..
Aby som zas nevyznela, že sa mi to nepáčilo - chémia medzi Sarou a Tristanom a ich pozvoľné budovanie "vzťahu/posadnutosti" boli naozaj dobré. Verila som im to a ich strety si užívala.
Každý diel tejto série je tak iný, až naozaj neviem čo čakať :))
Tentokrát slabšie 4*

"Pravdou je, že jsem tvůj. Zcela. Nevysvětlitelně. Bolestivě. Bezpodmínečně.“ Přesune mou ruku a přitlačí si dýku k hrdlu. „A pokud potřebuješ obětovat mou duši, abys dokázala žít s tou svojí, udělej to."

06.03.2024 4 z 5

Šťastně až po smrti Šťastně až po smrti Eleanor Corvin (p)

Ja neviem, ale mne snáď autorka touto knihou chcela urobiť Vianoce :-)
V predošlej knihe mi chýbal humor, ktorý bol súčasťou prvej časti (po prečítaní Doslovu už ale chápem vývoj jednotlivých dielov, ako aj autorkin štýl), zato v treťom návrate do Ruin som dostala druhú vec, ktorú na knihách milujem - temnejšiu dark romantiku!
Okrem toho sa mi splnilo prianie dostať viac Tessy a môjho žolíka Káleba.. a to teda bolo!!! Mega spokojnosť, mega chémia, mega všetko :)
Posledný návrat medzi smrtky tentokrát priniesol pohľad na rok v Ruinách, trápenie s minulosťou či láskou hneď troch sympatických žien - nováčik, mladučká Meggie, stará známa Ema a Tessa, na ktorú som sa toľko tešila.
Dejové linky všetkých boli podarené, avšak ani snáď nemusím písať, že u mňa vyhrala Tessa. Dej je tentokrát tajomný, temnejší, okorenený naozaj podarenými hot scénami! ;-)
Čítanie som si naozaj užila. Autorkin štýl mi veľmi vyhovuje a už sa teším na Woodhill :)
Vrelo odporúčam celú sériu!!!

"Bojíš se?"
„Vždycky jsem se tě bála,“ přiznala jsem.

„Protože nejsi hloupá,“ zavrčel hlubokým dunivým tónem, který se mi prodral skrz kůži a pustošil mé třesoucí se tělo. Nebylo normální takhle na někoho reagovat. Zejména na někoh, z něhož vyzařovala agrese s dechberoucí lehkostí.

04.03.2024 5 z 5

Po stopách vlka Po stopách vlka Cami Wolf

Knihu môžem zhodnotiť ako veľmi čtivú jednohubku, ktorá spája žhavú romantiku s kúskom fantasy sveta.
Séria by mala mať 6 dielov. V prvej časti sú ústrednými postavami vlkodlak Max a ryšavá kráska Lena. Obaja majú zložitú minulosť, ktorá ich silno ovplyvňuje. Neustále sa potýkajú s démonmi svojej minulosti, ktorí ich prenasledujú aj do súčasnosti. Mnoho sa odkrylo a mnohé zostáva nedoriešené. Príbeh Maxa a Leny skončil viac-menej uzavrene, ale dá sa predpokladať, že ich osudy sa budú ďalej vyvíjať aj v ďalších pokračovaniach.
Okrem príbehu vlkodlaka Maxa sa dočkáme príbehov jeho najlepších priateľov, a to démona, upíra a Luciferovho syna.
Hoci bol príbeh plný klišé, čítanie som si vcelku užila a pokračovanie si určite prečítam.. Ohodnotila by som slabšími 4 hviezdičkami ;-)

19.01.2024 4 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

"Největším nepřítelem zla není dobro, ale nečakané přátelství."

Prvá polovica Školy doba a zla je úspešne za mnou, a priniesla vytúžený šťastný koniec (viac-menej).
Jedno sa tejto sérii musí nechať, a to, že sa knihy čítajú naozaj veľmi dobre. Sama neviem ako mi stánky ubiehali pred očami a som na konci. Musím veľmi pochváliť aj grafickú stránku kníh s výstižnými kresbami.

A čo priniesol tretí diel tejto mládežníckej série? Veľa akcie, opäť veľa pochýb, veľa priateľstiev a samozrejme snahy hlavných hrdinov dopátrať sa svojho šťastného konca. Autor mal knihy dopredu veľmi pekne premyslené a všetko sa vysvetlilo a uzavrelo.
Ale... keďže ma čakajú ďalšie 3 diely, asi ani šťastný koniec nebude bez problémov... Teraz sa presunieme na Kamelot :)
Tentokrát hodnotím 5 hviezdičkami, nakoľko vrámci svojho žánru a určenia, patrí séria určite k must read knihám (prirovnala by som k sérii Harry Porter).
Knihy určite odkladám pre dcérky, ktoré z nich raz budú určite nadšene ;-)

"Jsme jiné, odlišené jako den a noc, ale přece podobné jako vejce vejci."

10.01.2024 5 z 5