Marushka27 Marushka27 komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Nejlepší kniha, kterou jsem od autorky zatím četla. Líbilo se mi naprosto všechno - skvělé a promyšlené postavy, zajímavý příběh, který sice místy není úplně dokonalý - vzniká pár otázek, které asi autorka moc nedořešila, ale celkově jsem z toho nadšená a maximálně spokojená. Griša mě strašlivě nebavila, ale toto je opravdu jedna z nejlepších ya věcí, které v poslední době vyšly u nás.

03.02.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Solidně napsaný fantasy příběh se sympatickými hrdiny. I když mi úplně koncept tohoto světa neseděl, líbil se mi autorčin styl.

03.02.2019 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Asi má nejoblíbenější kniha od autora, ačkoliv si myslím, že v dalších knihách se víc vypsal. Má to svoje kouzlo, krásný, barvitý a promyšlený svět. Sympatické postavy, které si zamilujete.

14.12.2017 5 z 5

Ztracená vládkyně Ztracená vládkyně Steve Robinson

Přečteno jedním dechem!

14.12.2017 5 z 5

Nutné zlo Nutné zlo Ian Tregillis

Asi nejslabší díl a úplná škoda, že byl zrovna poslední. Co říct o této trilogii... Nebylo to vůbec špatné čtení, když na to člověk nezanevřel hned po prvním díle. Jenže zrovna Nutné zlo má dost nelogických scen, autor na většinu postav kašle a hlavně si pomáhá, jak může, aby se dostal k nějakému jakžtakž konci. Na druhou stranu se to opravdu dobře čte, jen škoda toho nezvládnutí příběhu...

14.12.2017 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Je to lepší než první díl. Trochu víc prostoru je zde i pro postavy a vztahy mezi nimi. Celkem barvitý svět.

12.11.2017 3 z 5

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Douglas Adams

Je to humor, který nesedne každému, ale má to svoje kouzlo. Občas jsem mi sice trvalo, než mi vtipy došly, ale o to víc mi to přijde dobře vystavěné. Je to kniha, u které se musí dávat pozor na to, co člověk čte. Těším se na další knihy, které si od autora přečtu.

12.11.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

PO knize jsem sáhla na doporučení a musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Nicméně hlavní hrdinka mě neustále iritovala svou blbostí a neustálým brečením po rodině, která ji stejně neměla ráda. Nelogicky se pořád snažila někam utíkat a pořád si dělala problémy. Ohledně toho byla ovšem kniha fajn. Měla napětí, barvitý svět a sexy hrdiny, kteří nesmí v ničem podobném chybět.

12.10.2017 3 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Asi nejlepší díl ze všech tří vydaných, nicméně pořád je to plné nudných pasáží a zmatečnosti. Tuhle sérii táhne humor a sympatický hrdina, ale co se týče struktury příběhu, pořád si někdy říkám, co to vlastně čtu, proč to tam je a jaký to má v knize smysl...
Jedna hlavní vyšetřovací linka je tu ta hlavní plusová věc, protože se v předchozích dílech autor sám zamotával do svých odboček. Líbí se mi popisy Londýna a celé to cestování po něm, protože to je asi zvládnuto nejlíp. Velké zlepšení se tu objevilo i v podobě charakterů vedlejších postav.

01.01.2017 3 z 5

Krocení sopek Krocení sopek * antologie

Moc krásná kniha s luxusní obálkou a spracováním. Bohužel výběr povídek pro mně už tak zdařilý nebyl. Některé kusy jsou vyložené slabé a nudné a steampunk v nich není ani omylem. Naštěstí to vyvažuje i několik zajímavých povídek, které se mi opravdu líbily a přinesly i závan asijské exotiky a dokázaly také těžit z historických událostí. Jako projekt je to super, protože málokdy si člověk může v překladu přečíst asijské věci.

01.01.2017 3 z 5

Příběhy vašeho života Příběhy vašeho života Ted Chiang

Dostala jsem se k této knize na doporučení a absolutně mi vyrazila dech. Skvěle napsané a propracované povídky, klidně bych ocenila i další a další a další. O autora se budu více zajímat, protože nechápu, jak něco tkového mohlo uniknout mé pozornosti. Každá věc je skvost!

13.11.2016 5 z 5

Výprava do Měsíčních hor Výprava do Měsíčních hor Mark Hodder

Oproti předchozím dílům značné zklamání. Místy je to nuda a místy mám pocit, že se do toho autor sám zamotává. Pořád tu je dost zajímavých nápadů, ale prostě oproti předchozím dílům je to překombinované a natažené.

13.11.2016 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Strhující příběh. Každý díl této série je lepší a lepší! Jediné, co mi stále vadí v některých momentech je chování hlavní hrdinky, která by měla být drsná vražedkyně, ale někdy se chová jako totální pako. Ale je tu hodně dobře propracované akce, čte se to samo!

13.11.2016 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Pro cílovou skupinu náctiletých je to oddychovka, která nemá nijak složitý ani zajímavý příběh, ale pěkně uběhne a dokonce se tam objeví i pár zajímavých nápadů. Trochu nedopilované byly postavy a občasně mě štvalo neustálé opakování Abigailiných vztahů s rodiči. Přesto jsem si knihu na jedno odpoledne vcelku užila.

23.02.2016 4 z 5

Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Mark Hodder

Přiznám se, že mě to ze začátku docela nudilo. Kniha má hodně pomalý rozjezd a hodně se vysvětluje kvůli odchylkám v alternativním světě. Kromě toho mi některé věci přišly už hodně přitažené za vlasy. Přesto je to kniha dobrá. Autor se vyzná v historii a rozehrál poměrně náročný a spletitý příběh. Téma skákání časem zvládl na výbornou a je vidět že domyslel zápletky i do dalších pokračování. Trochu mi neseděly některé postavy, on i Burton by mohl být trochu sympatičtější, ale jinak je tam spousta zajímavých nápadů.

23.09.2015 4 z 5

Gaiin štít Gaiin štít Kevin Hearne

Příjemná kniha, která skvěle doplňuje příběhy Železného druida. Některé povídky jsou opravdu vypointované a skvělé, jiné jsou trochu slabší, ale kniha mě opravdu bavila. Atticus je úžasná postava a navíc má skvělého psa a sympatickou učednici. Autor píše hodně čtivě a je vidět, že má svůj svět promyšlený.

23.09.2015 4 z 5

Démon z East Endu Démon z East Endu Petra Slováková

Knihu jsem přečetla jedním dechem a byl to pro mě velký čtenářský zážitek. Nic podobného u nás dosud nevyšlo a myslím, že tahle kniha si pozornost jistě zaslouží už jen proto, že ukazuje, co přesně by měl být steampunk. Příběh má propracovanou detektivní zápletku. Vystupují v něm sympatické postavy, které mají charakter i charisma. Neuvěřitelně jsem si užívala pošťuchování mezi Sterlingem a Kelbyovou a to jak je Kelby roztomile popletený. Autorka navíc skvěle pracuje s jazykem. Román je psaný v takovém trochu stylu starších knih, takže nemusí sedět každému, ale osobně mi vzletnější jazyk nevadí. Atmosféra zde byla vykreslena opravdu skvěle, popisy byly ohromující a z každé stránky na vás dýchají špinavé Londýnské uličky, napětí a sem tam i nějaká ta parní vymoženost. Občas se objeví pár chybek, ale nejsou nijak výrazné. Tajně doufám, že v dalším díle bude víc Viktora...
Tahle kniha je zkrátka výborná záležitost, takže se těším na další díl.

23.09.2015 5 z 5