MarVo86 MarVo86 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Bestseller? Jako vážně? A proč? Tohle milovníky detektivek rozhodně neuspokojí. Postavy nesympatické, nudné......Rachel dost hloupoučká. K tomu mi tady vadila forma střídání časových rovin....

31.05.2017 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nemam slov! První knížka, u které mi i slza ukápla :) Prvních pár stránek jsem byla ze stylu psaní zmatená, ale jakmile jsem se začetla, měla jsem jasno: od toho se jen tak neodtrhnu! Knížku jsem zařadila mezi svoje TOP. Neuvěřitelně silný příběh, doporučuju všema deseti!

29.01.2016 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Tak tohle je vážně zvláštní smysl pro humor!Možná proto mě to tak bavilo :) Tragické osudy hlavních postav jsou popsány s takovou dávkou cynismu,že nad tim zůstává rozum stát....

10.01.2017 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Parádní "Nesbovina" ! Ten kluk prostě psát umí! Příběh plný korupce, závislosti, nenaplněné lásky. Do Sonnyho jsem se zamilovala (stejně jako do Nikkiho Sixe po přečtení knihy Heroinové deníky - ano, moje slabost pro sympatické narkomany je evidentní...). Bylo to čtivé, mělo to spád, všechno do sebe krásně zapadlo. Postav je tam sice hodně, ale kdo čte pozorně, rozhodně se neztratí. Pět hvězd zaslouženě!

02.10.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Tohle se čte jedním dechem! Je to milé, nábožensky nevtíravé, vtipné.... a majitelé koček v tom určitě najdou i tu svoji :)

24.03.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Za mě je to spíš knížka pro mladší generace. Sice jsem ji dočetla, ale trvalo mi to zatraceně dlouho. Hlavní hrdinové mají chování puberťáků a co se děje týče, dalo by se to shrnout na čtvrtinu stran.

18.01.2020 1 z 5

Tak já nevim....mam z toho smíšené pocity. Forma scénáře mi absolutně nevadila, ale děj už nebyla žádná hitparáda. Rozhodně to není žádnej literární skvost, na druhou stranu si ale umim představit, že sedim v divadle v publiku a odcházim nadšená :)
Jsem zklamaná z postavy Draca Malfoye.....měla jsem ho ráda takový jaký byl.....zlomyslý spratek!

31.01.2017 3 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Je to sprostý, je to drzý, pro někoho možná až urážlivý.....přesto všechno je to ale především ohromně vtipný! Milane, ačkoliv jsi egoistickej pitomec, miluju tě!....k mojí veliké smůle jsem žena.

18.01.2017 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Jediná knížka, u které jsem kdy brečela, byla Zlodějka knih.... a teď tohle. Přitom mě první čtvrtina zrovna nechytla, lezlo mi na nervy to obviňování sama sebe. Nakonec jsem se začetla, vcítila a bulela :)

11.11.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Mně se to líbilo!Po dlouhé době kniha s nálepkou bestseller, u které jsem se nenudila.Po večerech jsem se bála, v noci jsem cestou na záchod všude potkávala křídové panáčky a celkově mi to přišlo příjemně strašidelné.Ani mi tady překvapivě nevadilo střídání časových rovin - nevim co je to za módu cpát to do všech knížek. Za mě ano, na knihu jsem nikde předtím neviděla reklamu,autorku neznám a nic jsem neočekávala...

27.01.2019 5 z 5

Literárně nehodnotim, proto nedávám žádnou hvězdu. Přesto mi dala tahle knížka o 140 stránkách pěkně zabrat. Některé stránky jsem přetrpěla, jiné jsem zhltla, něco jsem četla i víckrát. V komentářích jsem četla, že se z knihy nelze dozvědět nic nového. Nelze, ale má to hloubku. Kdo z nás si nevytváří doměnky, kdo nehřeší slovem? Já teda jo! A díky tomu se dostávam do nesmyslných hádek, nedorozumění.... Život mi tahle knížka asi nezmění, ale myslim, že mě v některých situacích donutí se nad sebou zamyslet! Nejvíc se mi líbil asi začátek a popis procesu ochočování, v tom bylo hodně pravdy.

06.05.2017

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Mně se to líbilo, příjemná oddechovka. Lež, kterou je třeba potvrdit další lží. Potom se to nabaluje, nabaluje a nabaluje a člověk už neví kudy kam. Jo mi byla sympatická, prostitutky mi byly sympatické, Cincinnati a John Lockwell byli popsáni dokonale odporně :) Knihu V šedých tónech jsem nečetla, ale mam na ní zálusk!

13.06.2016 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Knížku jsem si chtěla přečíst už kvůli tomu roztomilému obalu! Ten se mi nakonec na knize líbil asi nejvíc. Nebylo to napsáno poutavě ani napínavě....U závěrečného dialogu dvou hlavních hrdinů jsem trpěla a odpočítávala slova do konce. Nejlepší detektivky umí psát prostě na severu, o tom není pochyb :)

16.04.2016 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

V lese visí anděl jsem četla asi před rokem a půl, takže už nějak nedokážu úplně srovnat, ale za mě Sova asi o něco lepší. Plnej počet za námět, děsivé! Přesto ve výsledku jednu hvězdu uberu, něco málo mi tam chybí. Něco, co do knih dokáže dát pouze Nesbo nebo Kepler...

11.03.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Začátek super, zaujalo mě to, přiběhy ze života, příjemná oddechovka. Ale jakmile se začínaly příběhy a postavy čim dál víc propojovat, tim míň mě knížka bavila. Dočetla jsem to spíš jen proto, že knihy neodkládam a dočítám téměř vždy.

19.11.2016 2 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Neurazí, nenadchne. Za mě to nebylo rozhodně jednoduché čtení. Jak píše níže E.Hyde - zdejší popisek knihy prozrazuje až moc. Jsem ráda, že jsem si ho přečetla až teď, po dočtení knihy. Jinak by pro mě občas až zbytečně zdlouhavé vyšetřování ztrácelo ten správný smysl. I přesto jsem čekala asi něco trochu jiného, děsivějšího, strašidelnějšího, prostě víc "pohody" na letní večery :)

12.09.2016 3 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Ale jo, dalo se to. Zařadit to ale mezi oblíbené knížky, ke kterým se ráda vrátim, rozhodně nemůžu. První polovina o ničem, nemohla jsem se začíst. Druhá polovina knihy lepší. Občas velmi vtipné úryvky :)

16.03.2016 3 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Moje prvni knizka od Barbary.Cetlo se to skvele,na zacatku sem mela z popisovane atmosfery husi kuzi,pak mi prisla zapletka trosku pritazena za vlasy,ale zaver zas posunul pribeh o pricku vys :)

30.12.2017 4 z 5