martisko3 martisko3 komentáře u knih

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Překvapující konec, docela napínavé, ale hlavní postava pro mě velmi nesympatická.

04.04.2024 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Zajímavé, smutné, děsivé. Až si zase někdo bude stěžovat, jak je to tady těžké, odkážu ho na tuto knihu. Poučné, dozvěděla jsem se spoustu informací o běžném životě lidí.

14.11.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Oblíbená autorka opět nezklamala, čtivý příběh mi nabídl další informace o historii, které jsem dosud neznala.

30.09.2023 5 z 5

Klub zabijáků Klub zabijáků Paul Finch

Každý díl o něco lepší, hodně akce a napětí, těším se na další.

28.08.2023 5 z 5

Černí sokoli: Pohnuté osudy namibijských dětí vychovaných v Československu Černí sokoli: Pohnuté osudy namibijských dětí vychovaných v Československu Kateřina Mildnerová

Kvalitně zpracovaná, obsáhlá kniha o namibijských dětech vychovaných v Československu. Knihu jsem četla po zhlédnutí dokumentu Černí Češi. Zajímavá část historie, doporučuji.

26.07.2023 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Nečekaný příběh, sci-fi nečtu, ale překvapivě chytlavé a čtivé. Nicméně znovu bych knihu nečetla.

08.07.2023 3 z 5

Pes, který hovořil s bohy Pes, který hovořil s bohy Diane Jessup

Asi první kniha, kterou jsem musela odkládat. Reálně popsané scény z laboratoře byly neskutečně silné. Ale kniha nabízí i pěkně popsaný vztah psa s člověkem. Dlouho na ni nezapomenu.

19.06.2023 5 z 5

Jediná chyba - kéž by kniha byla delší... Přečteno za den. Doporučuji.

10.06.2023 5 z 5

Psí Vánoce Psí Vánoce W. Bruce Cameron

Pěkná, oddechová četba. Jednu * ubírám za velké množství chyb a překlepů.

15.03.2023 4 z 5

Běžet život se psy husky Běžet život se psy husky Jana Henychová

Kniha nádherná obsahem, zpracováním i fotografiemi. Radost ji číst.

04.01.2023 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Pěkné, čtivé, zajímavé obě dějové linky. Chyběl mi doslov se skutečným popisem historické události a jejího vlivu na 1.sv. válku.

02.01.2023 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Vynikající, napínavá kniha, která má spád a nedá se odložit.

23.09.2022 5 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Ještě že jsem se nenechala odradit nepříliš vysokým hodnocením. Kniha byla výborná, čtivá, napínavá, až od poloviny jsem začala mít tušení, kdo je lump... Určitě vyhledám i další knihy autorky.

18.07.2022 5 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Krásný příběh zasazený do atraktivního prostředí, sympatické a uvěřitelné postavy.

12.06.2022 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Ubrečené, plytké, nesympatické postavy. Děj předvídatelný, takže se mi to někdy dost táhlo.

01.06.2022 3 z 5

Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Richard Askwith

Přehledný životopis našeho nejlepšího atleta vůbec. Čtivé, plné informací a překvapivých zajímavostí ze života p. Zátopka, které jsem dosud nikde nečetla, neslyšela. Včetně tréninkových časů! Malinko mi v knize chyběly fotografie.

26.05.2022 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Čtivé, zajímavé téma, autorka mě opět nezklamala. Dlouho to vypadalo na 4*, ale ten konec! Kniha, která nezapadne a děj si budu pamatovat.

15.05.2022 5 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Jediné co můžu napsat - bylo to milé, krásné postavy, prostředí angl. venkova, trochu pomalejší začátek, ale děj nabral spád a bavilo mě to.

20.04.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Vynikající kniha, nabitá zajímavostmi, nedala se odložit a s chutí si ji přečtu znovu.

10.04.2022 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Psychothriller jak má být. Chování tchyně mi zvedalo tep, nechápala jsem, proč Emily s Adamem zůstávala, kniha měla spád a bavila mě.

05.03.2022 5 z 5