Azyl

Maika Půlvlčice začíná odkrývat záhady své minulosti - ale současné hrozby jen přibývají. Třetí kniha, spojující sešity Netvory 13 až 18, přivádí Maiku do neutrálního města Pontus, ve kterém by ráda našla dočasné útočiště před svými pronásledovateli. Naneštěstí Pontus nemusí být tak bezpečný, jak Maika a její spojenci doufají. Hrozící válka mezi arkaniky a lidmi se plíživě přibližuje a mocní hráči bojují o příležitost ovládat její budoucnost. Maika zjišťuje, že musí se Zinnem, monstrem, které žije v jejím nitru, spolupracovat, aby společně přežili. Ale ani s tímto spojencem možná není dostatečně připravená na hrůzy, které přijdou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409833/azyl-n6Z-409833.jpg 4.58

Netvora (3.)

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew

Haven (2018)

Kniha Azyl

Fantasysvet

Unikátne je aj vyobrazenie žien v Netvore. Marjorie Liu si dala záležať na tom, aby ich sila bola cítiť. V tejto dobe sú síce rôzne feministické hnutia, ktoré precitajú aj do literárnej a komiksovej tvorby, stále ich však nie je príliš veľký počet. V tejto vojne inšpirovanej rozprávaním autorkinej babičky z Číny, ktorá prežila druhú svetovú vojnu, vedú však hlavne ženy a muži sú tentokrát v minorite. Aj keď namiesto bežne kritizovanej nerovnováhy pohlaví, kde bežne vládnu muži, sú teraz v prevahe ženy, mužské publikum určite nebude sklamané, pretože sa nejedná o klasický príbeh stavaný len pre nežné publikum. Vojna ale nie je jedinou rozoberanou témou. Je hybnou silou komiksu, nájdu sa tu však aj mnohé iné problematiky, s ktorými si naša moderná spoločnosť nevie vždy rady. Medzi nimi je aj homosexualita, na ktorú je mnoho názorov. Bez ohľadu na to, do ktorého tábora patríte, vedzte, že v tomto komikse sú aj tieto vzťahy. A osobne si myslím, že k svetu, ako nášmu, tak aj komiksovému, patria. Svetovo je dokonca Netvora uznávaná ako výborná knižná reprezentácia LGBT komunity.

Lenka.Vílka

Vždycky když dočtu novou Netvoru, chvíli potom vždycky jenom sedím, beze slova koukám před sebe. Ať beru příběh nebo zpracování.

V trojce to nejdřív působí jako že se toho zase tolik nestane, ale opak je pravdou. Válka je na spadnutí a z azylu možná nakonec nebude zase tak bezpečné místo.

Právě proto poslední dva sešity působí ještě brutálněji a fantastičtěji. Těžký na to nekoukat s otevřenou pusu.

Marushka27

Každý díl tohoto komiksu je lepší a lepší. Po lehce přemosťovací dvojce jsme se zase dostali do akce a já jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Strašně se mi líbí kresba a atmosféra, co tenhle komiks má. Je to zajímavé natolik, že přehlédnu i občasné plácání se v ději a omílání věcí, které snad brzy konečně vyvrcholí.

Lusa

Další skvělý díl a díky profesorovi Tam-Tamovi opět s historickým výkladem. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Autoři knihy

Marjorie Liu