Marushka27 Marushka27 komentáře u knih

Brána z obelisků Brána z obelisků N. K. Jemisin (p)

Pokračování, kde si přijde na své i náročnější čtenář. Tahle série je jedna z těch, které by si měl přečíst každý.

04.11.2019 5 z 5

Rituál Rituál Lenka Šíková

Je vidět, že to je prvotina, i když na autorech je vidět, že styl psaní pro ně není problém. Přesto to postrádá trochu lepší práci s dějem i psychologií postav. Přiznám se, že možná mi někde unikala ta nadsázka, ale bylo plno věcí, které se mi tu nelíbily nebo chyběly. V první řadě to byl alespoň trochu propracovaný svět. V druhé řadě nějaké logické posuny v příběhu a postavách - proč se co děje a proč to tak je. Námět byl zajímavý v anotaci, ale ve výsledku mi přišel dost chudý a nevyužitý. Chvílemi mi to prostě připadalo jako krásná osnova s poznámkami. Určitě si to najde své čtenáře, ale já to nebudu.

04.11.2019 2 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Zajímavé prostředí a motivy, které autor dokázal zúročit na maximum. Sice mě unavovaly některé neustále stejné prvky, které se dají číst v mnoha jiných knihách, ale styl psaní je poutavý a pro mladší čtenáře to je dost promyšlená kniha plná dobrodružství s velmi motivovanou hlavní hrdinkou.

21.07.2019 3 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Po povídce v Pevnosti mě autorka cekem navnadila k tomu, že jsem si tuhle knihu chtěla přečíst. Bohužel to, co v povídce fungovalo tady bylo roztažené do knihy, bez nějakého lepšího spádu a gradace. Příběh v podstatě komorní, téma jak ve Velmi křehkých vztazích. Psychologie postav mě neoslovila, přišly mi ploché, a docela mi to přišla škoda, protože potenciál to mělo. Beru to jako další jednohubku z Epochy.

21.07.2019 2 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Musím říct, že mě první díl příjemně překvapil a že mi přišel fakt promyšlený, bohužel u druhého dílu už takové nadšení nemám. První polovina je psaná dost divným stylem, informací tam je, že by se z toho dala udělat telenovela. Pořád se vyskytuje přeskakování scén atd. Na to, jak mi připadal svět v jedničce tvrdý a drsný, tak ve dvojce mi už tak promakaný nepřišel, dokonce mi přišlo, že autor zapomněl, co si tam všechno navymýšlel. Je to pořád dobrá kniha, to nemůžu říct, že ne a autor má opravdu velký potenciál.

04.07.2019 3 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Super nápad, zajímavé prostředí, poměrně i originalně pojatý příběh. Je to dobře odvedená práce, rozhodně až překvapivě vyzrálá na mladého autora. Co mi vadilo bylo, že se skákalo nahoru dolů, některé věci tam byly naprosto zbytečné a myslím, že by bylo lepší, kdyby se autor víc věnoval menšímu rámci a necpal tam každou věc, jen aby hrála na city. Taky se u některých postav dalo víc propracovat pozadí, aby scény nepůsobily náhodně a tak, že se prostě někdo neznámý někde ocitl a jeho příběh zabere zbytečnou stranu, aniž by byl pro něco důležitý. Což je zároveň i má jediná výtka, protože jinak jsem si to opravdu užila. Na české scéně je to opravdu přední kniha.

04.07.2019 5 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Lee Child je prostě stálice. Umí psát a jeho styl je čtivý a poutavý. Líbí se mi celá série s Jackem a na tuhle knihu jsem se moc těšila. Autor prostě umí!

24.05.2019 5 z 5

Azyl Azyl Marjorie Liu

Každý díl tohoto komiksu je lepší a lepší. Po lehce přemosťovací dvojce jsme se zase dostali do akce a já jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Strašně se mi líbí kresba a atmosféra, co tenhle komiks má. Je to zajímavé natolik, že přehlédnu i občasné plácání se v ději a omílání věcí, které snad brzy konečně vyvrcholí.

24.05.2019 5 z 5

Spiaci obri Spiaci obri Sylvain Neuvel

Velké překvapení a musím říct, že mě tato kniha opravdu zaujala, ačkoliv scifi moc neholduji. Mám všechny tři díly a za mně je to originálně pojaté, dobře promyšlené a dobře vygradované. Sice asi kniha nebude sedět každému, už kvůli tomu stylu,, ale myslím, že pozornost si rozhodně zaslouží.

04.05.2019 5 z 5

Poslední jednorožec (komiks) Poslední jednorožec (komiks) Peter S. Beagle (p)

Srdcovka naprosto ve všech podobách, ať už jde o knihu, film či komiks. Obálka sice trochu zavádí, ale komiks je pěkný, drží se dost šablony z předchozích děl a já jsem prostě nemohla odolat, abych tento skvost neměla doma.

