mataj mataj komentáře u knih

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Další úžasná, originální ale hlavně vtipná knížka...

26.01.2020 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Bravurně napsaná kniha povídek. Některé byly super jiné méně ale celkově hodnotím velice kladně.

22.09.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Kniha psaná od konce k začátku příběhu je jedinečná a neotřelá. Rozuzlení bylo nečekané. Jsem nadmíru spokojená...

28.10.2019 5 z 5

Muž v mlze Muž v mlze Agatha Christie

Výběr krátkých povídek od všech detektivů A.Christie. Některé jsem již znala ale stejně se to četlo velice dobře.

23.06.2019 4 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Kniha nepopiratelně má určitou zvláštní atmosféru s prvky nadpřirozena. Pěkně vykreslené charaktery postav i prostředí ostrova. Mně se kniha líbila.

30.01.2020 4 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Nejdřív jsem si myslela, že to asi nepřečtu, ale pak mě to zaujalo. Velice poeticky vyprávěný příběh, který se dozvídáme ze vzpomínek a rozhovorů hlavních postav jenom útržkovitě a v náznacích. Bohužel, některé pasáže byli pro mně dost krkolomně napsané a nejasné.

25.11.2019 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Knihu, i když je první v sérii, jsem četla až jako třetí, tudíž jsem věděla co od ní můžu čekat. Zajímavá detektivka, kde se postupně rozplétají dávná tajemství a křivdy, které ovlivnily životy hodně lidí. Akce tam moc není, spíše vývoj vztahů jednotlivých postav. Za mě dobrý:)

21.08.2019 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Tóru jsem si oblíbila již v prvním díle a ani tahle kniha mě nezklamala. Zápletka se rozmotává sice pomalu ale vůbec mi to nevadilo, četlo se to výborně. Tahle autorka mě prostě baví a chystám se na další její knížky.

30.12.2018 5 z 5

Lincolnova dálnice Lincolnova dálnice Amor Towles

Gentleman v Moskvě mě doopravdy nadchl, takže jsem se s velkým očekáváním pustila do další knihy autora. Příběh Emmetta a Billyho, dvou bratrů, kteří se rozhodnou odejít do Kalifornie a splnit si své sny. Když se k nim neočekávaně přidají další dva kluci, Vévoda a Woolly, kteří utekli z nápravného zařízení, všechno se začne komplikovat.
Autor postupně, skrz jednotlivé kapitoly, které vypráví vždy jedna z postav, odhaluje jejich dosavadní život a sny. Knihu jsem si opět užila.

19.06.2024 4 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Další pokračování velice zdařilé detektivní série s Robertem Kettem a jeho týmem. Podivné zmizení čtyř teenagerů, po kterých se najdou jenom nahrávky na kazetách, které je vylákaly z domova, spustí horečné pátraní policie. Kett, který po posledním případu ještě pořád není úplně v pořádku, si sáhne na dno svých fyzických i psychických sil, aby rozluštil nápovědy, posbíral drobečky stop a odhalil pachatele.

19.06.2024 4 z 5

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Výborná kniha na dovolenou, milá, vtipná, popletená...Pan Wodehouse to se slovy uměl :)

19.08.2019 4 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Hezká knížka o důležitosti radovat se z obyčejných věcí běžného dne.

06.06.2019 4 z 5

Smrtonoš Smrtonoš Agatha Christie

Trochu netradiční kniha od Agátky ale četla se dobře (hlavně na cestu vlakem super). Nejvíc se mi líbili povídky Červená, Rádio a Svědkyně obžaloby.

31.05.2019 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu namluvenou V.Brodským. Velice zajímavá, líbila se mi.

15.05.2019 4 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Moc hezká humorní knížka ze staré Anglie. Četla jsem do čtenářské výzvy a byla jsem víc než spokojena.

30.12.2018 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Kniha se mi líbila spíše pro svou zvláštní ponurou atmosféru obohacenou o přízraky, než samotným dějem. Ten postupoval relativně pomalu, ale v tomto případě mi to nevadilo.

01.07.2019 4 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Napínavá kniha, četla se moc dobře.

27.04.2019 4 z 5

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Mosty přes propast času je první kniha od téhle autorky, kterou jsem četla a nelituji. Je pravda, že jsem měla docela často zmatek v postavách (to mě trochu rozčilovalo). Nicméně děj byl poutavý, takže když jsem se začetla, nemohla jsem knihu odložit.

28.11.2018 4 z 5

Nejmodřejší oči Nejmodřejší oči Toni Morrison

Krásná, řekla bych až poetická kniha, i když velice smutná. Malá holčička Pecola touží po "krásných modrých očích", díky kterým by se líbila sobě i ostatním a celý její život by byl jiný, lepší, protože všichni přece mají rádi blonďaté holčičky s modrýma očima.

09.09.2019 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Příjemná oddechovka, docela vtipná, čtivá, děj měl spád.

16.02.2019 4 z 5