04.05.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Asi jsem čekala moc, ale jako čtenáře, kterému detektivky a thrillery nejsou úplně cizí, mě to dvakrát nenadchlo. Chápu, že Bryndza jako slovenský autor, kterému se podařil velký hype a dobrý marketing, bude ve zdejší komunitě oblíbený, ale kvalita knihy mě úplně nepřesvědčila. Našla jsem nelogičnosti, nebyla mi symaptická hlavní hrdinka, ale hlavně mi příběh nepřišel jako žádná pecka. Ani nic nového ani nic převratného. Myslím, že v současnosti vychází mnoho lepších děl.

04.05.2019 2 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Dostala jsem se k téhle knize až po dlouhé době, ale stálo to za to. Není to nic, co by tady už nebylo, ale superhrdinské záležitosti mám ráda. V první řadě se mi líbil zničený svět, kdy se civilizace znovu dává dokupy. Nightmare je fakt zajímavá hrdinka, která má motivaci. Líbí se mi i práce s dalšími postavami a ten kontrast mezi Anarchisty a Renegáty. Obě strany měly něco do sebe. Kniha je čtivá, má spád a je to příjemná oddychovka, pokud vyhledáváte podobný styl hrdinové vs padouši.

20.03.2019 4 z 5

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Nový román ostravské autorky, která se odhodlala zasadit román do ČR potažmo do svého rodného města. Mám načtených hodně YA a musím říct, že tohle je rozhodně povedená kniha a na české poměry zvlášť. Většinou nemám ráda české prostředí, ale tady je fajn propracované a postavy se nechovají ztřeštěně. Jana je sympatická hrdinka, která je místy drzá a zároveň vtipná. Celé fungování magie mě bavilo - dobrý nápad. Není to časovka ve smyslu, že poznáváte dějiny nebo podobné variace na cestování do pravěku a středověku, ale zajímavě to tu vyplňuje záplatku. Na jednu stranu se dá říct, že je kniha dost komorní, je to spíš příběh o lidech, kteří hledají sami sebe a své místo na světě než o velkolepých bitvách. Postavy jsou tu sympatické, myslím, že každý si snadno vybere, kdo je jeho favorit. Co oceňuji jsou některé hlášky, u kterých jsem se místy fakt nasmála. Za mě to bylo velmi příjemné čtení.

20.03.2019 5 z 5

Za Modrým měsícem Za Modrým měsícem Simon R. Green

Prostě nemůžu jinak, je to srdcovka. Green si držel dost dlouho dobu fakt vysokou laťku, ale bohužel i on se dost často opakuje a s každou novou sérií je to ohranější. Tady se ovšem ještě nic takového nedělo a ráda se k těmto knihám vracím. HUmor, hlášky i akce - všechno je tu parádní - a postavy si hned oblíbíte.

07.03.2019 5 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Vzhledem k tomu, že mám ráda Greenovy knihy, narazila jsem i na tohoto autora. Líbí se mi zajímavé charaktery postav, temná atmosféra a je vidět, že autor si se svým světem umí vyhrát. Co mi tu trochu chybělo je "šťáva", která by to posunula někam výš, ale to je nejspíš jen můj pocit.

07.03.2019 4 z 5

Čarojízda Čarojízda Ben Aaronovitch

Tento komiks je sice dobrý fanservis, ale mám s ním úplně stejné problémy jako s knihou. Prostě děj je o ničem, všechno se motá dokola a nejvíc se motá autor, který nedotahuje do konce myšlenky a pořád jakoby se ztrácel ve vlastním příběhu. Kresba je vcelku obstojná, ze začátku to vypadalo slibně, ale prostě tento autor mě nepřesvědčil, i když celý svět i postavy mají potenciál.

07.03.2019 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Na ten obrovský hype, který knihu provázel, to bylo docela zklamání. Připadalo mi to jako směs různých klišé, některé byly podané dobře, jiné hůř. Určitě si to najde svoji cílovku.

26.02.2019 3 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Mno... velmi zajímavý svět. Pěkně zkombinovaná fantasy se steampunkem. Příběh se rozjíždí pomalu a postavy se postupně představují a jejich příběhy se proplétají. Zajímavé je zapojení draků a využití jejich krve pro získání zvláštních schopností. Nicméně nemohla jsem se ubránit pocit, že je autor placený za normostranu. Je tu opravdu hodně informací a i když má Ryan svět promyšlený, mnohdy mám pocit, že je tam plno zbytečné vaty, která vlastně nebyla potřeba, aby to byla dobrá kniha.

26.02.2019 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Možná je to už mimo moji věkovou aktegorii a počítá se, že si to najde oblíbenost mezi mladšími čtenáři, ale mě to opravdu nebavilo. Zajímavý koncept, pěkné prostředí, ale hlavní hrdinka na zabití a neustálé přemýšlení o vztazích a o hloupostech způsobovaly, že jsem si u toho místy rvala vlasy. Přitom autorčin styl je příjemný a čtivý, ale prostě mi asi celek nesedl. Jsem zvědavá, co s tímhle světem udělá seriálové zpracování.

03.02.2019 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Strhující závěr duologie, která je zábavná, napínavá a promyšlená. Nemluvě o tom, že postavy jsou skvělé a sympatické a každý si najde svého oblíbence.

03.02.2019 5 z 5